Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

28 Kasım 2009 00:01
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

17 Eylül 2009 15:35
Necip Köni - Adana / TR

Merhabalar... Sevgili dostlarım... Bunun ile ilgili olarak yazmış llolduğum Dünyamız elden gidiyor! http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=184370 bloğumuda şayet merak edip okursanız, ilgili mesajı alacağınızı ümit ederim... Hepimizi gezegenimize karşı bireysel ve müşterek sorumluluklarımız olduğuna ikna etmek. İLGi ve ALAKALARINZA ŞİMDiDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM... SEVGİLER, SELAMLAR ve SAYGILARIMLA... NECiP KONi - ADANA / TR insaat Muhendisi *DÜNYAMIZ ELDEN GİDİYOR..! *Daha Yeşil Bir Dünya için

11 Haziran 2009 10:58
Ahmet YILMAZ

2008’e girerken hepimizin farklı umutları vardı, istekleri vardı… Onu karşılarken “Yeni bir yıl geliyor” diye ne çok sevinmiştik. Şimdi ömrümüzün bir senesini daha geride bırakmanın burukluğu, üzüntüsü, sevinci, heyecanı ve mutluluğuyla ona veda ediyoruz.… Yeni bir yıla daha başlıyoruz. Beklentilerimizi ne kadar yüksek tutarsak, başarılarımız o kadar büyük olur… Tabii hayal kırıklığımız da… Ne olursa olsun, iyi ve güzel şeyler yapalım, yaşadıklarımızdan zevk alalım, gurur duyalım. Keşke demeden, pişmanlık duymadan… Anılarımızda her zaman özlemle anılacak bir yıl geçirmemiz dileğiyle, sevgiler, saygılar, selamlar… Mutlu yıllar…

31 Aralık 2008 11:03
CEVAP

size mutlu yıllar diliyorum,yeni yıl şanslı,mutlu,neşeli biryıl olsun sizin için.

01 Ocak 2009 11:29
Ahmet YILMAZ

Ne yazık ki, bir bayrama daha yine zorluklar ve darlıklar içinde giriyoruz. Daha iyi bir gelecek umudumuz, hep başka baharlara kalıyor. Birbirimize, dolayısıyla kendimize yaptığımız kötülüklerin farkında değiliz. Bir kenetlenebilsek, bir güç olabilsek, bir yumruk haline gelebilsek, gücümüzün önünde kimse duramaz. Bunu bilenler, bizi bölüp parçalamak için bıkıp usanmadan çalışıyorlar. Yılda iki kez de olsa “BAYRAM” imdadımıza yetişip bizi bir araya getirmeyi başarıyor. İnatla bağlarımızı güçlendirelim, birbirimize sevgimizi ve saygımızı artıralım. Birbirimizi anlayalım, dinleyelim, birbirimizi hoş görelim. Gerilimlerden elimizde ne kaldı, ne kazandık? Düşünelim, sorgulayalım, İyilikleri, güzellikleri yayalım, kötülüklere engel olalım. Hep beraber, bütün gücümüzle… Bu dünyada hepimize yetecek kadar her şey var. Yeter ki hep almak yerine biraz da vermeyi, paylaşmayı öğrenelim... “Eskiden insanlar şöyle yaparlardı, böyle yaparlardı” demek yerine, biz öyle yapalım... Hepimize iyi bayramlar.

08 Aralık 2008 12:41
CEVAP

dediklerinizin hepsi doğru,size mutlu bayramlar,sağlıklı günler dilerim.

09 Aralık 2008 21:35
Nizam Oncel

ON YASINDA BIR KISI OLARAK SIZ TURKIYEMIZIN SORUNLARINI COK GUZEL ANLAMISSINIZ. SIZIN ZEKA YASINIZ ON YASINDAKI BIR KISIYE GORE OLDUKCA YUKSEK SIZI KUTLARIM. SIZIN BU YASTA ANLADIKLARINIZI, IRDELEDIKLERINIZI BIR DE ELLI - ALTMIS YASLARINDA OLUPTA BU GUZELIM ULKEMIZI YONETEN ZEKA YASLARI DUSUK OLAN YONETICILERIMIZE ANLATABILSEK. BIZIM TEK UMIDIMIZ SIZ, MUSTAFA KEMAL ATATURK UN GUZEL, AYDINLIK, ZEKI, AHLAKLI COCUKLARINDA. SIZLER GERCEKTEN BU GUZELIM ULKEYI ADILERDEN VE ADILIKLERDEN KURTARACAK VE ULKEMIZI GUZEL YARINLARA TASIYACAKSINIZ. YOLUNUZ, SANSINIZ, GELECEGINIZ GUZEL OLSUN.

27 Ekim 2008 07:13
CEVAP

teşekkür ederim bu vatan bizlere emanettir merak etmeyiniz.

27 Ekim 2008 13:47
yunus bayram

Tüm yazılarını okudum ve yorum olarak da şunu bildireyeyim ki,Ben senin düşüncelerini senden 20-25 yaş büyüklere anlatmaya çalışıyorum ama zorlanıyorlar.Türkiyenin senin gibi olayları görebilen ve yorumlayan ve bu yorumlarla karar verebilen insanlara ihtiyacı var.

03 Ekim 2008 21:38
Ahmet YILMAZ

Milletçe ortak sevinçlerimizi paylaşabileceğimiz özel günlerdir bayramlar… Müşterek duygularımız çoğaldıkça ve bu duygulara yürekten katıldıkça, gerçek bir millet olabiliriz. Bayramın tadını, onu iliklerimize kadar bütün benliğimizde hissetmezsek çıkaramayız ki… Bizi bize bağlayan ve sayıları artık oldukça azalmış olan ortak değerlerimizi yıpratmak yerine, birbirimize kenetlenmemize yardımcı olacak değerler yaratmaya gayret etmeliyiz. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, size, ailenize ve bütün milletimize, bayram tadında ve güzelliğinde bir hayat diliyorum. Selam ve saygılarımla…

28 Eylül 2008 13:03
kurtuluş

DEnizcim ilgin için sağol. ben bütün hayvanları severim ama kedileri bir başka. Bu şuna benzer ben bütün insanları severim ama annemi bir başka. Kediler çok neşeli hayvanlardır vede sadık yalnız doğaları gereği fazla sabit kalamıyorlar. Kedini benim için mıncıklayıver. Benim kedimi başkasına vermek zorunda kaldım 3 tene kerata doğurmuş katerina (ketrin) İstersen seninle bir kampanya başlatıp yılın bir günü dünya kediler günü olmasnı sağlayalım. ne dersin. hayatın düşerin kadar güzel olsun genç adam

11 Eylül 2008 22:17
CEVAP

Başlatalım.çok güzel olur.Yalnız bir şey söylemek istiyorum.BNM kedim geçen sene bu zmnlarda öldü.

12 Eylül 2008 19:49
turgenyev

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=53500 adresindeki "Atatürk Türkiyesi'nin Sonuna Doğru" başlıklı yazımı zaman ayırıp okuduğunuz ve yorumunuzla katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. Bu bilince ve eğitime sahip küçük bir kardeşim olduğunuzu bilmek sevindirici.

08 Eylül 2008 12:57
CEVAP

mesajınızla bni sevindirdiniz.çok teşekkürler.bloglarınızda başarılar.

09 Eylül 2008 14:51
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 813
Kayıt tarihi
: 03.09.07
 
 

1998 Adana doğumluyum. Basketbol ve futbolu iyi oynadığımı söylerler. Burada tüm konular hakkında dü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster