Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bülent Dokuzluoğlu

Merhaba halkla ilişkiler konusunda tavsiye edeceğiniz uzman ve kitap isimleri nelerdir. tşkler..

20 Şubat 2010 16:15
CEVAP

merhabalar bülent bey..halkla ilişkilerle ilgili tam olarak hangi alanda (sponsorluk,tanıtım,reklam,iletişim yöntemleri, motivasyon,pazarlama vs.)kitap ya da uzman adı istediğinizi belirtirseniz elbette elimden geldiğince ve bilgim yettiğince yardımcı olurum...saygılarımla....

22 Şubat 2010 09:22
muskemsu

Sayın Seval ÖZDEMİR. Emekli bir vatandaşım. Emekliler hakkında geniş bir yazı hazırlamanızı ve Türkiye'de yaşayan tüm emeklilere yönelik bir anket düzenlenmesini sizlerden isteyebilir miyim ? Saygılarımla. Kemal SUBAŞI.

28 Ağustos 2009 23:58
CEVAP

kemal bey merhabalar. daha önce bir cevap yolladığımı sanıyorum ama elinize ulaşmamış olabilir.benim neden böyle bir yazı yazmamı istediğinizi anlayamadım...bu konuda daha açık olabilirseniz memnun olurum... saygılar seval özdemir.

05 Mart 2010 10:03
cem

MRB.BİR BAYAN OLARAK SİYASETE İLGI DUYMANIZ GÜZEL.ÜLKEMMIZDE NEDENSE PEK İLGI DUYMUYOR HEMCINSLERINIZ OLITIKAYA.BENDE SİYASAL BILIMLER MEZUNUYUM.İLK DEFA YAZIYORUM BEN ACABA KIMDEN GELDIGINI GOREBILIYOMUSUNUZ SİZ YAZILARIN!

03 Ekim 2006 17:57
Mustafa Kemal EFE

Dünya kupasında dikkat ettiyseniz finale çıkan ülkelerin başbakanlarının resimleri ve mesajları gazetelerin ilk sayfasında yer aldı. Çünkü bu büyük bir prestij ve reklam dünya kupasını milyarlarca insan izliyor. fazla yer olmadığından bu kadar yazabiliyorum yazınız ve konusu güzel ben sadece bu noktalarada dikkat çekmek istedim Saygılarımla Mustafa Kemal EFE

08 Temmuz 2006 14:28
Mustafa Kemal EFE

Kısacası Futbol zaman içerisinde değişen dünyaya uyum sağlamıştır. Ancak insanları futbola yönlendiren temel duygu ve motivasyon öğeleri aynı kalmıştır. Bu farkeden akıllılarda bunu paraya çevirmenin yolunu bulmuştur. Bir kadın için >Hülya AVŞAR nasıl bir idolse Ronaldo'da erkekler için bir idoldür. Erkek egemenliğinden ziyade bu durum Toplumsal Cinsiyetle açıklana bilir.Sokakta kız çocukları askercilik oynamaz düğünlerde damat kıyafeti giymezler. Erkek çocuklarda bebekle oynamaz düğünlere giderken anneleri onlara gelinlik giydirmez. Futbol öğrenilmiş davranışlar örüntüsüdür. Adölesan dönem çocukların halı saha maçlarını izlerseniz bir çok Zidana,Pele'ye maradonaya rastlarısınız çünkü onları taklit ederler.Popüler kültür medya vasıtasıyla kendini kuşaklara benimsetir. Bizim zamanımızda bunlar mümkün değildi. çünkü maçlar radyodan yayınlanıyordu. Değişimi anlamak zorundayız.Sporun politik yönüde vardır. Özellikle olimpiyatlar sportif olmaktan çok politik bir gösteridir. Dünya kupasında

08 Temmuz 2006 14:25
Mustafa Kemal EFE

Sayın Seval ÖZDEMİR; Tüketim toplumu açısından Fubol olgusunu güzel irdelemişsiniz ancak Futbol popüler kültür ve kapitalist ekonomi doğmadan yüzlerce yıl önce icat edilmiştir. Metninize yorum yazan Metin YAZAREL bu konuda bence haklı çünkü, futbolun en önemli özelliği adrenalin salğısıdır.örneğin insanlar jummping yapmak yada paraşütle atlamak içinde milyarlarca lira harcıyabiliyorlar bu aslen bir maliyet sayılmaz (Sheraton'da yenilen bir yemek nasıl Eminönünde balık ekmek yemekle bir tutulamayacağı gibi)Futbol satranç gibi bir savaş oyunudur. İnsanlar günlük haytalarındaki stresi atmak otomatikleşmiş haytalarına bir renk katmak için futbola yöneliyorlar Futbol bir güç oyunudur. Ve Alfred ADLER'in dediği gibi insanları iki temel içgüdü yönetir sevilmek (bağlanmak) ve önemli olmak (Güçlü olmak)(Takımın galip gelmişse pazartesi işine başın dik gidersin) işte spor sever bir takıma bağlanarak bunu yaşar.Modern dünyanın savaşları artık meydanlarda değil statlarda yapılmaktadır.

08 Temmuz 2006 14:16
UGUR BAYSAL

SN,SEVAL HANIM SİZE KATILMAMAK İÇTEN BİLE DEĞİL.FUTBOL'UN SİYASETLE OLAN BİR İLİŞKİSİ GÖZÜNÜZDEN KAÇMIŞ.GALİBA SİYASİLER BAZI MAÇLARDAN SONRA ZAM YAPARLAR.AMA TOPLUM ZAFER SARHOŞUYLA CEBİNDEN PARASININ ÇALINDIĞINI HİÇ FARK ETMEZ.ŞU ANKİ DÜNYA HAYATINDA TOPLUMU ZAPDETMK İÇİN FOTBALLA OYALAMA EN KOLAY VE KAZANÇLI BİR SEKTÖR.

22 Haziran 2006 13:57
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 3778
Kayıt tarihi
: 16.06.06
 
 

Ankara Üniversitesi İletişim Fak. mezunuyum. Halkla İlişkiler dalında aynı üniversitede yükseklisans..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster