Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Şahbettin Uluat

İkbal Hanım, Son bloğunuzu okumak için sayfanıza geldiğimde önce tanıtım yazınızı okudum. Gerçekte çok önemli olmamasına rağmen kimi "mükemmelci" okurların çoook önemseyecekleri acele yazmaktan kaynaklı iki küçük yazım hatası gördüm. "Lisans tamamlama" yerine "lisan tamamlama" demişsiniz, "bazı" derken de sözcük aceleyle "bzaı" olmuş. Tanıtım yazınız olduğu için düzeltirsiniz diye bilgi vermek istedim. Deneyimli, aydın, ufku açık bir yazar olduğunuzdan eminim. Şimdi de yazınızı okuyacağım izninizle. Başarı, sağlık dileklerimle,

17 Ağustos 2014 12:14
CEVAP

Merhaba! Hassasiyetinize öncelikle dilimiz adına teşekkürler!O tanıtım yazısını dediğiniz gibi çok aceleyle bir genç arkadaş iş yerinde yazmıştı. Ben de daha fazla yük olmamak adına elimden gelen esnekliği gösterdim, müdahale etmedim. Sayfaya girip sonradan düzeltme yapılabileceği konusunda bilgi sahibi değildim. Şimdi sizden öğrendim. Gerekli eylemi yapacağım. Yalnız burada kişisel fikrimi de belirtmek isterim; çünkü yazım hataları konusunda zaten kendi üstümde, kendim oldukça yoğun bir baskı uyguluyorum. Hem "mükemmeliyetçilik " karakter kusurum, hem de branşımın getirdiği aşırı sorumluluk duygusu beni önlem almazsam yazmaktan uzaklaştırabilir. Bunu kendime yapmak istemiyorum. Onun için "tek " bir gözden kaçan hatalar olabileceği gibi, bilgisizlikten ve teknolojik eksikliklerden kaynaklanan hatalar olabilir yazılarımda. Şimdiden af ola!

18 Ağustos 2014 18:20
güney cuma can

Samimi tespitlerin yanında 'merak ruhun şehvetidir' seklinde net ifadler var. kaleminize sağlık...

24 Mart 2014 15:17
CEVAP

Teşekkürler! Gerçekten samimi bir isteğim var; "içtenlikle kendi gerçeğimi arıyor ve hayatımı bu gerçeğe göre şekillendiriyorum. " olumluma cümlemi elimden gelenin en iyi şekliyle uygulamaktır. Destekleyici katkılarınız iyi geldi!

25 Mart 2014 09:27
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiye ve saygıya hasret, ya da yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşabilelim… Bu duygularla bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

19 Ağustos 2012 19:29
Ahmet YILMAZ

İkbal hanım, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 16:11
CEVAP

Paylaştığınız tespitlere ve dileklere katılıyorum.Teşekkürler. İyi bayramlar.

10 Kasım 2011 07:58
Toplam blog
: 423
Toplam yorum
: 72
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 182
Kayıt tarihi
: 10.10.11
 
 

İkbal Özlen DİNÇERLER. 14.02.1960 doğumlu. izmir Kız Lisesi Edebiyat Bölümünü okudu. Buca Eğitim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster