Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

31 Aralık 2011 00:07
CEVAP

Gecikmiş cevap için kusuruma bakmayın Ahmet Bey.. Bu aralar pek blog da olamıyorum. Ama yeni yıl temennilerinizdeki duyarlılık için çok teşekkürler.. Bende dilediğinizce bir yıl, hatta yılllar diliyorum..

17 Ocak 2012 02:16
Ahmet YILMAZ

Ali bey, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

07 Kasım 2011 14:27
Hanife ÇITA

Blogunuzu inceledim ve çok beğendim. Selamlar

15 Mayıs 2009 14:26
UMUT ENGİN DENİZ

Gururun Ölümü Gurur çıktı rutubetli yuvasından. Haykırdı pişmanlıklarını kör bir kuyuya. Kova kova boşalttı içindeki tüm gerçekleri. Bir volkan gibi boşaldı her-defasında. Son sözleri yankılandı bulutların arasında, Yağmur oldu yağdı kurumuş topraklara. Bir filiz fışkırdı yerin ta... Yedi-kat dibinden. Dinledi aşkın musikisini en derinden. Yaprak yaprak çoğaldı çevresinde, Oldu sonunda yeşilden koskoca bir kitle. İşte gurur dedi! Bıraktı yavaş yavaş sırtına zehrini Bir daha dönmemek üzere gitti… Şimdi, sonsuzluk aynasının tam karşısında Yüzleşti yüzünle müjdelendi huzur Birdenbire irkildi, Aydınlandı düşünceleri birdenbire… Sarıldı, sımsıkı kucakladı mistik dünyayı, Uzandı ulaşılmaz sandığı İlahi huzura. Umut Engin Deniz

08 Aralık 2008 12:18
Ahmet YILMAZ

Ne yazık ki, bir bayrama daha yine zorluklar ve darlıklar içinde giriyoruz. Daha iyi bir gelecek umudumuz, hep başka baharlara kalıyor. Birbirimize, dolayısıyla kendimize yaptığımız kötülüklerin farkında değiliz. Bir kenetlenebilsek, bir güç olabilsek, bir yumruk haline gelebilsek, gücümüzün önünde kimse duramaz. Bunu bilenler, bizi bölüp parçalamak için bıkıp usanmadan çalışıyorlar. Yılda iki kez de olsa “BAYRAM” imdadımıza yetişip bizi bir araya getirmeyi başarıyor. İnatla bağlarımızı güçlendirelim, birbirimize sevgimizi ve saygımızı artıralım. Birbirimizi anlayalım, dinleyelim, birbirimizi hoş görelim. Gerilimlerden elimizde ne kaldı, ne kazandık? Düşünelim, sorgulayalım, İyilikleri, güzellikleri yayalım, kötülüklere engel olalım. Hep beraber, bütün gücümüzle… Bu dünyada hepimize yetecek kadar her şey var. Yeter ki hep almak yerine biraz da vermeyi, paylaşmayı öğrenelim... “Eskiden insanlar şöyle yaparlardı, böyle yaparlardı” demek yerine, biz öyle yapalım... Hepimize iyi bayramlar.

05 Aralık 2008 00:07
Ahmet YILMAZ

Milletçe ortak sevinçlerimizi paylaşabileceğimiz özel günlerdir bayramlar… Müşterek duygularımız çoğaldıkça ve bu duygulara yürekten katıldıkça, gerçek bir millet olabiliriz. Bayramın tadını, onu iliklerimize kadar bütün benliğimizde hissetmezsek çıkaramayız ki… Bizi bize bağlayan ve sayıları artık oldukça azalmış olan ortak değerlerimizi yıpratmak yerine, birbirimize kenetlenmemize yardımcı olacak değerler yaratmaya gayret etmeliyiz. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, size, ailenize ve bütün milletimize, bayram tadında ve güzelliğinde bir hayat diliyorum. Selam ve Saygılarımla....

28 Eylül 2008 02:41
beenmaya

selamlar...26 ocak cts günü şilede bir mb buluşması yapılacak. ayrıntılı bilgi için leyla önder'in yazdığı-yazacağı blogları takip edebilirsiniz. tüm mb yazarları davetli olduğu gibi istanbullu mb yazarlarını özellikle görmek istiyoruz. sevgi ve selamlar...

14 Ocak 2008 13:02
CEVAP

Teşekkürler davet için. Ama bu hafta full çalışıyorum. Belki başka sefere.. Selamlar

21 Ocak 2008 23:48
Portakal Çiçeği ve FISILTI

Sizi yeniden hissedebilmek güzel.. nasılsınız... Yeni bir yılı kucaklamaya çalışıyoruz, garibime gidiyor bu yılıda başımızdan savmaya çalışacagız bir gün. gönlünüzce bir yıl dilerim.. sevgiyle..

31 Aralık 2007 15:09
Ahmet YILMAZ

Birbirinden farklı, birbirinden önemli ve birbirinden üzücü pek çok olay sığdırdığımız bir yılın ardından, heyecanlarımıza, sevinçlerimize, özlemlerimize cevap verecek yepyeni bir yıl geçirmemizi, yaratıcımızdan niyaz ederken, hepimize sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler diliyor, sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

31 Aralık 2007 08:33
Zeynep Gülay

Kurban bayramınızı kutlar, sağlık, mutluluk, huzur dilerim... Nice güzel bayramlara...Saygı ve sevgilerimle...

19 Aralık 2007 23:21
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 2080
Kayıt tarihi
: 12.02.07
 
 

Hayatla doğrudan ilgiliyim, hemen hemen her konu ilgimi çeker, ancak mistik, metafizik, tarih ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster