Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Serçe!

Nasılsınız?

05 Şubat 2009 00:31
CEVAP

Tam da fırsat bulup e-postalarıma bakarken sizin mesajınızla karşılaştım. İyiyim teşekkür ederim, siz nasılsınız? e-postam: kilcigi@sports.ankara.edu.tr (Dikkat: kilcigil değil). Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

05 Şubat 2009 12:51
Ahmet YILMAZ

2008’e girerken hepimizin farklı umutları vardı, istekleri vardı… Onu karşılarken “Yeni bir yıl geliyor” diye ne çok sevinmiştik. Şimdi ömrümüzün bir senesini daha geride bırakmanın burukluğu, üzüntüsü, sevinci, heyecanı ve mutluluğuyla ona veda ediyoruz.… Yeni bir yıla daha başlıyoruz. Beklentilerimizi ne kadar yüksek tutarsak, başarılarımız o kadar büyük olur… Tabii hayal kırıklığımız da… Ne olursa olsun, iyi ve güzel şeyler yapalım, yaşadıklarımızdan zevk alalım, gurur duyalım. Keşke demeden, pişmanlık duymadan… Anılarımızda her zaman özlemle anılacak bir yıl geçirmemiz dileğiyle, sevgiler, saygılar, selamlar… Mutlu yıllar…

31 Aralık 2008 11:19
CEVAP

Sayın Yılmaz, 31 Aralık 2008 günü yazdığınız mesaj tam 40 gün sonra geldi (5 Şubat 2009). Gecikmiş mesajınıza gecikmiş yanıt ne kadar anlamlı olur bilemem ama, aynı dilekleri ben de sunuyorum size. (Bu gecikme ne sizin ne benim suçum..!..). Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

05 Şubat 2009 12:54
Ahmet YILMAZ

Ne yazık ki, bir bayrama daha yine zorluklar ve darlıklar içinde giriyoruz. Daha iyi bir gelecek umudumuz, hep başka baharlara kalıyor. Birbirimize, dolayısıyla kendimize yaptığımız kötülüklerin farkında değiliz. Bir kenetlenebilsek, bir güç olabilsek, bir yumruk haline gelebilsek, gücümüzün önünde kimse duramaz. Bunu bilenler, bizi bölüp parçalamak için bıkıp usanmadan çalışıyorlar. Yılda iki kez de olsa “BAYRAM” imdadımıza yetişip bizi bir araya getirmeyi başarıyor. İnatla bağlarımızı güçlendirelim, birbirimize sevgimizi ve saygımızı artıralım. Birbirimizi anlayalım, dinleyelim, birbirimizi hoş görelim. Gerilimlerden elimizde ne kaldı, ne kazandık? Düşünelim, sorgulayalım, İyilikleri, güzellikleri yayalım, kötülüklere engel olalım. Hep beraber, bütün gücümüzle… Bu dünyada hepimize yetecek kadar her şey var. Yeter ki hep almak yerine biraz da vermeyi, paylaşmayı öğrenelim... “Eskiden insanlar şöyle yaparlardı, böyle yaparlardı” demek yerine, biz öyle yapalım... Hepimize iyi bayramlar.

08 Aralık 2008 13:04
Bekir Fatih DEMİRAĞ

sağlıkla,mutlulukla ve sevdiklerinizle karşılamanız ümidiyle.Saygılarımla.

06 Aralık 2008 22:20
Bekir Fatih DEMİRAĞ

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=138593 yazımın okunması için değil yanlış anlamayın,tribünlerdeki kavgayı en azından buralardan başlayarak bitirelim prim vermeyelim,saygılarımla.

19 Ekim 2008 20:09
CEVAP

Sayın Demirağ, bu iş bir maçta olacak birşey değil. Niyetiniz çok güzel ama malesef bazı şeyler bizlerin ellerinde değil. Bu işlerin böyle gitmesinden yani hır gür olmasından çok memnun olanlar var. En başta, medya. Sonra yöneticilier. Garip taraftarlar ise bu düzende en suçsuz olanlardır. O'nları böyle yönlendirdikleri için, kullandıkları için zıt kutuplar oluşmakta. Ama ne yazık ki bunun bile farkında değiller. Ama umudumuzu yitirmemek lazım, uğraşmak ve çalışmak lazım. FUTBOL BUYSA ÜSTÜ KALSIN kitabımdan sonra arayan birçok "deve dişi" insan (meşhur yazarlar ve teknik adamlar), tebrik ettikten sonra "malesef bu iş böyle ama hocam" diyerek bir gerçeğin altını çizdiler. Gerçek ise, endüstriyel kapitalizm ve pazarlama. Desteklerim sizi ama değiştirmek şimdilik çok zor. Zamanla, yavaş yavaş. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

20 Ekim 2008 12:03
Ahmet YILMAZ

Milletçe ortak sevinçlerimizi paylaşabileceğimiz özel günlerdir bayramlar… Müşterek duygularımız çoğaldıkça ve bu duygulara yürekten katıldıkça, gerçek bir millet olabiliriz. Bayramın tadını, onu iliklerimize kadar bütün benliğimizde hissetmezsek çıkaramayız ki… Bizi bize bağlayan ve sayıları artık oldukça azalmış olan ortak değerlerimizi yıpratmak yerine, birbirimize kenetlenmemize yardımcı olacak değerler yaratmaya gayret etmeliyiz. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, size, ailenize ve bütün milletimize, bayram tadında ve güzelliğinde bir hayat diliyorum. Selam ve saygılarımla…

28 Eylül 2008 13:20
CEVAP

Sayın Yılmaz, geçmiş bayramınızı ben de kutluyorum, sağlıklar diliyorum. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

06 Ekim 2008 08:49
Ömer ÖZDAMAR

Bayramınızı kutluyorum ve sağlıklı daha nice bayramlar diliyorum.

27 Eylül 2008 15:36
CEVAP

Sayın Homeros, geçmiş bayramınızı ben de kutluyor, sağlıklar diliyorum. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

06 Ekim 2008 08:50
beenmaya

Eğer yakın zamanlarda yolunuz İstanbul’dan geçecek olursa 8 Haziran Pazar günü Büyükada’da Yörük Ali’deyiz, bekleriz... Konuyla ilgili blog; http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=112589

03 Haziran 2008 17:01
CEVAP

Sayın Beenmaya, 03.06.2008'de yazdığınız mesaj 06.10.2008'de geliyor. Büyükadayı kaçırmış oluyorum yani. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

06 Ekim 2008 08:51
Alp Albayrak

Meraba hocam..Ben veteriner fakültesinde okuyorum ama futbol konusunda ihtisas yapmak istiyorum. Futbol Antrenörlüğü ile ilgili bilgilendirebilirmisiniz beni? Kimler Futbol antrenörü olabiliyor.

01 Haziran 2008 17:48
CEVAP

Sayın Albayrak, zorunlu eğitim mezunu olmak ilk şarttır. Daha sonra genel sicil şartları gelir. Bu her yerde geçerli olan şartlardır. Daha sonra Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün şartlarını taşımak ve açılan antrenörlük kurslarını bitirmek gerekiyor. Meslek dışından bir eğitim alıyorsunuz, eğer bu işin içinde yani "alaylı" değilseniz, kurtlar sofrasına kabulünüz biraz zordur ama "olamazsınız" demek değildir. Uğraşmak ve takip etmek gerekiyor. Saygılarımla. Ertan KILCIGiL.

02 Haziran 2008 09:04
enis bilyap

Sayın Ertan Kılcıgil, Öncelikle selam ve saygılarımı iletiyorum. 1985 DEÜ Beden Eğitimi Bölümü mezunuyum, akademik kariyer ve beden eğitimi öğretmenliği yapmadım. 1988 yılında İzmir'de Analiz Satranç Merkezi'ni açarak bu işe başladım, babam ilk resmi Türkiye Satranç Şampiyonu Prof. Dr. (inşaat) Sıracettin Bilyap'tır. Bende naçizane 1983 yılında satranç A milli takımında oynadım, 8 yıldır İSEM (İzmir Satranç Eğitim Merkezi) Çocuk Satranç Dergisini çıkartmaktayım, derginin Mayıs 2008 tarihinde 75. sayısı piyasaya çıkacaktır. Uzun lafın kısası, sizin Satranç Spor mudur? konulu yazınızı dergide kullanmak ve konunun daha geniş kitlelere yayılmasını hedeflemekteyim. Yazı üslubunuz ve bilimsel yaklaşımınız yazınıza ayrı bir renk katmış bunu belirtmeden geçemeyeceğim. İyi günler, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Adresinizi bırakırsanız size dergimizin son sayısından hediye etmek isterim. e-mail: ebilyap@yahoo.com tel:0506 532 26 84

29 Nisan 2008 15:40
CEVAP

Teşekkür ederim. Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 06100, Tandoğan-ANKARA

29 Nisan 2008 16:33
Toplam blog
: 135
Toplam yorum
: 180
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 1212
Kayıt tarihi
: 11.10.06
 
 

Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi. Spor Sosyolojisi, Popüler Kültü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster