Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Şemseddin Koçak

"Kalabalıklar anlamaz beni, Konuşurum yalnızca yalnızca." Bu dizeler çok hoşuma gitti ve mutlaka Türk Dili ve Edebiyatı okumalısn,diyorum. Sonra da Sait Faik Abasıyanık'ın tüm kitaplarını.

17 Ocak 2018 10:11
Şemseddin Koçak

Selam Keser. Blog hatırlatmasaydı, arşivdeki yerini unutmuş olacaktım. "Bir yıl daha erittik zaman ateşinde." Çok beğendim.

02 Ocak 2016 11:03
CEVAP

Teşekkür ederim öğretmenim. Selamlar...

07 Mart 2016 15:38
Şemseddin Koçak

Merhaba. Bu yazıyı okuduktan sonra (ah!) çekmerim. Selamlar.

12 Eylül 2012 09:07
CEVAP

Hangi yazıyı hocam?

12 Eylül 2012 19:11
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiden ve saygıdan uzak, yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşıp toplumun tüm katmanlarına yayabilelim… Bu duygularla hepinize, bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

19 Ağustos 2012 23:43
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 14:58
Şemseddin Koçak

Merhaba Kevser. Kilit başlıklı yazımı, eklemeler yaparak, Klit (2)adıyla tekrar düzenledim. Okuyabilirsin, yorum yazabilirsin. Kolay gelsin. Selamlar.

31 Aralık 2011 14:56
Şemseddin Koçak

Merhaba Kevser. Eğitim sözcüğünün Latince karşılığı; insanda var olanı açığa çıkarmak'tır. Eflatun'a göre eğitim ise, bedene ve ruha yetenekli olduğu güzelliği verebilmektir. Bu düşüncelerin ne kadar gerçekleştiğini anlamak için DÖNÜT almak gereklidir, diyor eğitimciler. Ben bunları yapmaya çalışıyorum sadece. Dolaysıyla, eski öğrencilerim benim için önemlidir. Ayrıca, Bölüme giren herkes, kaydını kendi isteği ile sildirmedikçe mezun oluyor. Lisede de böyle, ilköğretimde de böyle. Oysa, Üniversite bitiren kişinin farkılı özelliklerle donanmış olarak yetişmesi gerekiyor. Örneğin, Yazı yazma yeteneği olanı açığa çıkarmak ve bu yeteneği geliştirmek, benim eğitim anlayışımın bir göstergesi olsa gerek. Bu uygulamayı şu anda birkaç öğrencimle yapıyorum. Biri de zat-ı aliniz. Arkama dönüp baktığımda bir iki iz görmek istiyorum da. Şimdilik bu kadar yeter. Uygun uyarıcı gelirse, devamını yazarım. Esenlikler, selamlar. 05.12.2011. Şemseddin Koçak.

05 Aralık 2011 16:42
CEVAP

Şu Talih'in talihsiz başlamış ama direnç göstererek sürdürdüğü zorlu eğitim sürecini okudum. Anlamlı, samimi... Sevgiler.

19 Aralık 2011 23:40
Şemseddin Koçak

Merhaba Kevser. Raçinski ile ilgili yorumunu silebilmem için yeni yorumun ulaşması gerekmektedir. Bugün merdivende bir öğrencim, "Hocam siz bizi bir görev olarak görüyorsunuz." dedi. Bu söz çok hoşuma gitti. Meslek yaşamımda bana kimse böyle anlamlı bir söz söylemedi. Çok güldüm. Sen de, "Eski öğrencilerinize bu kadar önem verdiğinizi bilmiyordum." diyorsun. Hangisine inanayım? Esenlikler, selamlar. 05.12.2011. Şemseddin Koçak.

05 Aralık 2011 15:38
Şemseddin Koçak

MERHABA KEVSER. TEŞEKKÜR EDERİM. BEN DE SİZİN ÖĞRETMENLER ĞÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM. MESAJINI ALDIM. HAYIR UNUTMADIM. SADECE ESKİ ÖĞRENCİLERİMİ ARŞİVE KALDIRDIM. ĞEREK DUYARSAM DOSYALARINI ÇIKARIP BAKARIM. BU KADAR. SELAMLAR. ŞEMSEDDİN KOÇAK

24 Kasım 2011 18:56
CEVAP

Eski öğrencilerinize bu kadar önem verdiğinizi bilmiyordum. Öyle ki arşiv dosyaları özel odalarda tutulur, yangında ilk olarak kurtarılacak dolaplarda muhafaza edilir. Sevgiler...

27 Kasım 2011 10:20
Ahmet YILMAZ

Kevser hanım, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 11:13
Toplam blog
: 32
Toplam yorum
: 60
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 326
Kayıt tarihi
: 11.09.08
 
 

1984 Kayseri doğumluyum. Adana merkez okullarından birinde görev yapmaktayım. Branş öğretmeniyim...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster