Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Abbas Oğuz

Merhaba Edibe hanım.Şiiri yazdıktan sonra demlenmeye bırakıyor musunuz? Yani bir hafta on gün kadar arasıra tekrar tekrar okuyorak eklemeler,çıkarmalar yapıyor musunuz?..İnanınız ki ilk yazıldığıyla son yazılmış hali çok farklı olacaktır.Lütfen beni asla yanlış anlamayınız.Şiirleriniz zaten oldukça güzel,ama ben çok,çok daha harika olabileceğini hissediyorum.Bunu bir eleştiri olarak algılamayınız ne olur.Gönlünüzdeki arının daha da güçlenmesidir dileğim.Ben sizi okuyorum ve anlıyorum.İçinizden akıp giden nehrin hülyalı ışıltısını görüyorum.Onun çağlayan yeteneğini daha da geliştirebileceğinizi biliyorum.Kendimi birşey sandığımdan değildir size önerim.Bilemiyorum,belki de çok duygulandırıyor beni şiirleriniz.Eğer zerrre kadar dahi yanlış anlaşılma algısı oluşursa sizde çok çok özür dilerim sizden...Selam ve saygılarımla sağlıcakla kalınız.

13 Nisan 2014 16:27
CEVAP

Merhaba Abbas bey öncelıkle degerlı yorumlarınız ıcın tesekkur ederım.Benım yazma anlayısım farklıdır bıraz, hıc kımseye benzememek ve hıc bır kalıba gırmemekten geçer. Yanı aklımdan kalbımden ne gelırse o anki ruh halıme gore degısır ve gelısır, bana gelen ilham doğrultusunda yazarım koyarım bır kenara ve bıter. Felsefem mınımalızmdır, bu yuzdendırkı yalın ve daha cok sade tutarım sozlerımı herkes kolaylıkla anlayabılsın dıye eğip bukmem laflarımı, cunku karmaşıklıga yer yoktur bende, çizgimin minimalist oldugunuda bu yuzden vurgularım. Elestırınız ıcınde tesekkur ederım ama belırttıgım gıbı çizgim bu yonde artık okuyucuda bu sekılde sevecek benimseyecek yada çok çok okumayacak. Nitekim herkes beğenecek diyede bir kural yoktur kanaatimce. Sevgi ve saygılarımla selamlar bendende...

14 Nisan 2014 16:42
Abbas Oğuz

Merhaba Edibe hanım, Işığını güneşten almasaydı ay gerçek yüzünü gösteremezdi.Arka yüzünün asıklığı ön yüze hasetinden,kıskançlığındandır. İlk yazılarınız dikkatimi çekmişti.Akıl odaları süzgecinden geçerek gönül odalarında sıra sıra göller oluşturmuş duygularınızdaki yoğunluğu kavramıştım ben sanırım.Sözcüklerinizin hıçkırık ve bazı cümlelerinizin de ağlama seslerini duymuştum doğrusunu isterseniz.Açık,net,içten ve samimi denemelerinizi ilgi ve hayranlıkla okur ve sizi de içimden çokça taktir eder, ama okuma oranına da bakıp kahrolurdum.Bu kadar olmamalı diye düşündüğüm de olurdu...Bugün de deneme yazınız harikaydı.İnanınız ki ben iki kez okudum,bu anlamadığımdan değil,ordaki ruhun dilini kavrayabilmek içindi.Az da olsa kavradığımı sanıyorum...Bazı ilgisizlikler, duyarsızlıklar,vurdumduymazlıklar olabilir.Siz o güzel denemelerinizi yazmaya devam ediniz.Bizler birbirimizin dilinden nasıl olsa anlarız.Kendi dillerimizin şirinliği yeter bize.Rahat,huzurlu ve mutlu kalınız.Selamlar.

14 Aralık 2013 22:48
Yusuf Incekalan

Edibe Hanım:Emrah kuyumculuğun sabit telefonunu veriyorum:(0322 453 78 48).Atatürk caddesi, yeni kuyumcular çarşısı ADANA. Aynı blog'un yazarıyız. MÜMKÜNSE YAZDIKLARIM HAKKINDA, SİZİNLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUM. . .

31 Ocak 2013 16:37
Toplam blog
: 160
Toplam yorum
: 103
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 513
Kayıt tarihi
: 14.02.12
 
 

28.05.1988 Adana doğumluyum ve Adana'da yaşamaktayım! Yazar&Şair '' Başka türlü seviyorum ben seni'..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    İnsan daima özgür bırakılmalıdır.Zira yaşam şansı bir keredir.