Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiden ve saygıdan uzak, yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşıp toplumun tüm katmanlarına yayabilelim… Bu duygularla hepinize, bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

20 Ağustos 2012 19:30
CEVAP

Bizi millet olarak ayakta tutan değerlerimize sahip çıkmaya çağıran mesajınız her zaman olduğu gibi yine anlamlı. Çok teşekkür ediyorum.Aynı duygu ve düşüncelerle ben de bayramınızı kutluyorum.

21 Ağustos 2012 21:42
Aydın ADAM

şu an sizi ilk okuyorum..Abartısız yazıyorum: İYİKİ BURADA YAZIYORSUNUZ..BÜYÜK ŞANS..

06 Haziran 2011 20:19
CEVAP

Görüp, duyup, okudukları konusunda düşündüklerini düzgün cümlelerle ifade etmeye çalışan biri olarak övgünüz beni motive etti, mutlu etti. Teşekkür ederim :)

07 Haziran 2011 18:36
papatya altı yüz elli

Sanırım daha önce hiç görüşmedik ama yorumalrınız okuyup da İzmir Tüyaptan bahsettiğinizi görünce tuatamadım kendimi. İnci Aral benim de çok beğenerek okuduğum bir yazardır. Kendisiyle tanışabilmeyi çok isterdim. Bilmiyorum gördünüz mü benim sayfamda. Yeni kitabım çıktı. O da İzmir Tüyap da Kanguru yayınları standında olacak. Fuara katılabilmeyi çok istiyordum ama sanırım mümkün olmayacak. Belki geçerken benim kitabıma da merhaba dersiniz gurbet ellerde kendini yalnız hissetmez. Esen kalınız. İyi günler.

11 Nisan 2011 13:42
CEVAP

Sibel Hanım ilk kitabınız için tebrik ediyorum sizi ve çalışmalarınızın da devamını diliyorum :) Uğrayacağım. Kitabınız ve sizinle tanışmak mutlu eder beni. İzmir'den sevgi ve selamlar...

11 Nisan 2011 16:08
Çakma Kontes

Öncelikle iyi pazarlar diliyorum. Ben kim miyim Milliyet Blogla ilgili yazı yazan ve çokbilmiş! olarak adlandırdığınız kişi. Burası internet günlüğüdür isteyen herkes dilediğini yazar değil mi? Biz de Milliyet blogla ilgili kendimizce sıkıntılarımızı dile getirdik. Ve siz bize hemen çokbilmiş yaftası yapıştırdınız. Asıl mahalle baskısı budur bence. Öyle mesajlar geldi ki ben az okunuyorsam milliyete neymiş. Sağolsunlar çokbilmiş olmyanlar nasıl yazmam gerektiğini bile anlattılar. Ama hiç kimse anlamadı ki benim anlatmaya çalıştığım şu kadar okundu bu kadar okundu saçmalığının sürü psikolojisi yarattığıydı Neyse biz çokbilmişler! siz azbilmişlere! bırakalım burayı iyi pazarlar

10 Nisan 2011 10:54
CEVAP

:)) Sevgili Depresif Polyanna...çokbilmişlerle sizi kastetmemiştim, neden üzerinize alındınız ki...Sizi de ilk şimdi tanıyorum ve tanıştığımıza da memnun oldum ayrıca:) Blogda çok fazla ahkam kesip habire kendi yazdıklarının dışında başkalarının yanlışlarını acemiliklerini amatörlüklerini acımasızca ve hatta eleştiri sınırlarını aşarak abartanlaraydı sözüm.Kızmak, küsmek, aşırı alınganlık gösterip bu blog sitesine gereksiz duygusal anlamlar yüklemenin komik olduğunu düşünüyorum açıkçası. Sizde böyle yapıyorsanız o zaman alınabilirsiniz ama :)) Sevgiler :)

10 Nisan 2011 18:38
leyli-lal

İzmir olgunlaşma moda tasarım bölümü ile ilgili yazınız dikkatimi çektiği için mesaj gönderiyorum.Bu konuda nette araştırma yaptım ama İzmir Olgunlaşmanın telefon numarasını bulamadığım için ulaşamadım umarım siz yardımcı olursunuz.Bana okulun telefon numarasını yada yaş sınırı var mı bu yıl başvuru tarihleri ne zaman,ön başvuru şahsen mi yapılıyor ve yetenek sınavında ne çizdiriliyor bu konularda bilgi verirseniz çok memnun olurum.Eğer isterseniz msn adresimi de verebilirim.Umarım cevap yazarsınız.Şimdiden tşk.Görüşmek ümidiyle hoşçakalın.

15 Temmuz 2010 18:25
CEVAP

Merhaba, sayfamda aslında yeterince bilgi vermiştim ama... telefonla değilde okula giderek bilgi alırsanız daha iyi. eylül ayında müracaatlar başlıyor. yaş sınırı yok. sınav zor değil,çizim konusundaki el becerisinin ölçüldüğü basit bir sınav. Okul,hergün gidildiği için biraz yorucu ama ben bu yıl çok keyif aldığımı söyleyebilirim. Tavsiye ediyorum. Başarılar dilerim.

16 Temmuz 2010 13:03
Toplam blog
: 156
Toplam yorum
: 955
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 2770
Kayıt tarihi
: 03.04.07
 
 

SÖZ UÇAR, YAZI KALIR. 9 Eylül Ünv. İşletme mezunu, 9 Eylül Ünv.Sosyal Bil. Ens.Sağlık Kurumla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster