Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

03 Ocak 2012 12:12
Ahmet Secer

Benim burada kastettiğim ölümlerin ardından toplumun iyice duyarsızlaşması ve eğlenceye geri dalması. Ben televizyon programında ağlansın ya da yas tutulsun demiyorum. Ama ortada büyük bir olay yaşanıyor. Bu insan her hafta televizyonlarda seyredilen bir insandı ve aniden ölümle aramızdan ayrıldı. Tek kelime bahsetmemek çok yanlıştır. Allah bize bu ölümleri düşünelim, akledelim, ayetleri hatırlayalım diye yaratıyor.

09 Şubat 2011 11:40
CEVAP

toplumumuzun son zamanlarda hafızasının zayıfladığını üzüntüyle ben de görüyorum. üzüntüler de sevinçler de sanki çok kısa yaşanıyor. insan çabuk unutuyor. toplumumuz da çabuk unutuyor. herhalde insanlık bir süreçten geçiyor.

09 Şubat 2011 19:25
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

29 Aralık 2010 18:03
turan Yalçın

bloga hoıs geldınız şiir hıkaye ve kısısel gelısım yazmaktayım yazdıklarımın sizlere de faydalı olmasını candan dılerım Turan Yalçın

16 Aralık 2010 20:05
CEVAP

merhaba tanıştığımıza memnun oldum. yazılarınızı okumayı isterim. vesile gümüş

18 Aralık 2010 18:25
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1136
Kayıt tarihi
: 01.11.10
 
 

1974 Burdur doğumluyum. Evliyim ve iki çocuğum var. Öğretmenlik yapıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster