Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Mesut KARİP

Yeni yılınızı en içten duygularla kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.

30 Aralık 2012 09:34
CEVAP

Mesut Bey, ne kadar naziksiniz..Bilmukabele ben de sizin ve bütün ailenizin yeni yılını kutlar, sizlere ve bütün insanlığa mutluluk getirmesini dilerim...

30 Aralık 2012 12:07
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiye ve saygıya hasret, ya da yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşabilelim… Bu duygularla bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

19 Ağustos 2012 14:05
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

30 Aralık 2011 22:52
CEVAP

teşekkürler....ne güzel yazmışınız....size de iyi seneler....

31 Aralık 2011 11:45
Ahmet YILMAZ

Ali Adnan bey, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

07 Kasım 2011 15:16
CEVAP

teşekkür ederim Ahmet Bey... ben de sizin ve ailenizin geçmiş bayramınızı kutlarım.....

10 Kasım 2011 10:58
emre evirgen

bolgunuzu okudum alıntı yapmış olmanız beni üzdü diyebilirim. bu konu üzerine çok kafda yordum. çok fazla belgesel izledim sonuçta vardığım kanaat allahın evrimi yaratması gibişey oldu. çünkü evrimde boşluklar var yazdıklarınız gibi protein konusu çok ilginç ve açıklanamaz durumda ama bir yandan islam hakkında topladığım kaynaklarda insanın yaratılışından uzun uzun bahsetsede hayvanların ve bitkilerin konusu pekaçık değil. onun için yazdıklarınız makul geldi ve bende bu şekilde düşünüyorum umarım yanılıyorumdur. çünkü başka biriyle aynı düşünmek hoşuma gitmez. bu arada sadece size mesaj atabilmekiçin üye oldum iyi günler.

28 Temmuz 2011 13:15
CEVAP

ilginize teşekkürler..

28 Temmuz 2011 14:06
emre evirgen

bloğunuz çok hoşuma gitti çünkü benim uzun zaman önce dikkatimi çeken bir olay dönmek. mikro boyutlardan makr boyutlara kadar herşey sürekli bir dönme hareketiiçinde. elektronlar çekirdeğin etrafında dönüyor. buna çok benzer bir hareket güneş sisteminde oluyor. gerçekten burada bir sır varmış gibi görünüyor. hayat süreklibir hareket içinde bulunur ve bu dönme hareketidir. tıpkı kabe yi tavaf etmek gibi

28 Temmuz 2011 13:01
CEVAP

ilginize teşekkürler...

28 Temmuz 2011 14:06
Güz Özlemi

Kadın göbeği bloğunuza yazdığım yorumu yanlışlıkla Ben çocukken bloğunuza gönderdim. Kusura bakmamanızı rica eder, bloglarınızda başarılar dilerim.

23 Mart 2011 16:25
CEVAP

hiç sorun değil....teşekkürler..istanbula gelirseniz görüşelim isterim....benim işyerim birinci leventte Kanyon'un yanında...

23 Mart 2011 17:01
pek insanca

merhaba yazınızı okudum çok beğendim bayağa kabarık da diplomalı imişsiniz bravo Ben buraya dün üye oldum, amacım da çevre edinmek, arkadaşlık ilişkileri kuramamakta üstüme yok. Yalnızlıktan memnunum pek zaman. Arada bir ne oluyorsa bilmiyorum hiç arkadaşım yok benim diye sızlanıyorum. Ve ne güzel tesadüf oldu, herşey bi hiçtir ifadeniz. Umarım mesajımla sizi rahatsız etmemişimdir. Endüstri müh oldum ama hiç yapma şansım olmadı, memurum resmen daktilograflık yapmaktayım ve ne yeniden başlamak yakın ne de emeklilik. Size bu konuda gıpta etmemek de mümkün değil, işinizi sevdiğinizi düşünüyorum, benden başka herkes severmiş gibi. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

22 Mart 2011 10:41
CEVAP

mesaj için teşekkürler. malesef dünya ve Türkiye kötü bir dönemden geçiyor ama kesin olan bir şey varsa böyle kötü dönemlerin bittiği ve arkasından iyi dönemlerin geldiği. Allah bazen insanları zorluklarla sınarmış... bu dönemi bir fırsat gibi görüp lisan veya bazı hobilerinizi geliştirebilir veya yeni lisanlar öğrenebilir veya yeni hobiler edinebilirsiniz tabi Milliyet Blogda yazılarınızı görmek ve okumak da en azından benim için bir zevk olacak..

22 Mart 2011 13:12
Toplam blog
: 326
Toplam yorum
: 181
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 902
Kayıt tarihi
: 10.03.11
 
 

Okullar: TED Ankara Koleji, ODTÜ, Bogaziçi Üniversitesi (Master) İş Hayatı: Philips, Anadolu Endü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster