Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiden ve saygıdan uzak, yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşıp toplumun tüm katmanlarına yayabilelim… Bu duygularla hepinize, bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

20 Ağustos 2012 19:04
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

03 Ocak 2012 10:50
Ahmet YILMAZ

Şeyma hanım, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 17:27
CEVAP

Çok sağolun bir dahaki bayram umarım huzura kavuşuruz topluca. İyi bayramlar...

12 Kasım 2011 09:57
güner doboğlu

düşüncelerini çok beğeniyorum.inşallah bunlarla biryere gelirsin.başarılar diliyorum :)

31 Ağustos 2011 00:29
CEVAP

teşekkür ederimm:)

01 Eylül 2011 01:04
Alperen Gözütok

(alp eren gözütok) bu arada unutmadan yazıların gerçekten çok güzel..

27 Ağustos 2011 04:36
Miraç Sivri

Tekrar merhaba Şeyma ,bende izmitliyim birkaç kez seni görmüştüm .Çok güzel yazıyorsun ben çok beğendim ,dahada yükseleceğini düşünüyorum .Başarılaar :))

17 Ağustos 2011 16:37
CEVAP

çok teşekkür ederim :)

18 Ağustos 2011 00:38
Kubilay Aydin

sana mesaj atabilmek için burda hesap açtımmm çünkü italyadayım ve mesaj atamıyorum telefondann Facebook'unda yook :( çok özledim sen hiç özlemedin mi yaa insan arada bi mesaj atar !

21 Mayıs 2011 13:40
CEVAP

canımsın.

24 Mayıs 2011 21:49
turhan ceviz

heyy küçük sen neler yazmışsın böyle :) aferin sana ama Kendi yalnızlığım'ın sonu çok sıradan ve çok arabeskce olmuş haberin olsun

12 Mayıs 2011 20:43
Emre Eryüksel

meraba şeyma. ben izmitten. yazılarını aslında şans eseri okuma fırsatı buldum. ve gördüm ki bir çok okuyanın var. yazıların da oldukça başarılı. insana tat veriyor. senden bir şey isteyeceğim.bu kentin takımı Kocaelispor.ve şuan kapanma eşiğinde. Takım ise tamamen izmitli 92 li 91 li gençlerden kurulu.ve borç yüzünden sezon başı 6 puanı silindi. -6 puan ile başladığı ligi 5 kuruş almadan 39 puanla bitirdi.formasına haciz geldi.genç kalecimiz kan kanserine yenik düştü. çok zor bir sene geçirdik. kentin takıma sahip çıkması gerek. bunu kalemine almanı isterim. tabi rica ama bu kulüp bu kentin ortak paydası, belki sende 3 büyüklerden birisini tutuyorsundur. ama kentin takımına sahip çıkmak her izmitlinin yapması gereken davranış. iyi günler

10 Mayıs 2011 00:52
CEVAP

çok teşekkür ederim ilginize. bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bir bilgiye sahip olduktan hemen sonra yazacağım. tekrar teşekkürler.

10 Mayıs 2011 20:26
Güz Özlemi

Adı gibi boz Bozcaada’da Yürür gibi ya da rüzgar güllerinden Sisli matemler oluşturur gibi Aşk ve şarap tutkulu sokaklarında Aşk gibi bir şey… Ilık bir ilkbahar akşamında Hava hafif karanlık Düşürdüğünü arayanlarla dolu Sokak lambasının aydınlığında Ve ıslak ve kalabalık bir alanda Bense bir işle meşgulum Başka şeye vakti olmayan Ve zor olanı yapan Bulamadan onu arayan Ona bakan böylesine Yardıma muhtaç bakan (Ve şiir devam eder)

06 Mayıs 2011 11:17
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 57
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 984
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

1994 Kocaeli doğumluyum. Kendimi bildi bileli yazı yazarım, elimde mutlaka bir not defterim, cebi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster