Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiye ve saygıya hasret, ya da yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşabilelim… Bu duygularla bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

19 Ağustos 2012 17:44
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 11:32
CEVAP

Aynı dilekleri ben de sizin için diliyorum. Mesajınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla...

04 Ocak 2012 16:50
Ahmet YILMAZ

Ebru hanım, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

08 Kasım 2011 22:36
CEVAP

Ahmet Bey, güzel mesajınız için teşekkür eder; bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım...

09 Kasım 2011 00:30
BENDE VARIM

Merhaba!Yazı yazıyorsunuz.Çok güzel içimizdeki duyguları atmanını yoludur yazmak.Ben de yazı yazıyorum.Yazdığım bazı yazılarım;Modernleşen Dünyada Vahşileşen İnsanlar,Sözden Öze,Eğilmeli mi Yoksa Eğitilmeli mi?,Keşfedilmemiş Dünya vb.

26 Haziran 2011 21:12
Yurdagül Alkan

MB Antalya yazanları olarak bizler, 28.4.2011 perşembe günü saat 18.00 de, H.Hüseyin Dulun beyin Ant.Meltem Asya siteleri C-1 blogdaki Müzik Mutfağında, "mantı" gecesinde sizlerle beraber olmak istiyoruz. Akdeniz'in incisi Güzel Antalya'mızın her yönüyle ele alınacağı bir "kültür gecesi" olacağı düşüncesiyle, katılımınızla sevinç duyacağımızı bildiririm. Esenlik dileklerimle.

20 Nisan 2011 17:20
umutheart

buna cevap olarak kutuphanenizde ki kitaplarınızı kısa bir sureliğine ödünç almak istiyorum tabi müsadeniz olursa. biliyorum bviraz kulaga garip geliyor ama ne bileyim yapmak istedim. eger yanlış bir yapıyorsam çok çok özür dilerim.

17 Nisan 2011 14:13
CEVAP

:)) estafurullah yanlış değildir tabii ki ama ben kütüphanemdeki kitapların birkısmının ismini verebilirim ancak:((

19 Nisan 2011 09:44
umutheart

Sadece birinin kudugu kitaba dokunmak ve onu okumak istiyorum. bir nevi paylaşım olacak ve içine notlar alıp farklı tatlar alınmasını saglamak. tabiki de senin içinde uygunsa. kitap seçimini tamamiyle sana bırakıyorum. her ne olursa olsun.

16 Nisan 2011 13:18
CEVAP

anlamadığım şey benim kütüpanemde olan bir kitabı size mi vermemi istiyorsunuz yoksa kitap adı mı vermemi istiyorsunuz?

16 Nisan 2011 20:29
umutheart

Özürlerini gereksiz olsa da kabul ediyorum)) Egitim işimle ilgili bir aylık bir süreydi ve bitti. Yazmaya daha vakit var. Ha bu arada eminim ki çok iyi bir okuyucusunuzdur. Affınıza sıgınarak bir ricada bulunmak isterim. Biliyorum ki kitaplarınız çok degerli ama okumuş oldugunuz kitapları okumak isterim. Yani başkasına ait kitapları okumak daha hoşuma gidiyor. Sürekli bir yerde kalmadıgım için kütüphanem yok. Bu konuda fikrinizi öğrenmek isterim.

10 Nisan 2011 12:49
CEVAP

estafurullah... Çok onure ttiniz beni ama ben de herkesin okuduğu kitapları okumuşumdur. Mina Urgan'ın Bir Dinazorun Anıları en son okuduklarımdan bir tanesi. bir de Martı Jonathan Livingston var bir de yazarı da Richard Bach. (ben de bunu bir arkadaşımın önerisi üzerine okumuştum. Yaşar Kurt'un martı şarkısı da bu kitabı anlatır...) Klasikler mutlaka okunmalı diye düşünüyorum ama öncelikle Türk Klasikleri...

12 Nisan 2011 17:31
Epsody

Ebru hanım merhaba, sizinle tarım&ekoloji konularındaki bilgilerimizi paylaşmayı öneriyorum, sevgilrimle hoşça kalın.

08 Nisan 2011 07:25
Yurdagül Alkan

Merhaba, 10.mart.2011 Tarihinde yayınladığım blogumda , MB Antalya’lı yazarları olarak bizler, H.Hüseyin Dulun Bey’in Ant./merkez Meltem Asya Siteleri C-1 blogdaki MÜZİK MUTFAĞINDA , 20.mart.2011 Pazar günü saat 11. de kahvaltılı toplantıda bir arada olmayı arzu ettiğimizi belirtmiştim. Bu mesajım hatırlatma amaçlıdır. Toplantıya katılmanız sevinç ve mutluluklarımızı artıracaktır. Selamlarımla.

15 Mart 2011 17:57
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 93
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 868
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

1985 doğumluyum ve geçmişte yaptığım işlerle ilgili her bilgiyi önceki adımlarda sizlerle paylaşt..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster