Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

tarcinmoscow / Seden Sezer

http://blog.milliyet.com.tr/tarcinmoscow
ayse uysal

bizde eşim dolayısıyla moskovaya taşınacağız. yeni evlendim. hemşireyim. ancak istanbul dışında bir şehir bile bana çok uzakken şimdi moskovaya gidiyor olmak beni çok korkutuyor.siz 10 yıldır orada yaşıyormuşsunuz. bir türk kadını orda neler yapar hayat nasıl geçer bana biraz anlatabilirmisiniz? bu arada ben ayşe uysal 33 yaşındayım türkiyeden kucak sevgiler size.... sizden haber bekliyorum. ozbek_ayse78@hotmail.com mail adresim...

09 Kasım 2010 15:52
CEVAP

Size bir mail attım. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

09 Kasım 2010 19:09
Hüseyin Seyfi

Herşey gönlünüzce olsun, tüm sevdiklerinizle iyi bayramlar.

18 Eylül 2009 20:41
OKAN TINMAZ

MB’nın biz yurtdışı yazarları için, açmış olduğu yeni kategorisiyle alakalı, bilgilendirme amaçlı, yazdığım yazıyı okumanızı ve değerlendirmenizi rica ediyorum. Yazının adı: “ Yurtdışı yazarlarımıza önemle duyurulur!” link: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=160803 Berlin’den sevgilerimle.

06 Şubat 2009 19:25
Ahmet YILMAZ

Ne yazık ki, bir bayrama daha yine zorluklar ve darlıklar içinde giriyoruz. Daha iyi bir gelecek umudumuz, hep başka baharlara kalıyor. Birbirimize, dolayısıyla kendimize yaptığımız kötülüklerin farkında değiliz. Bir kenetlenebilsek, bir güç olabilsek, bir yumruk haline gelebilsek, gücümüzün önünde kimse duramaz. Bunu bilenler, bizi bölüp parçalamak için bıkıp usanmadan çalışıyorlar. Yılda iki kez de olsa “BAYRAM” imdadımıza yetişip bizi bir araya getirmeyi başarıyor. İnatla bağlarımızı güçlendirelim, birbirimize sevgimizi ve saygımızı artıralım. Birbirimizi anlayalım, dinleyelim, birbirimizi hoş görelim. Gerilimlerden elimizde ne kaldı, ne kazandık? Düşünelim, sorgulayalım, İyilikleri, güzellikleri yayalım, kötülüklere engel olalım. Hep beraber, bütün gücümüzle… Bu dünyada hepimize yetecek kadar her şey var. Yeter ki hep almak yerine biraz da vermeyi, paylaşmayı öğrenelim... “Eskiden insanlar şöyle yaparlardı, böyle yaparlardı” demek yerine, biz öyle yapalım... Hepimize iyi bayramlar.

07 Aralık 2008 14:21
YAKUP SAYIN

Merhabalar, Adım Yakup, İstanbul'da oturuyorum. Elektronik mühendisiyim ve IT sektöründe çalışıyorum. Moskova Metrosu üzerine bir araştırma yapmaktayım. 4-5 sayfalık yazı bir kültür-sanat dergisinde yayınlanacak. Ayrıca, bir de metronun tarihini ve sanat değerini anlatan bir slayt gösterisi hazırlıyorum. Web'den epeyce fotoğraf buldum, ancak yeterli değil. Özellikle yüksek çözünürlüklü ve fotoğraf değeri olan görüntülere gereksinim duyuyorum. Yardımınız dokunabilir mi.. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla. Yakup SAYIN yakupsayin@factor.com.tr

14 Kasım 2008 01:32
Ahmet YILMAZ

Milletçe ortak sevinçlerimizi paylaşabileceğimiz özel günlerdir bayramlar… Müşterek duygularımız çoğaldıkça ve bu duygulara biz de yürekten katıldıkça, gerçek bir millet olabiliriz. İliklerimize kadar bütün benliğimizde hissetmezsek bayramın tadını çıkaramayız ki… Bizi, bize bağlayan ve sayıları artık oldukça azalan ortak değerlerimizi yıpratmak yerine, birbirimize yardımcı olacak değerler yaratmaya gayret etmeliyiz. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, size, ailenize ve bütün milletimize bayram tadında ve güzelliğinde bir hayat diliyorum.. Selam ve saygılarımla…

29 Eylül 2008 14:33
yasamdan

her kareyi zevkle izledim..bakış açınız ayrı bir estetik katmış..keyif ve tebessümle

04 Eylül 2008 02:22
Matilla

Moskova Metrosu galerinizi gördüm. Çok güzel bir metro. Sanki bir saray veya müze gibi. Paylaşımınız için teşekkürler.

08 Temmuz 2008 19:39
Yasemin Suretti

Keske Moskovaya gitmeden sizi tanısaydım.. Moskovayı bende sokak sokak dolastım, ama 3 gun sadece.. yasadıkları mekanları merakımdan bi apartmana girdim sidik kokusundan girilmiyordu.. sidik kokusu, bira şişeleri ve sigara izmaritleri.. çok şaşırdım!!! her ev aynimi merak ediyorum? siz orada yaşadığınıza göre bilirsiniz..

01 Temmuz 2008 09:54
CEVAP

Merhabalar Ben 10 yıldır burada yaşıyorum. Moskovayı da çok seviyorum ama malesef eksileri de yok değil. Şimdilerde yine iyi eskiden tüm apartman girişleri öyleydi, neyse ki artık düzeldi ama hala arada o tip evler var yazık ki.

01 Temmuz 2008 11:23
Solohan

Blog yazarı Kemal Kara'nın (Solohan) kahkaha garantili Çılgın Günler Türkiye adlı kitabı tüm seçkin kitabevlerinde internet sitelerinde satışta. Dostlara tavsiye edin. Alın. Tükenmeden tüketin. Sevgiler.

24 Mart 2008 11:54
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 2064
Kayıt tarihi
: 17.12.07
 
 

10 yıldır Moskova'da yaşıyorum. Eşimin işi nedeni ile geldiğim bu şehirde 2.5 yıldır sürekli yazıyor..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster