Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ağustos '17

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
829
 

Gerçekten ''Bu Sayılmaz'' Ama!

Gerçekten ''Bu Sayılmaz'' Ama!
 

Yaz sezonundaki hızın hastasıyım. Birçok televizyon kanalı, doğru dürüst reklam bile yapmadan pat diye yeni işleri ekrana koyuyor. Castının, dekorunun, hikayenin oluşumunun ne ara yapıldığını anlamadan bir anda ekranda görüyoruz bunları. İnsanda haliyle bir yabancılaşma, bir anlamama hali oluyor.  Ama öyle şeyler görüyoruz ki bazen, gözlerimiz kanıyor. Akıllara durgunluk verecek kadar kötü olan, insanların neden izlediğini ya da izleyeceğini anlamadığımız işler de oluyor.

Bunun en sıcak, en taze örneği dün gece FOX ekranlarında başlayan Bu Sayılmaz isimli dizi oldu. Oyuncu kadrosuna baktığımızda, ''Allah Allaaaahhh'' diye tepki gösterecek ve heyecanlanacak bir ruh haline giriyorsunuz. O derece! 

Peki kadroda kimler var?

Bir Demet Tiyatro'nun Saldıray'ı usta oyuncu Settar Tanrıöğen, BKM'nin çıkarttığı en iyi oyunculardan olan Binnur Kaya, Kurtlar Vadisi'ndeki Muro rolüyle tanıdığımız Mustafa Üstündağ, Geniş Aile'nin Ulvi'si Bülent Çolak, İşler Güçler'in Sadi'si Sadi Celil Cengiz, İşler Güçler'in Salih Abi'si Burak Satıbol, Çakallarla Dans'ın Mihriban'ı Derya Şensoy, Böyle Bitmesin'deki efsane Nisa komiser rolü ile bildiğimiz Nergis Öztürk, Hayat Bilgisi'nin efsane karakterlerinden Ürperi'ye hayat veren Ceren Soylu,Benim Annem Bir Melek'in Hasıla'sı Bala Atabek ve daha niceleri...

Kadroya bakıyorsunuz Şampiyonlar Ligi.. Diziyi izliyorsunuz Brezilya 3.ligi!

Kaç saat sürdüğünü anlamadığımız, Bir Demet Tiyatro edası ile seyircili bir konsept yapmaya çalışan, komedi olmasına rağmen 2-3 esprisine gülebileceğiniz bir ilk bölüm yayınladı dün. Tanıtımlarını gördüğümüzde ''o nasıl bir dekor?''ya da ''bu nasıl bir ışık?'' şeklindeki eleştirileri yutma amacıyla, ''belki güzeldir be'' diye bir umutla izlediğimiz diziyi 10 dakika sonra kapatmak zorunda kaldık maalesef. Çünkü akmıyor, oyuncuların performanslarının dışında olmayan birçok şey var.

Kariyerindeki birçok rolünde itici olmanın sınırını iyi bilen ve bu dozu hiç kaçırmadan izleyiciye zevk veren Binnur Kaya'ya mı, Ferhan Şensoy gibi bir üstadın kızı olmasına rağmen nasıl bir tip olduğunu anlamadığımız Cansın rolünü katleden Derya Şensoy'a mı şaşırayım bilemedim ben. Ayrıca Bala Atabek'in oynadığı Naime rolünün şive yapmaya çalışmaktan ne istediğinin belli olmayışı da hayal kırıklığı.

Zengin tiplemelerindeki abartıya, klişelere değinmek bile istemiyorum. İşler Güçler'deki KPSS mağdurluğuyla sevdiğimiz Sadi Celil Cengiz'in zengin çocuğunu oynaması da kaderin bir cilvesi sanırım.

Burak Satıbol ve Nergis Öztürk'ün performansının aradan sıyrılışı ve Settar Tanrıöğen ustanın oyun içindeki çaresizliğini de es geçemeyeceğim.

Bu kadar iyi oyuncu kadrosuyla bu kadar kötü bir iş yapmaya başarmak gerçekten büyük meziyet. Eleştirmek kolay, yazmak kolay diye düşünülebilir. Eğer siz bu bölümü başından sonuna sıkılmadan, zorlanmadan izlemeyi başarırsanız, ben de bir daha diziyi eleştirmeyeceğim söz!

Reytinglerde de 10.sırayı zor gören dizinin kışı görme ihtimali falan yok.

Yazık gerçekten.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 644
Toplam yorum
: 113
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 3411
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster