Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Portakal Çiçeği ve FISILTI

MERHABA

14 Kasım 2017 21:57
CEVAP

merhaba

26 Şubat 2018 19:04
Portakal Çiçeği ve FISILTI

merhaba

19 Haziran 2016 14:12
Mehmet Yıldıran

Sayın Ali Bey, Sakız ağaçları hakkında yazdığım bloguma yorumunuz için teşekkürler. Eğer kamuoyunda bir spot oluşturmak istiyorsanız bağlı bulunduğunuz ilin üniversitelerinde kurulu olan, örneğin İzmir 9 Eylül Üniv.'de Toplum Gönüllüleri "İzmir-TOG" öğrenci topluluğuna Eylül sonu Ekim başı gibi bir tarihte onlara şöyle diyiniz: "Gençler yörenin insanları olarak Sakız ağaçlarına büyük önem veriyoruz. Artık tüm Türkiye'nin konuya destek çıkması için projeler üretmeliyiz. Bunun için gönüllü olmaya davet ediyorum". Çünkü onlar her sene 3 proje çıkartmak zorundalar ve bunların arasında neden sizinki de yer almasın. Hatta çelik metoduyla adalardaki Sakız ağaçlarından numune alıp anakaraya ekilebilir. Sevgi ve saygılarımla. Oncel.

14 Ağustos 2012 02:07
CEVAP

böyle bir çalışma için gereken desteği severek verebilirim. önemli olan sakızın artık ana yurdunda yeniden hayat bulmasıdır. güzel gelişmeler oluyor. sevgiler.

14 Ağustos 2012 14:31
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

31 Aralık 2011 00:16
CEVAP

hayat her daim güzel olacaktır. sorunlar olmadığı bir dünya çk monoton olurdu. her şey gönlünüzce olsun. sevgiyle...

10 Ocak 2012 14:15
GÜNEŞİNSULARI

Bayramlıkları seçebildiniz mi? valla biz en sonunda beğenebilecekleri şeyleri üzerlerine doğru tutup aldık.İster giyerler ister atarlar.Tamam artık onlar da birey diye düşünmeyi bitiriyoruz valla.Evin kralıda belli kraliçeside bundan böyle dedeğimiz dedik! iyi bayramlar mavişi de çocukları çook öpüyorum.e tabii sen de hasretle kucaklandın.iyi bayramlar efendim.(bayram da geliyosunuz değil mi?)

15 Kasım 2010 13:04
CEVAP

teşekkürler sevgiler.

24 Kasım 2010 14:08
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

13 Kasım 2010 14:20
CEVAP

hayat güzeldir sevgiler.

24 Kasım 2010 14:09
Ahmet YILMAZ

Bayram, en güzel duyguları başkalarıyla paylaşmaktır. Bizse en güzel duyguların sadece bize ait olduğunu sanıyoruz, sadece kendimizi beğeniyoruz, tek doğru düşünen kişi olduğumuzu zannediyoruz, başkalarına burun kıvırıyoruz, “ötekiler” deyip herkesi dışlıyoruz. Bayram, karşımızdaki insanın cinsiyetini, yaşını, mesleğini, sosyal, siyasal ve ekonomik durumunu sorgulamadan, ona el uzatmaktır, uzanan eli sıkmaktır, gerekirse öpmektir. Bayram ortak sevincimizi ve mutluluğumuzu dışa vurmaktır, güven vermektir, dost kazanmaktır, sevmektir, sevilmektir, hoş görmektir, affetmektir. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, bu mutluluğu anlayabildiğimiz ve yaşayabildiğimiz sürece samimi bir insan ve sonuçta bu insanların oluşturduğu gerçek demokrat, çağdaş, ilerici ve yenilikçi bir toplum olabileceğimizi ifade etmek istiyorum efendim. Selam ve saygılarımla…

08 Eylül 2010 12:04
CEVAP

bu güzel dileklere aynen katılıyorum. sevgilerimle.

13 Eylül 2010 11:16
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

27 Kasım 2009 22:08
CEVAP

umut dolu nice bayramlara. sevgiler.

02 Aralık 2009 16:21
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

16 Eylül 2009 23:36
CEVAP

bu güzlleğinize teşekkürler. mutlu bayramlar. sevgiler.

17 Eylül 2009 16:44
Necip Köni - Adana / TR

Merhabalar... Sevgili dostlarım... Bunun ile ilgili olarak yazmış llolduğum Dünyamız elden gidiyor! http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=184370 bloğumuda şayet merak edip okursanız, ilgili mesajı alacağınızı ümit ederim... Hepimizi gezegenimize karşı bireysel ve müşterek sorumluluklarımız olduğuna ikna etmek. İLGi ve ALAKALARINZA ŞİMDiDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM... SEVGİLER, SELAMLAR ve SAYGILARIMLA... NECiP KONi - ADANA / TR insaat Muhendisi *DÜNYAMIZ ELDEN GİDİYOR..! *Daha Yeşil Bir Dünya için

08 Haziran 2009 16:32
CEVAP

sevgiler

15 Haziran 2009 16:46
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2656
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster