Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Hayatımızın her gününü bayrama çevirmek bizim elimizdeyken, biz üç dört günlük bayramlarımızı bile doyasıya yaşayamıyoruz. Mutluluk anlarını insanlara zehir etmeye meraklı hastalıklı tipler her zaman, her yerde vardır. Onların tuzağına düşmek yerine biz bayramlarımızı diğer günlere de yaymaya gayret edelim. Cennet gibi bir yurdumuz var. Onun hepimize yetecek güzelliğini paylaşmak yerine yaşamı cehenneme çevirmekten kimsenin kazanacağı bir şey yok. Tek tek hepimiz, bu toplumu oluşturan bireyler olduğumuzu unutmadan, aklımızın, mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, iyiden, güzelden, doğrudan yana hareket ederek, sorumluluğunu ve görevlerini bilen bilinçli bir vatandaş olmaya gayret etmemiz gerektiğinini unutmamalıyız. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum.

26 Kasım 2009 22:54
Sabriyaz

Sevgili yakupözyıldız; Suçu insana devlet işlettiriyor. Örnek verecek olursak; Ben çocuğumu ortada bırakıp cezaevine girmek istemiyorum. Peki ne yapacağım?Cezayı ödeyebilmek için suç işleyeceğim.Şimdi ben gasp suçu işlesem,hırsızlık yapsam,adam dolandırsam benmi suçluyum.Yoksa kaymakamlık dahil fakir olduğumu yardım aldığımı bildiği halde bana bu cezayı ödetmek için hapse atmaya çalışan,13 yaşındaki bir kız çocuğunu perişan eden devletimmi suçlu.

26 Eylül 2009 17:00
CEVAP

Size katılıyorum. Ben zaten ironi yapmıştım. Ama şu da bir gerçek, evet suçlu olan devlettir ama bu devlet de bizlerden oluşuyor..

29 Eylül 2009 08:07
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

19 Eylül 2009 01:54
nemokaptan

YENİ YILINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR; SEVDİKLERİNİZLE BİRLİKTE NİCE SAĞLIKLI VE MUTLU YILLAR GEÇİRMENİZİ DİLERİM. NECİPSÖYLEMEZ

13 Ocak 2009 22:58
levent balci

gürsu köyünden kimlerdensin ben baloğlu yakup un torunuyum.gürcistana bi otele çağırdılar nasıl bi yer diye bakarken senin yazına rastladım baktım fındıklı yazıyo bi mesaj atıyım dedim

22 Nisan 2008 01:02
CEVAP

merhaba levent, belki şöyle tanıyabilirsin. cihat özyıldız ın kardeşiyim. ufuk ve turgay ı da bilebilirsin belki.. :))

22 Nisan 2008 11:00
Ayrıntıda gezinmek

Kısa bir süre kaldı sayfada yorum ve cevap. Bir iki dakika. Diğer bir nokta. aklıma gelen başıma gelme olayı idi. Dün akşam bu şiiri yazarken zaten aklıma gelmişti. Bir süre ikilem yaşadım. Çünkü mizah da vardı şiirde. Fakat o an öyle oldu. Sonra haklılığınızı gördüm ve konuya sizin kadar ben de önem verdiğim için değiştirdim. Yalnız cevapta bunun bir aşk duygusu olduğunu ve Çanakkale efsanesinin ardında da bir nevi aşk ve inanç duygusu olduğunu, yanlış anladığınıza üzüldüğümü belirtmiştim. sonra dediğim gibi başka yanlış anlamalara ve tartışmalara mahal vermemek içinde sildim. Tekrar teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla

27 Mart 2008 21:41
CEVAP

Merhabalar Aynur hanım, okura ilginiz beni gerçekten şaşırttı. Oysa, ta ilk başta, yazarken bile çok tereddüt etmiştim, hatta umursamaz, aldırmaz ne diye yazayım diye ama siz hem yanlış anlaşılabilecek o cümleleri çıkarmakla hem de, bu kadar ayrıntılı yanıtlarla beni şaşırttınız. gerçi bu tür bi hatayı ben yapsam kimse kusuruma bakmazdı ama 'ayrıntıda gezinenler' daha dikkatlı olmalı:)) çünkü bir çok şey artık, ayrıntıda.. saygılarımla. yakup özyıldız

28 Mart 2008 14:38
Ayrıntıda gezinmek

Şiirde geçen Çanakkale tanımlamöasını çıkardım. Takdir edersiniz ki yorum ve cevabım anlamsız kalacak bu durumda. Onun için yorumunuzu ve cevabımı da sileceğim. Çanakkaleye bu denli sahip çıkmanızdan da onur duydum ayrıca. Sevgi ve saygılarımla. Aynur.

27 Mart 2008 13:01
CEVAP

Tekrar merhabalar. Çanakkale bölümünü çıkardığınızı gündüz görmüştüm. Gerçi benim yorumum ve sizin yanıtınız yoktu zaten. nasıl sileceğinizi anlamadım ama bu zaten çok da önemli değil. Ben bir 'hata'yı hatırlatmak istedim sadece. Bu arada ben de bu mesajınızı ve cevabımı sayfamda yayınlamayacağım. İlginize ve okura saygınıza teşekkürler.. Yakup Özyıldız

27 Mart 2008 20:49
Ahmet YILMAZ

Bayramlar, bizi birbirimize bağlayan, sevincimizi ortak kılan, en önemli geleneksel değerlerimizdendir. Açıkça milletimizin varlığına yönelik saldırılarla, bu özel günü bize ağız tadıyla kutlama fırsatı vermek istemeyenlere inat, daha içten duygularla kenetlenmemize vesile olması dileğiyle bayramınızı kutluyor, sağlıkla kedersiz, tasasız, nice bayramlara erişmemiz temennisiyle, sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum. Ahmet Yılmaz

11 Ekim 2007 14:29
Eşit Ağırlık

Bir arkadaşıma daha okuttum. Yazıyı o da beğenmedi. Bunun üzerine yayından kaldırdım. Aslına bakarsanız vermek istediğim mesajı tam vurgulayamadım. Vurgu olsa da hamburgerin etkisinden belli olmadı. Şahsi fikrimi soracak olursanız o tür yerlere senede bir gün gidip gözlem yapmak hoşuma gidiyor. Yurdum insanının özentili yaşamı hiç bitmiyor. Saygılar.

30 Ağustos 2007 00:01
CEVAP

Hocam merhaba, sanırım ben de derdimi size tam anlatamadım. sizi okuyor ve düşüncelerinize saygı duyuyorum. sadece, yanlış bir beslenme sisteminin, bu tür sitelere yazılarak reklamı yapılmasını eleştirmek istemiştim. yoksa, sene bir iki gidip yemekle kimseye zarar da gelmez. ben dte, yararlı olmayan bazı şeyleri yapıyorum ama, en azından reklamını yapmamaya çalışıyorum. anlaştık mı:))

31 Ağustos 2007 10:01
Hasan ÖZTÜRK

Konu ile ne kadar alakalısınız bilemiyorum fakat bir şekilde size ulaşmalıydım. Anasayfada özet olarak verilen haberlerde fotoğraflar oluyor lakin daha geniş olarak okumak için sayfaya girdiğimde hiç fotoğraf göremiyorum buna bir anlam veremedim sizce de tuhaf bir durum değil mi?

23 Ağustos 2007 02:14
CEVAP

Merhabalar Hasan bey, ya sorunuzu tam olarak anlayamadım, yada böyle bir sorunun cevabını bilmiyorum. ben haberleri okurken, fotoğrafları da görüyorum çünkü..

24 Ağustos 2007 09:29
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 46
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 1150
Kayıt tarihi
: 10.06.06
 
 

1962 yılının mayıs ayında Rize'nin Fındıklı ilçesi Gürsu Köyünde doğmuşum. Gazi Üniversitesi BYYO..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster