Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı (maalesef zamanında yetiştiremediğim içingecikmeli olarak) kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

01 Aralık 2009 02:33
nemokaptan

MERHABA! ÇİÇEĞİ BURNUNDA BİR MİLLİYET BLOG YAZARI OLARAK ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR, YAŞAMINIZDA SEVDİKLERİNİZLE BİRLİKTE NİCE SAĞLIKLI MUTLU YILLAR GEÇİRMENİZİ GÖNÜLDEN DİLERİM. SAYGI VE SEVGİLERİMLE! NECİP SÖYLEMEZ

06 Şubat 2009 23:10
CEVAP

Çok gecikmiş cevabım için özür diler aynı duygu ve temennilerle saygılar sunarım.

02 Haziran 2010 09:18
Ahmet YILMAZ

2008’e girerken hepimizin farklı umutları vardı, istekleri vardı… Onu karşılarken “Yeni bir yıl geliyor” diye ne çok sevinmiştik. Şimdi ömrümüzün bir senesini daha geride bırakmanın burukluğu, üzüntüsü, sevinci, heyecanı ve mutluluğuyla ona veda ediyoruz.… Yeni bir yıla daha başlıyoruz. Beklentilerimizi ne kadar yüksek tutarsak, başarılarımız o kadar büyük olur… Tabii hayal kırıklığımız da… Ne olursa olsun, iyi ve güzel şeyler yapalım, yaşadıklarımızdan zevk alalım, gurur duyalım. Keşke demeden, pişmanlık duymadan… Anılarımızda her zaman özlemle anılacak bir yıl geçirmemiz dileğiyle, sevgiler, saygılar, selamlar… Mutlu yıllar…

31 Aralık 2008 16:16
Ahmet YILMAZ

Ne yazık ki, bir bayrama daha yine zorluklar ve darlıklar içinde giriyoruz. Daha iyi bir gelecek umudumuz, hep başka baharlara kalıyor. Birbirimize, dolayısıyla kendimize yaptığımız kötülüklerin farkında değiliz. Bir kenetlenebilsek, bir güç olabilsek, bir yumruk haline gelebilsek, gücümüzün önünde kimse duramaz. Bunu bilenler, bizi bölüp parçalamak için bıkıp usanmadan çalışıyorlar. Yılda iki kez de olsa “BAYRAM” imdadımıza yetişip bizi bir araya getirmeyi başarıyor. İnatla bağlarımızı güçlendirelim, birbirimize sevgimizi ve saygımızı artıralım. Birbirimizi anlayalım, dinleyelim, birbirimizi hoş görelim. Gerilimlerden elimizde ne kaldı, ne kazandık? Düşünelim, sorgulayalım, İyilikleri, güzellikleri yayalım, kötülüklere engel olalım. Hep beraber, bütün gücümüzle… Bu dünyada hepimize yetecek kadar her şey var. Yeter ki hep almak yerine biraz da vermeyi, paylaşmayı öğrenelim... “Eskiden insanlar şöyle yaparlardı, böyle yaparlardı” demek yerine, biz öyle yapalım... Hepimize iyi bayramlar.

09 Aralık 2008 00:24
Ahmet YILMAZ

Milletçe ortak sevinçlerimizi paylaşabileceğimiz özel günlerdir bayramlar… Müşterek duygularımız çoğaldıkça ve bu duygulara yürekten katıldıkça, gerçek bir millet olabiliriz. Bayramın tadını, onu iliklerimize kadar bütün benliğimizde hissetmezsek çıkaramayız ki… Bizi bize bağlayan ve sayıları artık oldukça azalmış olan ortak değerlerimizi yıpratmak yerine, birbirimize kenetlenmemize yardımcı olacak değerler yaratmaya gayret etmeliyiz. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, size, ailenize ve bütün milletimize, bayram tadında ve güzelliğinde bir hayat diliyorum. Selam ve saygılarımla…

28 Eylül 2008 17:12
Ersin Kabaoglu

Sevgili "Bilge şahin"! devamı gelecek dediğin ve tarihsel bir özet anıtı olmaya aday son yazını şöyle "siyah-beyaz" tarihsel bir fotoğrafla süslemeyi düşünmüyor musun? Benim aklıma birincisi için "Mondros Mütarekesini imzalayan heyet" in ( Doğulu-saf-çaresiz-gerçekler karşısında boyun eğen bir anlamda) bir fotoğrafı, devam edecek olan ikinci yazında da "Lozan'ın imza töreni" ( "Zümrüt-ü Anka" gibiküllerinden yeniden doğuş ) gibi iki fotoğraf canlandı. Ben bir çağrışım yaptırayım da, sen mutlaka daha güzel ve anlamlılarını seçersin azizim. Sonsuz sevgi ve saygılarımla!

20 Mart 2008 11:01
CEVAP

Önerin için teşekkürler. Kaygım şu sıra yazının devamına ilişkin bilgi toplayabilme ve tutarlı bir sona ulaştırmak üzerine. Bu aşamaya getirebilirsem belki fotoğraflarım.

20 Mart 2008 11:59
Zeynep Gülay

Yine yeni bir yıl var kapımızda. 2008 yılına gireceğimiz şu günlerde istediğiniz her şeyin gerçekleşmesi dileğiyle. Geleceğinizi oluşturacak her yeni gün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi mutlu edecek şekilde olsun! İyi Seneler!

31 Aralık 2007 13:17
CEVAP

Yeni yılla birlikte herşeyin sizin ve sevdiklerinizin gönlüne göre olmasını dilerim. Teşekkürler.

06 Ocak 2008 19:05
Ozlem Ozkulak

herşey gönlünüzce olsun, nice güzel yıllara...

30 Aralık 2007 17:37
CEVAP

2008 sizinle birlikte tüm sevdiklerinize esenlik ve umut getirsin.

31 Aralık 2007 09:12
Ersin Kabaoglu

Düşünen, hisseden ,okuyan ve yazan çağdaş Türkiye'min paylaşımcı, çalışkan, berrak yüzü, satırları ile de etkileyici ve üretken ayrıca destek ve teşvikleriyle dost Kildokum!un yeni yılını buradan da en içten duygularımla kutlarım.

29 Aralık 2007 16:39
CEVAP

Sevgili arkadaşım, Yeni yılın sana ve sevdiklerine esenlik getirmesini ve umudun eksik olmamasını dilerim.

30 Aralık 2007 16:54
Bekir Sıtkı Gürler

2008 yılında her şey yeterince ve gönlünce olsun sevgili dostum..

28 Aralık 2007 15:47
CEVAP

Yeni yılda senin de herşey dilediğince olsun. Sevgilerimle.

30 Aralık 2007 16:52
Toplam blog
: 129
Toplam yorum
: 183
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 1078
Kayıt tarihi
: 12.06.06
 
 

Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F mezunuyum. Yüksek Lisans diplomalarımı G.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster