Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Mehmet EREN

Sevgili Zulal hocam Docentim(belkide Profösor oldunuz ;inşallah) ama bütün ünvanlarını sılmısınız, sanırım evlendikten sonra galiba, ama ben biliyorum, ki senin ilk yazını okumuş biri olarak, sanırım ev taşınma ile ilgiliydı, hiç unutmam...))) nasılsınız, iymisiniz, ne bileyim merak et6tim, Hocam nasıl diye, birde son yazınızı görünce, bende fazla yazamadığım için, şimdi daha çok face, tiwitir da dolaşıyor insan tabivakit bulunca, işlerde yogun Dünyanın en mükkemmel otobuslerini yapmak kolay değil, sevgi ve saygılarımla. hocam...

30 Temmuz 2013 17:26
CEVAP

Sevgili Mehmet, senden haber almak çok güzel oldu :). Ama ancak şimdi gördüm. O aralar güzel yazıyorduMB'de herkes gerçekten. Fazlasıyla sevindim...Koşturmaca ve biraz da otosansür galiba. artık eskisi kadar açık yürekli olamıyoruz. Yazamıyoruz haliyle. Belki devam ederim bu aralar. Bu arada sen de işleri büyütmüşsün sanırım :) Yakışır...Çok selam ve saygılar.

04 Ekim 2013 14:37
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

03 Ocak 2012 13:45
CEVAP

Teiekkürler Ahmet Bey, Sizin de yeni yılınız kutlu olsun. Selamlar

04 Ocak 2012 10:45
Ahmet YILMAZ

Zülal hanım, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

08 Kasım 2011 11:11
CEVAP

Ahmet Bey gecikmiş olsa bile ben de aynı duygularla geçmiş bayramınızı kutluyorum. esenlikle kalın

21 Kasım 2011 13:03
Mehmet EREN

Değerli Zülal, değerli docentim, yeni yıl sana ve sevdiklerine hep mutlluk, huzur,sağlık, getirmesini dilerim. hayat sana hep mutlu yüzünü göstersin.Sevgi ve saygılarıma..

03 Ocak 2011 22:37
CEVAP

Sevgili Mehmet, çok az sıklıkta girdiğim için kutlamanı yeni gördüm, ben de yeniyılını kutlar, mutlu sağlıklı yıllar dilerim:). Selamlar.

20 Ocak 2011 11:43
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

31 Aralık 2010 17:41
CEVAP

Teşekkür ederim, dilelerinize yürekten katılarak yeni yılınızı kutluyorum. Selamlar

20 Ocak 2011 11:42
Ahmet YILMAZ

Bayram en güzel duyguları başkalarıyla paylaşmaktır. Bizse en güzel duyguların sadece bize ait olduğunu sanıyoruz, sadece kendimizi beğeniyoruz, tek doğru düşünen kişi olduğumuzu zannediyoruz, başkalarına burun kıvırıyoruz, “ötekiler” deyip herkesi dışlıyoruz. Bayram, karşımızdaki insanın cinsiyetini, yaşını, mesleğini, sosyal, siyasal ve ekonomik durumunu sorgulamadan, ona el uzatmaktır, uzanan eli sıkmaktır, gerekirse öpmektir. Bayram, ortak sevincimizi ve mutluluğumuzu dışa vurmaktır, güven vermektir, dost kazanmaktır, sevmektir, sevilmektir, hoş görmektir, affetmektir. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, bu mutluluğu anlayabildiğimiz ve yaşayabildiğimiz sürece samimi bir insan ve sonuçta bu insanların oluşturduğu gerçek demokrat, çağdaş, ilerici ve yenilikçi bir toplum olabileceğimizi ifade etmek istiyorum efendim. Selâm ve saygılarımla…

09 Eylül 2010 18:19
CEVAP

Teşekkürler, sizin de bayramınız kutlu olsun, selamlar

17 Eylül 2010 15:42
gokhan sener

ağzınıza sağlık ne de güzel sözler yazmışsnız bu güzelim türkü için. en sevdiğim türkülerden biridir.Yavuz bingölün yorumuda fena değildir. http://www.youtube.com/watch?v=NHYv9hiPeSA iyi aksamlar...

13 Kasım 2009 22:39
CEVAP

Çok sağolun, haklısınız Yavuz Bingöl, Erkan Oğur, Ahmet Kaya herbiri de güzel yorumlar. Bir de Mahalli sanatçılardan dinleseniz...Selamlar

14 Kasım 2009 12:10
deniz rüzgarı

Ebru hanım,uzun zamandır yoksunuz merak ettim,nasılsınız ,nerelerdesiniz ?

01 Ekim 2009 19:35
CEVAP

Sonunda burdayım:). Teşekkürler. Selamlar.

14 Ekim 2009 15:01
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

19 Eylül 2009 01:18
CEVAP

Çok sağolun Ahmet Bey, selamlar

14 Ekim 2009 15:01
İlyas Bayram

Zülal hanım, "Bir banka şubesini şikayetimdir" başlıklı blogunuza yorum yazmıştım, hatırlarsınız. Daha sonra yazınızın yayından kaldırıldığını gördüm. Kusura bakmayın, sadece nedenini merak ettim. Selamlar, saygılarımla.

01 Mart 2009 22:00
CEVAP

İlyas bey, güzel yorumunuzu ve katkınızı yanıtıyla birlikte yayına almıştım, daha sonra bankadan gelecek yanıtla birlikte yeniden yazmayı düşündüğüm için yayından kaldırdım. Valla banka'dan hala ses seda yok, biraz daha beklemek istiyorum, sonrayeniden yazacağım:(. O yüzden...Sevgiler, selamlar.

02 Mart 2009 13:56
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 939
Toplam mesaj
: 46
Ort. okunma sayısı
: 1054
Kayıt tarihi
: 05.12.06
 
 

Hep yazmak istedim. İnsan düşüncelerini yazıya dökünce kendi başınadır çünkü, kaygısız, katıksız ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster