Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bulut AbLa'nın Kaleminden :)

http://blog.milliyet.com.tr/handanca
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiye ve saygıya hasret, ya da yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşabilelim… Bu duygularla bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

19 Ağustos 2012 14:57
Ali Ellikci

''Canımmm!'' başlıklı blogumu okuyup dualarınızla güç verdiğiniz torunum ALYA bebek dünyaya merhaba dedi. Bu vesileyle teşekkürlerimi sunar sevdiklerinizle birlikte mutlu günler dilerim. ALİ ELLİKCİ

13 Nisan 2012 11:35
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

01 Ocak 2012 21:43
CEVAP

Haklısınız. Bence kadere bu kadar bırakmamak lazım tebessümleri... İnsan biraz da kendi karar vermeli hayallerine... Bir yıla yüklenmek ne kadar anlamlı ki? Zaman dediğiniz bir nefeslik sigara gibidir. O sizi öldürmeden siz onu ya bırakırsınız ya da öldürmesin diye dua edip devam edersiniz:)

02 Ocak 2012 20:41
Ahmets

Sevgili Bulut Abla Size ve sevdiklerinize; Sağlık, sevgi, mutluluk, güzellik, kuvvet ve Yaşama sevinciyle dolu bir yıl dilerim. Tüm dileklerin; seninle ve Dilediklerinle beraber olsun… Sevgiler içinde kal.

29 Aralık 2011 15:16
CEVAP

Dilekleriniz için teşekkür ederim. Aynı dilekler sizin içinde geçerli. Sağlık ve esenlikle...

31 Aralık 2011 18:01
Ahmet YILMAZ

Handan hanım, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

08 Kasım 2011 00:54
CEVAP

Teşekkür ediyorum. Rabbim sizin içinde güzelliklerin hayırlısını nasip etsin.Sevgilerimle..

11 Kasım 2011 20:28
turan Yalçın

bloga hos geldınız sıır hıkaye ve kısısel gelısım yazmaktayım yazdıklarımızı ıyı paylasımlar dileğiyle Turan Yalçın

14 Temmuz 2011 13:47
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 477
Kayıt tarihi
: 11.07.11
 
 

Bankacılık mezunu olmama rağmen müzik ve edebiyattan asla kopamayan, monoton bir dünyanın kapılarını..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Bulut abla'nın ilk kitabı AĞUSTOS MEVSİMİ çok yakında çıkıyor! Tüm D&R mağazalarında...