Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
@tunckar

ECB rating firmasının ffPortekizin notunu çöp düzeyine indirmesine rağmen Portekiz tahvillerini teminat olarak kabul etmeye karar verdi. Bu rating şirketlerine siz politik davranırsanız biz de politik davranırız, bizi köşeye sıkıştıramazsınızın açık ifadesi. Kısaca ABD rating şirketlerine selam yola devam!

08 Temmuz 2011 10:19
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

31 Aralık 2010 17:07
sinasi KARA

Altin uluslararsinda odeme vasitasi ve likidite gorevini ustlenemez. Mal para donemi 1972 yilinda B.W ile sona erdi. Altin sadece gumus gibi supekulatif bir mal.Arz artisi fiyatini indirir. Dolar uluslararsi rezerv para.Sadece CIN MB. 2,2 trilyon dolari rezerv olarak tutuyor.Rezerv olarak dolar tutmayan ulke yok.Sistemin cokmesine ABD den once diger ulkeler izin vermez.ABD senyoraj hakkindan asla vazgecmez.Simdi sinirlari zorluyor. FED kimden tahvil satinalacak. Bankalarin FED nezdinde bir trilyon dolari var.Kredi olarak halka veremediler geri odediler.ABD bankalari tahvil satmaz.Iyi kotu faiz aliyorlar. Merkez Bankalari ve devlet hazineleri rezev paralarini ABD tahvillerine yatiriyorlar. Onlarin amaci risk optimalizasyonu.Ticari ve supekulatif deyil.Satmazlar.Halkin elinde ABD tahvili yok gibi. Sadece fonlarda bir miktar var. FED in amaci satinaliyor gibi davranip kismen de satinalarak tahvil fiyatlarini yukseltmek ve uzun vadeli faizleri dusurerek ev satislarini artirabilmek.

02 Kasım 2010 14:14
CEVAP

Altın standartına artık dönülmez, Altında su anda fiyatlarda balon yok,hatta yükselmeye yeni başladı denebilir, altın arzı öyle kolay artmaz, çünkü ABD de enflasyon ve sistemik risk beklentisine tek koruma altın olarak kabul edilmekte., doların uluslarası rezerv para olma statüsü ABD nin hegemonyasının zayıflamasıyla artık tartısılır halde, sistemin çökmesi aslında ABD nin işine gelebilir zaten öyle diyerek Çini üstü kapalı tehdit ediyor,senyoraj hakkı sayet dünya dolar talep etmezse önemini yitirir,bankaların FED de 1trilyonu yok o aslında FED'in parası bankalardan aldığı mortgage senetlerini yani elindeki degersiz varlıkları bankalara geri verirse o parayı çeker, Artık ABD tahviline para yatıranların amacı gelecek enflasyondan korunmak bu tahvillerde sadece enflasyona endeksli olanlar(TIPS),diger bonolara talep gercek degil yapay. FED ikincil parasal genişleme ile , herkesin korktuğu enflasyonu azdırarak ev fiyatlarını arttıp bankaların zararlarını azaltmayı deneyebilir ama bu dol

03 Kasım 2010 21:23
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

19 Eylül 2009 06:16
Hüseyin Seyfi

Mutluluğunuz daim,herşey gönlünüzce , olsun tüm sevdiklerinizle iyi bayramlar.

18 Eylül 2009 21:13
Ahmet YILMAZ

Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, yeni yılda sağlık, mutluluk ve başarı dolu güzel günler dilerim. Ahmet Yılmaz

29 Aralık 2006 12:08
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1273
Kayıt tarihi
: 16.06.06
 
 

Trabzon doğumluyum. Uluslararası ve ulusal şirketlerde uzun süre finans yöneticiliği yaptım. Ekon..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster