Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mayıs '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
54
 

Göründüklerine bakmayın, yaşattıklarına bakınız..

Göründüklerine bakmayın, yaşattıklarına bakınız..
 

İnsanların nasıl biri olduklarını öğrenmek istiyorsanız bir ipucu vereyim size. Size ne yaşattılarsa odurlar, yaşattıkları gibidirler.

En yakınınız veya dost bildiğiniz biri veya birileriyle yanyana geldiğinizde güven duyar herhangi bir kötülük gelmez diye kendinizi iyi hissedersiniz. Gün gelir beklenmedik anda beklemediğiniz bir durumla karşılaşırsınız. Mesela diyelim ki; o kişiyle konuşarak halledilmesi gereken bir meseleniz var ve çözümlenmesi gerekmektedir. Hiç tartışmaya ve konuşmaya fırsat vermeden kendini haklı çıkarmaya çalışıp size zorluk çıkarıyorsa işte onun gerçek karakteri odur!. Bencildir saygısızdır iki yüzlüdür.

Evliliklerde de aynıdır. Mutluluğun anahtarını mutlu etmekten yana tercihlerini kullanananlar kendilerine mutluluk olarak geri döneceğini bilirler. Mutlu edilmeyi bekleyenlerse yapay mutluluklarla evliliklerini sürdürmeye çalışırlar bir süre sonra evlilikleri bile son bulma eşiğine gelebilirler.

Bu nedenle evlilik süreci içinde eşinizin size nelerin yaşattığına bakmalısınız. Gerçekler oradadır. Geriye baktığınızda artıların ve eksilerin neler olduğuna bakarak değerlendirme yapabilirsiniz maddi ve manevi olarak. Maddi kazanımlarınız olsa bile onu hiç değer kapsamına almadan manevi anlamda artılarınız ve eksileriniz nasıl değer aldığına bakmalısınız zira güç maddiyatta gibi görünse de asıl gücün insan ilişkilerinde olduğunu unutmamak gerekir.

Evlilik süreci içinde eğer manevi ilişkilerinizde artış söz konusuysa eşiniz size çok şeyler katmış demektir. Tersi ise eğer eşiniz manevi konuda sizi müflis etmiş sayılır (kadın veya erkek)

Size ne yaşattıysa eşiniz size yaşattığı gibidir.

Siz eğer kazançlarınızı ve kayıplarınızı göremiyorsanız o da sizin fazlalığınızdır.

Demem şu ki; insanların göründüklerine bakmayın siz, size yaşattıklarına bakınız!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1685
Toplam yorum
: 1060
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 536
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster