Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
nemokaptan

YENİ YILINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR; SEVDİKLERİNİZLE BİRLİKTE NİCE SAĞLIKLI VE MUTLU YILLAR GEÇİRMENİZİ DİLERİM. NECİPSÖYLEMEZ

13 Ocak 2009 00:11
beenmaya

her gününüzün bayram tadında sağlıklı, keyifli, huzurlu ve neşeli geçmesi dileğiyle...iyi bayramlar...sevgiler selamlar...

11 Aralık 2008 14:53
Ahmet YILMAZ

Ne yazık ki, bir bayrama daha yine zorluklar ve darlıklar içinde giriyoruz. Daha iyi bir gelecek umudumuz, hep başka baharlara kalıyor. Birbirimize, dolayısıyla kendimize yaptığımız kötülüklerin farkında değiliz. Bir kenetlenebilsek, bir güç olabilsek, bir yumruk haline gelebilsek, gücümüzün önünde kimse duramaz. Bunu bilenler, bizi bölüp parçalamak için bıkıp usanmadan çalışıyorlar. Yılda iki kez de olsa “BAYRAM” imdadımıza yetişip bizi bir araya getirmeyi başarıyor. İnatla bağlarımızı güçlendirelim, birbirimize sevgimizi ve saygımızı artıralım. Birbirimizi anlayalım, dinleyelim, birbirimizi hoş görelim. Gerilimlerden elimizde ne kaldı, ne kazandık? Düşünelim, sorgulayalım, İyilikleri, güzellikleri yayalım, kötülüklere engel olalım. Hep beraber, bütün gücümüzle… Bu dünyada hepimize yetecek kadar her şey var. Yeter ki hep almak yerine biraz da vermeyi, paylaşmayı öğrenelim... “Eskiden insanlar şöyle yaparlardı, böyle yaparlardı” demek yerine, biz öyle yapalım... Hepimize iyi bayramlar.

07 Aralık 2008 22:51
Ezgi Umut

Verşan bey ben yazarlarla filan karşılaşıyorum. Bir tanesine sordum Kiştapları da ödül almış. Hangi dergilerde yayınladınız önce diye. 1 tane mi ne öykü yayınlamış. Sonra kalanını toplayıp bastırmış. Olanaklarınız elverirse zaman bakımından da siz de bastırın demek istedim. Çalınıp çırpıla yok olmasın. Güzel çok cesur ve yaşamın tam da içindendi öyküleriniz. Saygılar.

28 Ekim 2008 23:17
CEVAP

Öykülerim için yazdıklarınız benim için oldukça cesaret verici ve teşvik edici oldu teşekkür ederim. Ancak öykülerimin basılması pek aklımdan geçmedi bu güne kadar. Ama epey öyküm birikti. Bundan sonra öğüdünüzü tutma evresine geçeceğim sanırım. Teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

28 Ekim 2008 23:58
Ezgi Umut

yasakli@inetd.org.tr olacak şimdi mail adresi. biraz kafam karıştı. Sabahtan beri mailleri okudum. Bazı olaylar kafama takıldı. Açık platformda yani birbirlerinin maillerini görerek fikir alış verişi gibi bi şey ama kuşkucu yanım arada sızıntılar olabileceğini söylüyor. Ve olmuş da dijitürkü kötüleyenler oldu. ama adam firma ve yayını çalınıyor bence o haklı. Adaletin adaletsizlik olarak tecellisi kötüMesela ille de kanun değişsin adalet bakanlığı vs ile yeni siber ortam kanunu çıksın diyenler var. Ayrıca bu yasaklama kararlarının şöyle ya da böyle uygulanması o kocaman şirketler için bi anda kar veya zarar haneleri oluşturabilir. Yani inanın aklım karıştı. anlamaya çalışıyorum. sağolun.

28 Ekim 2008 23:13
CEVAP

Ezgi Hanım mesajınız için teşekkürler, kanun henüz çok yeni, Yüksek Mahkeme (Yargıtay) denetiminden geçen kararlar ortaya çıkmadı. Yargıtay detayları ve yargıçların hatalarını ortaya çıkaracak ve uygulamalar daha özgürlükçü olacaktır. Ne yazık ki yargıçların kültürel ve sosyal eğilimleri genellikle yasaklama yönündedir. Yüksek hakimler ise özgürlük alanını biraz genişleteceklerdir. Bu çerçevede suç oluşturan yayınlar yasaklanacak ama herkesi şüpheli kabul eden ve cezalandıran kararlar engellenecektir. Ancak bu durumla ilgili olarak hukuki girişimlerde bulunulmalı ve konunun yüksek yargıya taşınması sağlanmalıdır.

28 Ekim 2008 23:56
Ezgi Umut

Bloğuma katkınız ve olaya hem de hukukçu yanınızı koyarak ilgilendiğiniz ve övgüleriniz için teşekkür ederim. İntenet'in ülkemizde kurulmasına öncülük eden Doç Dr Mustafa Akgül bir platform oluşturuyor. Gönüllü hukukçulardan ve blogları kapatılanlardan. SAYFAM A YORUM KISMINA EKLEDİM. Ben oraya yazdım. Mesajı size de ileteyim.SANIRIM YAZDIĞINIZIN DEVAMI DA VAR DI AMA BANA GELMEDİ HENÜZ :))SAYGILAR: İnternet'in öcülerinden Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi Doç Dr Mustafa Akgül yasaklanması sonrasında blogu yasaklanan ve hakkını korumak için dava açmayı düşünen kişileri bir araya toplamak için bir çaba başladığını duyurdu. "gönüllü bir avukat grubunun desteğiyle nasıl bir hukuki mücadele vermek için çalışacağız. bu çabanın parçası olmak isteyenler lutfen yasakliyim@ inetd.org.tr adresine yazsinlar ve bu cabanın parcasi olmak isteyen hukukcular dogrudan bana yazsinlar: akgul@bilkent.edu.tr Blogları kapatılanların ilgisine sunuyorum. sağlıcakla.

27 Ekim 2008 15:39
CEVAP

Teşekkür ederim yazdıklarınız ve verdiğiniz bilgiler için, ilgileneceğimden emin olabilirsiniz. Saygılar...

27 Ekim 2008 23:07
vakayinüvis

Şimdi sayfanıza baktım da veda etmişsiniz. Sizin gibi aydın hukukçular olmalıydı burada. Yazık olmuş. Yine de umarım bir gün fikrinizi değiştirirsiniz... Selam ve saygılarımla...

27 Ekim 2008 11:07
CEVAP

Teşekkür ederim. Yazmayı bıraktım ama izlemeyi ve burada tanıdığım bir çok değerli yazarın yazdıklarını okumayı sürdüreceğim. Selamlar ve saygılar sunuyorum.

27 Ekim 2008 23:06
Ezgi Umut

Bilgi için sağolun. Demek ki teknik bi şeyler yaşadı benim bilgisayar. Kötü olan doğrudan yorum kutucuğuna yazmanın sakıncası. İslim üzerinde yazılan yorumlar en güzeli oluyor ama silinme tehlikesi de hep olası. saglıcakla kalın.

19 Ekim 2008 01:10
Ezgi Umut

Bu bloğunuza bir yorum göndermiştim. Ulaşıp ulaşmadığını merak ettim sadece. . Yayınlamamak en doğal seçeneğiniz ama son günlerde yazdığım yorumlar sahiplerine bi türlü ulaşmıyor. ayrılma düşüncenize üzüldüğümü tekrar belirtmek de isterim. sağlıcakla kalın.

17 Ekim 2008 23:54
CEVAP

Gelen tüm yorumları istisnasız yayınladığımı bilmenizi isterim, hele sizin değerli ve motivasyonumu arttıran yorumlarınızı yayınlamamak aklımdan bile geçmez. Sanırım teknik bir sorun. Teşekkürler ve saygılar.

18 Ekim 2008 00:11
Biraz

Sevgili Versan Gur, son yaziniza (13.10.2008) MB'nin disindaki kendi kisisel blogumdan da bir link vermeyi istiyorum, eger sizce de uygunsa. Sevgi ve selamlarimla.

13 Ekim 2008 22:15
CEVAP

Elbette, memnun olurum. Teşekkürler.

13 Ekim 2008 22:27
Toplam blog
: 35
Toplam yorum
: 79
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 4300
Kayıt tarihi
: 07.09.06
 
 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra İstanbul'da 21 yıldır serbest avukat olar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster