Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

01 Ocak 2012 22:23
Ahmet YILMAZ

Efendim, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

08 Kasım 2011 01:20
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

30 Aralık 2010 20:07
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

14 Kasım 2010 00:38
bilgen özdem

bir çok yazınızı ve fotoraflarınızı gördüm gerçekten yazdıklarınız süper komik ve eğlenceli tebrik ederim.. hep sizin gb biri olmak istemiştim.ALLAH nasip etmedi.dünyayı gezmek yeni yerler keşfedip kendinde bunu sentezleyip dünya felsefeni yaratmak bence hayat bu.ama ne yazık ki öğretmenim acenta sahibi değilim.bana ne bedeva bilet nede bedava gezi sunuyorlar turlar desen almış başını gidiyor.kısaca bize evde pineklemek düşüyor.sadece bir tura katıldım oda suriye halep şam avrupayı gezmek çok istiyorum ama en az 3 milyara patlıyor tamam biriktirir gezerim ama bir de eşim var.onunkinide biriktirmeliyim ozamanda 6 milyar oluyor.6 ay hiç birşey yemeden içmeden yaşamak lazım.birde eşim gönülsüz çünkü o gezmek yerine ev almak yatırım yapmak derdinde kısaca ne yapsam boş.olsun siz gezin ben okurum.o da yeter yorumlarınızı bekliyorum saygılar

17 Mart 2010 11:15
CEVAP

Sevgili Hocam. Unutmayın. Size herzaman maliyetine vereceğim turlarımızı. Ortalama %10 kar marjı ile çalışıyoruz. Ör. Paskalya'da size bir italya turu herşey dahil sadece 470 TL eşinizle beraber 940.. ben başka tek kuruş para istemiyeceğim sizden. uçak, havaalanı vergisi, transfer, Otelde 5 gün konaklama, sabah kahvaltısı, şehir turu, seyahat sigortası ve türkçe rehberlik.. hepsi hepsi dahil buna.. size ve öğretmenlere özel.. Çünkü annem de öğretmendi..

17 Mart 2010 13:05
nazan camgoz

merhaba, ummanla ilgili yazınız okudum. mart ayında 2 bayan olarak gitmeyi düşünüyoruz, sizce iki bayanın yalnız gidebileceği bir ülke mi? bir de musandem e gidebilmek icin onerebileceginiz bir acenta varmı? tşk ederim

22 Şubat 2010 20:18
CEVAP

Merhabalar Nazan Hanım beni bir ararsanız detayları konuşalım. 0212 2123030 sevgiler

23 Şubat 2010 07:46
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

27 Kasım 2009 22:41
Hakan ERSAVAŞTI

Heyecanlı ve sürükleyici bir anlatımınız var. Özellikle yazı tipinizi beğenmeyenlere yazdığınız "ben buyum" tepkinizi hoşuma gitti. Şimdilik gezdiğiniz yerlerin hepsini görmedimse de sizin gördüğünüz mekanları da gezmeyi hedefliyorum.

05 Kasım 2009 08:41
CEVAP

teşekküe ederim. Çözmüşsünüz karakterimi :)) sevgiler

06 Kasım 2009 14:40
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

17 Eylül 2009 00:20
beenmaya

33 Köy 3003 Öğrenci İçin El Ele verdik. http://www.birmilyonkalem.com/?p=17439 Şimdiye kadar çeşitli kırtasiye ürünleri topladık. Aşağıdaki linke tıkladığınızda görebilirsiniz. http://www.birmilyonkalem.com/?p=18166 Hala da toplamaya devam ediyoruz çünkü bitmedi, bitmez de... Ancak, kimse kalem kutusu almadı, pahalı! Ama el emeği, göz nurunun yerini hiç bir şey tutmaz. Belki öğrenciler için dikersiniz/diktirirsiniz ve yollarsınız. Emek ve ilginiz için teşekkürler 1MK Sitesi Kampanya Editörü Özlem Baki Ayrıntılı bilgi için birmilyonkalem@gmail.com adresine yazabilirsiniz

04 Eylül 2009 15:18
Toplam blog
: 290
Toplam yorum
: 172
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 4193
Kayıt tarihi
: 23.01.07
 
 

Kayseri doğumlu, 1977'den beri Sektörde (Otel, Çarşı, Yurtdışı Acente, Profesyonel Turist Rehberi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster