Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiye ve saygıya hasret, ya da yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşabilelim… Bu duygularla bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

19 Ağustos 2012 17:58
CEVAP

Değerli arkadaşım, bir vefa örneği her yıl güzel bayram mesajlarını alıyorum, mutlu oluyorum. Toplumumuzun büyük kesiminin duygu ve düşüncelerini dile getirdiğin için sana teşekkür ederim. Bir süredir TV'lerde bir reklam kuşağı dönüyor, " Nerede o eski bayramlar " diyor Erol Günaydın'ın sesi, çocuklar da, " vallahi biz görmedik " diye yanıtlıyor. İşte, her şey bu kadar yalın ve gerçek. Bizler yaşadık o güzel, dingin, huzurlu bayramları; şimdi nasıl özlüyoruz değil mi? O, güzel günleri paylaştığımız canların bir kısmı artık yok aramızda, işte bu nedenle o eski bayramların değeri her geçen gün biraz daha büyüyor, büyüyor. Gözlerinden öper, sana, ailene ve sevdiklerine güzel, sağlık ve huzur dolu nice güzel bayramlar dilerim. Hoşça kal, esen kal:))))

19 Ağustos 2012 21:48
Hanife ÇITA

http://blog.milliyet.com.tr/meltem-hanim-cok-yoruldunuz-emek-verdiniz-ama---bu-ulkede-kadina-siddet-sahnesi--elbette-yasaklanir-/Blog/?BlogNo=342186 MERHABA****yukardaki linkimi TIKLAYIP magazin YAZIMI OKUYUP TAVSİYE EDER MİSİNİZ**YORUMLARINIZI DA BEKLİYORUM** SEVGİLERİMLE***

09 Ocak 2012 23:13
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 11:54
CEVAP

Güzel dileklerin için teşekkür ederim, Ahmet kardeşim. Bu yaşıma kadar tek gördüğüm gerçek şu, sağlık ve huzur her şeyden daha önemli. Bu ikisine sahipsek zaten güzel ve mutlu bir hayatımız var demektir ve bu en büyük şanstır. Sağlıklı, huzurlu güzel bir yıl ve yıllar diler, selam, sevgi ve saygılarımı iletirim.

02 Ocak 2012 18:53
Ahmet YILMAZ

Enfal bey, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

08 Kasım 2011 23:21
CEVAP

Ahmet bey kardeşim, vefalı bir dost olarak ve her zaman olduğu gibi beni hatırlamana çok sevindim. Evet, güzel ülkemiz bu tür olayları çok sık yaşıyor. Ne var ki, özde hiç kaybolmayan o dayanışma ruhu hem yaraların çabucak sarılmasına ve bir yandan da birlik beraberliğimizin toparlanmasına yol açıyor. Sanki, ulvi bir mesaj alıyormuşuz hissi uyandırıyor bende. Senin ve ailenin bayramını kutlar, güzel yarınlara ulaşmamız dileğiyle iyi günler dilerim.

09 Kasım 2011 17:36
Ersin Kabaoglu

Yaşam ve doğa karşısında o duyarlı, bilge, üretken, zarif ve sevecen duruşunuzla hak ettiğiniz tüm güzelliklerin yanıbaşınızdan eksik olmadığı mutlu, neşeli ve dinlendirici bir bayram dileğimle...

16 Kasım 2010 09:24
CEVAP

Değerli Kardeşim Ersin bey, burada satır aralarından başlayan güzel dostluğumuz bu çok güzel, anlamlı ifade ve dileklerinizle daha bir önem kazanıyor. Bu kadar ince iltifatlara layık görülmek kazanılan bir ödül kadar sevindirici. Gerçekten, kişisel olarak huzur ve dinlenceye çok ihtiyacım olan bir dönem yaşıyorum ve dileklerinizi bir dua gibi kabulleniyorum. Ben de sizin, ailenizin sevdiklerinizin bayramını kutlar, sağlık, huzur, neşe içinde nice bayramları doya doya yaşamanız dileğiyle gözlerinizden öperim, hoşça kalın.

18 Kasım 2010 10:10
emrah güneş

sayın enfal törün bu güzel duyarlılığınız ve güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim..Sizin gibi insanların desteklerini duydukça bu işe olan hevesim bi kat daha artıyor..Tekrar teşekkür eder saygılar sunarım..

28 Eylül 2010 19:41
CEVAP

Teşekkür ederim sevgili kardeşim Emrah, sizin gibi gençlerin varlığı Atatürk'ün ne büyük bir iş başardığının kanıtıdır. Onun ilke ve devrimlerini sizler yaşatacak ve geliştireceksiniz.Gözlerinden öper başarılar dilerim.

29 Eylül 2010 06:31
Toplam blog
: 220
Toplam yorum
: 286
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1991
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

Yazmak, ufkun da ötesine taşan engin bir serüven gibi gelir bana ve gençlik yıllarımdan bu yana v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    Günaydın, bugün güzel bir gün olacak, doya doya yaşayın.