Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
3224
 

CHP’nin başına Mustafa Sarıgül (mü) geliyor

CHP’nin başına Mustafa Sarıgül (mü) geliyor
 

CHP’nin başına Mustafa Sarıgül (mü) geliyor


Şişli Belediye başkanı Mustafa Sarıgül’ün CHP nin genel başkanı olması konusunda vatandaşların önerileri var. Başbakan Erdoğan’ı yıkabilecek tek kişi Mustafa Sarıgül dür diyenler çoğunlukta. Yoksa AKP çok uzun yıllar Türkiye’ye çivi çakar gitmesi çok zor olur. Sarıgül gibi tüm halkı kucaklayan, elinde Şişli gibi bir referansı olan bir belediye başkanlığı var. Erdoğan Belediye Başkanlığından geldi ve başarılı oldu. Çoğu insan Erdoğan için muhtar bile olamaz demişlerdi ama 3 sefer üst üste Başbakanlık kazandı. Bu adamı yıksa yıksa Sarıgül yıkar diyerek Mustafa Sarıgül’ün CHP’nin başına gelmesi konusunda fikir alışverişinde bulundular. 

Sarıgül Türkiye siyasetine yabancı bir isim değil, TDH oluşumunda 81 ili ilmik ilmik dokudu. Halk onu çok sevmişti. Ama CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu halkın umudu olmuş ve CHP’ye bir şans vererek TDH’yi partileştirmeyi ertelemiş, bölen olmamak için partileşme sürecini bırakarak herkesi CHP ye destek vermeleri ve çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. TDH yı kurmama kararına çok kızanlar olmasına rağmen Sarıgül büyük yurttaşlık görevi yapmıştı. Ama şimdi şans Sarıgül’e güldü diyenler var. Erdoğan’ın Cumhur başkanı seçilmesinden sonra Türkiye’de lider boşluğu oluşacak. Bu boşluğu doldurabilecek tek ismin Mustafa Sarıgül olduğunu söylüyorlar. Bunu sadece yazarlar ve belirli bir çevre söylemiyor. Bunu araştırma şirketleri de gösteriyor. Başbakandan sonra en çok lider özelliği olan kişi olarak Mustafa Sarıgül anketlerde geçiyor. 

Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Abdi İpekçi iktidar yolunda İstanbul Buluşması, İzmir Mitingi, Eskişehir Mitingi, Bursa Mitinglerinde bulundum. Müthiş bir empati kuran, halk teması sağlayan, ve peşinden gidenleri arkasından sürükleyen, TDH teşkilatlarında çok sıkı bir çalışma isteyen Sarıgül’ün CHP nin başına geçmesini düşünemiyorum bile. Onunla çalışmak her babayiğitin harcı değildir. Adamın sırımını çıkartır. Türkiye’nin en çalışkan kadrosu Sarıgül’ün kuracağı kadro olur. Sarıgül Başkanlığındaki bir CHP de açıkçası ilçe başkanı olmak bile zor, çünkü ilçe başkanlığı binaları günü gün etme, zaman tüketme yeri değil, plan ve proje üretme yeri olur. Büyük ihtimalle parti içi demokrasi kurbanı olan Mustafa Sarıgül CHP nin başına geçtiğinde parti tüzüğünü değiştirecek. Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu devrimlerin tamamlayıcısı olacaktır. Mustafa Sarıgül’lü bir CHP ne yapar derseniz? Bence çok şey yapar. 

Mustafa Sarıgül’lü CHP , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’nın tahtını sallar, ve iktidarı alır çok rahat alır da. Mustafa Sarıgül ve Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bir isteğim olacak, birlik ve beraberlik içinde çalışmaları. Ben isterim ki öyle bir imza atılmalı ki, Başbakan Mustafa Sarıgül, Cumhur Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olsun, yani bu ülkenin Cumhuriyet çocukları imza atsın Mustafa Sarıgül’ün Mustafa’sı başbakan, Kemal Kılıçdaroğlu’nunda Kemal’i Cumhur Başkanı, birleştirince Mustafa Kemal olmuyor mu?.... 

Beytullah Yılmaz web: www.beytullahyilmaz.com.tr web: www.korfezdepolitika.com msn: bilgi@beytullahyilmaz.com.tr mail: korfezdepolitika@gmail.com Gsm: 0 544 864 95 26 Basın Büro: 0 266 432 42 88 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Beytullah bey, yazınızı okudum, dileklerinize ve hayallerinize katılmamak elde değil ama herzaman iki kere iki dört etmiyor. Yani mustafa ile kemal'in birleşmesinden mustafa kemal'ler çıkmıyor. chp bu yapılanmayla ve kronikleşmiş klasik zihniyetiyle halkla buluşamaz. halk yeni bir seçenek, yeni bir anlayış, yeni bir yaklaşım bekliyor. chp ile halkın arasında yılların ördüğü soğukluk ve duvarlar var. halka tepeden bakan, hep masanın karşı tarafında duran bir chp... işte bu yüzden yeni bir nefes, yeni bir anlayış lazım, chp algısını bu halkın üzerinde değiştiremezsiniz. refah partisi, milli görüş... bu çizgiden biraz sapıp, yeni bir yol çizen ve dokuz senedir ülkeyi yöneten kadroya ve halkın desteğine bir bakın. Yenilk şart, değişim şart, hergün aynı yemek yenmez.... esen kalın.

HAKAN YILMAZ 
 18.06.2011 11:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2071
Toplam yorum
: 106
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 750
Kayıt tarihi
: 04.01.11
 
 

Beytullah Yılmaz 1977 Yılında Balıkesir ilinin Edremit ilçesinde doğdu.   İlyada fotogrametri Har..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster