Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Selim Dandin

Olmasa iyi olur ama olduğunda da böyle güzel tarif edilir:) Milliyet blogta yeni sayılırım, takip ettiğim fazla yazar yok ama sizi takip ediyorum. Gerçekten yazılarınızı okumak ayrı bir duygu uyandırıyor bende. Hayatta herşey gönlünüzce olsun. Esenlikle kalın inşallah. :)

16 Aralık 2012 14:33
CEVAP

Ne hoş mesaj.. Hoş geldiniz o zaman. Çok teşekkür ederim.)

16 Aralık 2012 16:49
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiden ve saygıdan uzak, yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşıp toplumun tüm katmanlarına yayabilelim… Bu duygularla hepinize, bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

20 Ağustos 2012 18:20
CEVAP

Eski bayramları ne hoş çağırdınız. Teşekkür ederim, sizin de nice mutlu bayramlarınız olsun. Sağlıcakla...

21 Ağustos 2012 12:37
Hüseyin Atacan

Serap Hanım: Affınıza sığınarak bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Hazandan mektup var şiirinizdeki, "Acılara müteakip" mısraındaki kelime, "acılara" değil "acıları" (müteakip) olmalıydı. Bu, çoğu zaman karıştırılıyor. Mesela bir cenazenin defni için, "namazı müteakip" yerine "namaza müteakip" deniyor. Bildiğiniz üzere bu, "namazı takiben, namazın ardından" anlamına geliyor. Aslında hepimizin hataları ve yanlış bellediği kavramlar var. Bunları gördüğümüzde birbirimizi uyarsak belki dilimizi daha iyi kullanabiliriz. Lütfen beni yanlış anlamayınız. Bilgelik taslamak gibi bir niyetim yok. Sadece bu deyimin, son yıllarda fazlaca yanlış kullanılmasına üzüldüğüm için bir hatırlatmada bulunmak istedim. Şiirinizi beğendim. Lütfen bu mesajı okuyunca siliniz. Selamlar.

20 Ocak 2012 00:19
CEVAP

Ne kadar mutlu ettiniz beni. Neden bilgelik tasladığınızı düşüneyim? Bu ne duyarlılıktır böyle? ''Acılara'' ve ''Acıları'' arasında çok gittim geldim. Yanlış yönde nokta koymuşum demek ki. Düzeltiyorum hemen, çok teşekkür ederim ilginize. (Okuyunca mesajı siliniz demişsiniz. Sakıncası yoksa kalabilir. Yanlış bilen bir kişi de sayenizde doğruyu görebilir.)

20 Ocak 2012 12:14
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 23:22
CEVAP

Umutsuz, değil yeni bir seneye girmek, bir adım atmak bile psikolojik açıdan tehlike arz ediyor malumunuz. Dil alışkanlığı da olsa ''bir umut' demek rahatlatıyor insanı. Bir değil bin umutla nice seneleriniz olsun inşallah. Çok teşekkür ederim.

03 Ocak 2012 21:01
Dilek Yaka

YENİ YILINIZI KUTLAR, SEVDİKLERİNİZLE SAĞLIKLI MUTLU NİCE YILAR DİLERİM. YOLUNUZ UMUT, YOLDAŞINIZ SEVGİ OLSUN...

29 Aralık 2011 10:45
CEVAP

Çok teşekkür ederim. Sizin yılınızın da sağlık, huzur ve güzelliklerle dolu geçmesi dileklerimle...

29 Aralık 2011 17:40
Ahmet YILMAZ

Serap hanım, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 13:56
CEVAP

Maalesef... Her yaşanan iyiyse de kötüyse de muhakkak izler bırakır; ama umarım daha beterleri yaşanmaz. Selam ve saygı benden de size olsun. Nice bayramlara Ahmet bey.

09 Kasım 2011 16:23
Erbil Deniz

Merhabalar, Geçenlerde Myspace'de rastlamıştım profilinize. Ve iyi ki yaşamışım o anı. Zira güzel cümleler okumayalı olmuştu epey. Şimdiye kadar bilememiş olmak eminim benim ayıbım ve kaybımdır. Sadece teşekkür etmek istedim bu güzel şiirler ve cümleler için. (Fakat size ulaşmak ne kadar zor, birkaç güzel şey söylemek için birçok yol denedim. En sonunda bu mesajı yazmak için buraya kaydoldum. Sonuçta düşüncelerimi yazmış olmanın mutluluğunu yaşayabilirim) Hoş-kalın daima

10 Eylül 2011 01:16
CEVAP

(Ben bu mesajı cevaplamıştım ama ya yeni profil sayfasından kaynaklanan ya benden ya da başka bir sebepten ötürü mesaj kaybolmuş.) Asıl ben teşekkür ederim Erbil Deniz. İlgine hem de öyle bir teşekkür ederim ki... Siz de hep hoş kalın. :)

10 Kasım 2011 17:15
turan Yalçın

bloga hos geldınız sıır hıkaye ve kısısel gelısım yazmaktayım yazdıklarımın sızelere de faydalı olmaısnı dılerım Turan Yalçın

21 Nisan 2011 22:44
CEVAP

Hoşbulduk. Ziyaret edeceğim bloğunuzu. Sağlıcakla kalınız.

21 Nisan 2011 23:27
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 88
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 249
Kayıt tarihi
: 07.04.11
 
 

Yazar. ''Sözcükler musallat olmuş ömrüme, kalemin ucu ben.'' Serap Ersoy (Ruhum Güneşten) ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    www.serapersoy.com