Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiden ve saygıdan uzak, yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşıp toplumun tüm katmanlarına yayabilelim… Bu duygularla hepinize, bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

20 Ağustos 2012 16:41
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 20:01
CEVAP

Ahmet bey epeydir yazmadığım halde unutmadınız hiç. Güzel yeni yıl dilekleriniz için teşekkürler. Ben de siz sağlıklı, mutlu ve şanslı bir yıl diliyorum. Sevgi ve saygıyla.

02 Ocak 2012 20:36
Ahmet YILMAZ

Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 18:41
CEVAP

Ahmet bey Bayram mesajınız için teşekkür ederim. Ben de bayramınızı kutlıuyor, milletçe daha huzurlu ve sevinçli günler geçirmemizi diliyorum. Sevgi ve saygılarımla

09 Kasım 2011 20:10
mehmet binlik

Aykut Kocaman'ı kötü sonuçlarda İslam Çupi'ye şikayet ederken Gelen Şampiyonlukta Aykut Kocaman'ı kime övdünüz?Yazınızı göremedim.

01 Eylül 2011 19:59
CEVAP

Fenerbahçe camiası şike kapsamında paramparça olmuşken şu sorduğunuz miadı geçmiş sorunun cevabını yine de vereyim. Eğer ortada bir başarı varsa o sadece A.kOCAMAN'a ait değil. Başta Alex olmak üzere bütün futbolcular büyük özveri ile kazandılar bunu. Benim şikayetçi olduğum konu şampiyon olamamak değil, Aykut'un basit hataları nedeni ile Avrupa kupalarının dışında kalmaktı. Okumadan, ön yargıyla hareketten, Maaalesef bunu bile anlamamışsınız. Buyrun o zaman Aykut'un kazandırdığı şampiyonluk hepimize hayırlı olsun!!!....

07 Eylül 2011 20:24
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

31 Aralık 2010 18:20
CEVAP

Güzel yorum ve dileklerinize teşekkürler Ahmet bey. Sevgi ve saygılarımla sorunsuz ve mutlu bir yıl dileğimle

01 Ocak 2011 01:52
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

14 Kasım 2010 20:06
CEVAP

Sevgili Ahmet Yılmaz kardeşim teşekkür ediyorum. Mesajınızdaki, daha önemli şeyler var, bak bayram da geldi, boşver, aldırma'yı içeren temayı anladım. Haklısınız. Ben de güzel bir bayram diliyorum. Sevgiler.

14 Kasım 2010 23:47
Ahmet YILMAZ

Bayram en güzel duyguları başkalarıyla paylaşmaktır. Bizse en güzel duyguların sadece bize ait olduğunu sanıyoruz, sadece kendimizi beğeniyoruz, tek doğru düşünen kişi olduğumuzu zannediyoruz, başkalarına burun kıvırıyoruz, “ötekiler” deyip herkesi dışlıyoruz. Bayram, karşımızdaki insanın cinsiyetini, yaşını, mesleğini, sosyal, siyasal ve ekonomik durumunu sorgulamadan, ona el uzatmaktır, uzanan eli sıkmaktır, gerekirse öpmektir. Bayram, ortak sevincimizi ve mutluluğumuzu dışa vurmaktır, güven vermektir, dost kazanmaktır, sevmektir, sevilmektir, hoş görmektir, affetmektir. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, bu mutluluğu anlayabildiğimiz ve yaşayabildiğimiz sürece samimi bir insan ve sonuçta bu insanların oluşturduğu gerçek demokrat, çağdaş, ilerici ve yenilikçi bir toplum olabileceğimizi ifade etmek istiyorum efendim. Selâm ve saygılarımla…

09 Eylül 2010 13:48
CEVAP

Ahmet bey Değerli yorumunuz ve dilekleriniz için teşekkürler. Yürekten aktılıyorum yazdıklarınıza. İyi bayramlar, sevgi ve saygılar.

09 Eylül 2010 13:52
Gözde Akkuş Güçlü

Nadir bey, bu zamana kadar yazilarini takip ettigim blog yazarlarindansiniz. Bu yazinizi da okurken sadece kendimce bir yorum yaptim. Ama siz Fenerbahce'ye hakaret etmisim gibi uzerinize alinmis, bana sen diye hitap etmis, beni sadece Besiktas yazisi yazmaya davet etmissiniz. Bir de bunu blogunuzda yayinlamissiniz. Size herhangi bir saygisizlik etmemis bir okuyucunuz olarak sizi saygiya davet ediyorum. Tarzinizdaki 'elinin hamuruyla erkek isine karisma' vari yaklasimi da kiniyorum. Benim elestirim size degil de Fenerbahce'yeydi, ama Fenerbahcelilerin genel profili, Fenerbahce'yi elestirenlere tahammulu olmamasidir. Keske bunu asabilseniz. Siz Fenerbahce'den memnunsaniz, memnun olmaya devam ediniz, ben de taraftar olarak memnunum bu Fenerbahce'den. Ama bir Turk olarak, Fenerbahce'nin Zico zamanindaki sohretinden gururlanmistim, o nedenle neden Young Boys'dan elenen bir Fenerbahce haline geldi'yi sorguluyorum. Ama siz bunu sorgulamama da izin vermezsiniz simdi.

18 Ağustos 2010 14:20
CEVAP

Siz üzerinde BJK forması olan bir yazarsınız. Blog yazarı olarak yorum yapmaya hakkınız yok. Ne yazacaksanız blogunuzda yazınız. Yorum hakkını da gerçek okuyucuya bırakınız. Fenerbahçe hakkında yazdığınız gibi ancak kötülük düşünebilir, tarafsız olamazsınız.

19 Ağustos 2010 23:05
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

27 Kasım 2009 13:54
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

18 Eylül 2009 23:25
Toplam blog
: 455
Toplam yorum
: 146
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 927
Kayıt tarihi
: 15.01.09
 
 

İstanbul doğumluyum.. İstanbul'un  tramvaylı döneminden bu şehirde yaşıyorum. Gençlik yıllarında ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster