Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

04 Mayıs '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
104763
 

HIDIRELLEZ (Dilekleri) DUASI!

HIDIRELLEZ (Dilekleri) DUASI!
 

Hıdırellez duanız kabul olsun. Resim:İnternet


HIDIRELLEZ Dilekleri ve DUASI ! ...

Hıdırellez mi dediniz?

Peki, siz Çingen Sabiş'in Hıdırellez duasını bilir misiniz?

Eh o vakit buyurunuz içeri alalım sizi....

Efendime söyliyeyim...

Şu dünya denen yeryüzü mekanına geldim geleli, buraya ait ne yaşayabildim ne de dua edebildim hakkıyla..
(çünkü hakkıyla daha tanışmadık) Ama her ne zaman ki dua etsem, yalvarsam yakarsam Allah'ıma, o yücelerin yücesi yüceliğinle her zaman cevap vermiştir hayatıma..

Çocukken dua ettim, büyüyüm de belki bir halt olurum diye.. Genç kızken dua ettim, belki hayırlı bir koca bulurum diye.. Ve şimdi, güya evliyim, birde üstüne Allah'ıma sonsuz şükürler olsun anneyim ama gelin görün ki şimdi ne şekilde dua edeceğimi bilemiyorum kardeşim..

Her zaman dediğim gibi, bizde yalan yoksa doğruda yoktur.. Daha dün annemizin kollarında öğrenseydik ''evli kadın'' nasıl dua eder, ''evli adam'' nasıl dua eder, şimdi güller gibi, misler gibi, evli ama çok mutlu çiftlerle dolardı her bir yanımız.. Kusura bakmayın boşanma kapısına henüz ulaşamadıysak da boşananların çokluğunu cayır cayır yazan gazetelerden hem sonacıma da zamane medyası internetten canarvarlar gibi öğreniyoruz Allah'a şükür..

Neden mi harfleri klavyeye gevelettirip duruyorum? E' mecburum kardeşim, konuyu bağlayıp, sonra da duanın yazdıklarımlan ne ilgisi varmış onu anlatmaya çalışacağım size inşallah..

Öğrendiğime göre, şu son günlerde halk arasında bu moda olmuş.. Duanın modası olur mu diyeceksiniz ama bende size, her şeyin modası oluyor da Allah'ın duasının modası niye olmasın ki diyeceğim Kİ dedim bile.. :)

Şurada daha bir iki gün önceydi, İsviçre'de yaşayan Sema Tunay Hanımefendi dostumdan E- posta aldım..
Rabbime ne kadar şükür etsem azdır, dünyanın neresinde olursa olsun bütün dostlarım beni hiç bir zaman bilgi paylaşımsız bırakmazlar.. Sevgili Sema Hanım, son günlerde evli çiftlerin sıkça başvurduğu, edilmezse edilmez, yapılmazsa yapılmaz, okunmazsa olmaz, türünden olan bu duayı yollamışlar bana sağolsunlar..

Özellikle ve güzellikle ''evli çiftler'' için, kadına ve erkeğe ayrı ayrı yazılmış olan bu duayı, HIDIRELLEZ gününde 100 adet, ''tespih ile'' çekmek makbülmüş.. Çekenlerin tavsiyesi.. :)

Dua o kadar mübarekmiş ki dostlarım, duayı okumaya başladığınız andan itibaren tesirini hemen hissediyormuşsunuz..

Şimdi sizler iyice bir sıkıldınız bunu bildiğim için, burada lafı dolandırmayı kesiyorum..

Alın size benden bir hıdırellez hediyesi, ''evli çiftler için'' kadına ve erkeğe özel iki dua! Bu iyiliğimin altında kalmayacağınızı bal gibi biliyorum! Kızlar, benim içinde dua edin emi :)

EVLi ERKEK DUASI

Allah'ım!

Canım karımı her türlü kötülük ve tehlikelerden koru, gerekirse bütün kötülükler benim başıma gelsin ve ona gelecek olan tehlikeleri ben atlayayım. Senden rica ediyorum onu hic yorma, onu hiç üzme, onu hiç ağlatma.

Gerekirse ne demek gerekmezse dahi, ben yorulayım, ben üzüleyim, ben perişan olup ağlayayım.. O hiç çalışmasın, sırt üstü yatsın, ben onun için zaten çalışırım..

O hastalık nedir bilmesin hiç hasta olmasın, ben onun için hasta olur yataklara düşerim.. Allah'ım duyduğuma göre son zamanlarda kadınlar, hatta evli kadınlar aldatıyorlarmış kocalarını, böyle ayıp ve öcü şeyleri, sen onun aklına dahi getirme yarebbim.. O hiç aldatmasın.. Ben kendimi onun için feda ederim.. Hatta her türlü günaha girip, onu aldatmayı bana nasip eyle yarabbim..

Yüce Rabbim, senden şu dünyada tek bir isteğim var! Bu dileğimin altını kırmızı kalemle ve kalınca çiziyorum. Allah'ım, benim canım karımı, ''SAKIN HA!'' dul bırakma onun yerine beni bırak Allah'ım.. :(

Elhamın dülisi ile
Kızların sürüsü ile
Sabah birisi ile
Aksam yenisi ile nasiple beni Allah'ım...

EVLi KADIN DUASI

Eyy güzel Allah'ım!

Lütfen diyerek başlıyorum sana bu duaya;bana, şu senin yarattığın narin ve hassas kuluna, Deniz kadar etkileyici bakışları olan ve çok yakışıklı, (Aliye dizisinde) Ferit kadar kibar ve olgun bir erkek, (Bir Dilim Ask dizisinde) Selim kadar zeki ve zengin, (Bir istanbul Masalı dizisinde) Baran kadar karizmatik, (Haziran Gecesi dizisinde) Cem kadar sadık ve eğlenceli, (Avrupa Yakası dizisinde) Polat kadar güçlü, (Kurtlar Vadisi dizisinde) Mithat kadar becerikli (Sahra dizisinde) ve Allah'ım, Niko kadar fedakar ve kararlı (Yabancı Damat dizisinde) biriyle tanışma firsatı ver.
Ver ki evdeki hırboyu bir an önce kapıya koyabibiliyim ve senden sadece hani yeterince diyorum buna cesaretim olsun istiyorum..

Yoksa! Çiçek gibi yarattığın bu kadın kulun, böyle giderse, bu televizyon karşısında elin heriflerine iç geçirip hala bakmaya ve de bunların yaşantılarına özenerek ağzımın salyaları akarak ihtiyarlamaya devam edecegim!

Elhamdülillahın eriylen,
Yakışıklılar sürüsüylen,
Hergün başka birisiylen,
Sen nasiple beni yarabbim..

Allah haklı olan kulunun duasını kabul etsin.. Amin..

AYRICA HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİNE DAVETLİSİNİZ!

Gece yarısı Hıdrellez 2009 ateşleri yakılırken, herkes dileklerini uğurlu nahıllara iliştirecek... Gelemiyoruz diye üzülmeyin. Bu sayfadan göndereceğiniz http://www.hidrellez.org/dilekler.asp dilekler de ağaçlara asılacak! Durun daha bitmedi! Çevrimiçi dileklerinizi hıdırellez akşamı saat 18.00'e kadar yollayabilirsiniz. Ahırkapı "Hıdrellez Şenliklerinde" buluşmak üzere diyorum! http://www.hidrellez.org/ Sizlerde sevdiklerinizi bu güzel etkinliğe ''Hıdrellez Şenliklerine'' davet etmek isterseniz yandaki linki lütfen tıklayınız http://www.hidrellez.org/

Gönül Notum: Beni bu çok özel etkinliğe davet eden ve bilgilendiren, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, İstanbul Valiliğine ve Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ederim..

Hıdırellez günü okumanız için sizlere KISMET DUA'sı.. Yoksa bu duayı yazmadan sizi yolculayacağımı mı sandınız?

Her türlü kısmet için dua:

Bismillahirrahmanirrahim! Besmeleden sonra herkes bildiği duaları okusun ve dileğini kalbindeki melek postasına atsın ve amin desin.. Temiz kalp ile yapılan bütün duaları Allah kabul eder.. İşte bu kadar... :)

HIDIRELLEZ NEDİR? Hıdırellez'de Neler Yapılır?

HIDIRELLEZ GECESİ NELER YAPILIR? Hıdırellez Tılsımı Zayıflatıyor!

HIDIRELLEZ Hikayesi? (Hızır ile İlyas)Bu sayfayı GÖNDER yaparak sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

İletişim: sabiharana@sabiharana.com

Ayrıca: Sabiha Rana | Facebook

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2099
Toplam yorum
: 5355
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4496
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster