Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
hssensoz

Mesajıma bir karşılık bekledim. Nedense yorumdaki yürekli yaklaşımı burada bulamadım Saygılar..

12 Şubat 2013 20:20
CEVAP

mesajlara kişisel olarak cevap vermiyorum.

19 Şubat 2013 19:37
hssensoz

Gelelim başka bir örneğe yazılarımı okursasnız yine Kur'an rehberliğinde namaz emri ve sabah namazının şahitli olduğuna. Kur'an emrini belirtmek dindarlık veya dincilikle ne alakası var ki. Maalesef İslamiyetten bir haber olan kendini bilmez insanların ahkam kesmesine susmamız ise mümkün değildir. Gelelim bugün sözde Atatürkçülere. Bunlar Atatürkçülükten ne anlarki.Önce Mustafa Kemal Atatürk'ü tanımak gerek.Örnek almak gerek bugünkü zibidi Kişiler onu daha tanımadan yakasına rozet takarak Atatürk tanınmaz. Kusura bakmayın ama ne dinimize laf ettiririz, ne Mustafa Kemal Atatürk'e nede gerçek demokrasi inancımıza. Saygılarımla..

07 Şubat 2013 20:15
hssensoz

Rasih Bensan'ın bir yazısına yazdığınız yorumda adımı geçirmenizden dolayı bu yazıyı yazma durumunda kaldım. Öncelikle bir konuda yazı yazarken yazı yazana yorumda bulunmak esastır. Yazı yazana değilde yorum yapana yazmak isterseniz o zaman doğru olan yazı sahibine saygılı olup yorum sahibine mesaj şeklinde konuyu getirmek daha saygılı bir davranış olarak görürüm. Rasih beyin yazısını ve yazdığım yorumu ve cevabı tekrar okudum. Gelelim sizin ifadenize.Dindar ve dinci kavramında bahsediyorsunuz. Kültür seviyem dindarve dinci kavramını ayıracak kadar var. İkincisi bu güne kadar tarafınızdan bir yorumda almadım. Gelelim yazımdaki konuya. Kaddafi örneğini vermişim. Kur'an-ı Kerim gerek arabça , gereksede meali ve tefsirini çok iyi bilebilirsiniz. Bunu siz biliyorsunuz bunları biliyorsanız Kur'an-ı Kerim de aman dileyenin öldürülmeyeceğini ve nerede geçtiğini bilirsiniz. Bunun dindar ve dincilikle ne alakası var ki.

07 Şubat 2013 20:04
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiye ve saygıya hasret, ya da yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşabilelim… Bu duygularla bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

19 Ağustos 2012 13:54
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 628
Kayıt tarihi
: 30.12.11
 
 

PhD (Nükleer). Başka söze gerek yok bence... İçel'de yaşıyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster