Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mart '12

 
Kategori
Doğal Tedaviler
Okunma Sayısı
132063
 

Kabızlık giderici doğal yöntemler

Kabızlık giderici doğal yöntemler
 

Kabızlık Doğal Tedavi Yöntemi


Kabızlık rahatsızlığının pek çok nedeni vardır. Stres, hareketsiz bir hayat, alınan ilaçlar ve en önemlisi yanlış beslenmedir. Basur ve kabızlık ayrılmaz bütündür. Genelde basuru olan insanlar kabız olurlar. Kabızlıktan kurtulmak aslında basittir. Yıllar yılı gelen bitkisel tedavilerden bahsedeceğim. Kesinlikle kimyasal ilaçları tavsiye etmiyorum.

 

Öncelikle kabızlıktan kurtulmak istiyorsanız bağırsaklarınızı hareketlendirecek besinler yemelisiniz. Hayatımızda en büyük paya sahip olan sudan bahsetmek istiyorum. Su eşşiz bir kabızlık giderici olarak karşımıza çıkar. Vücudumuzun %85 sudur. Normal bir insan günde 2 litre su tüketmelidir. Ancak siz kabız hastaları en az 2,50 litre tüketmelisiniz.

Bir diğer önerim kesinlikle incir. Bana göre mucize yiyecek incirdir. Zıttı ise muz. Muzdan uzak durun. Mideniz kaldırıyorsa bir-iki kaşık sıvı yağ tüketmenizi de tavsiye ederim bu yöntemle de iyi sonuçlar alanlar var. 

Genel olarak lifli gıdalar tüketin.Yani sebze ağırlıklı beslenin. Kesinlikle kola türü gazlı içeçeklerde uzak durun.Bu tarz içeçekleri kabızlık giderici değil aksine kabızlığı tetikler. 

Bir diğer önerim peyniri aşırı tüketmemeniz. Bu genel olarak pek bilinimez ancak etkisini göreceksiniz.

Belki duymadınız ancak yiyecekleri iyicene çiğnerseniz kabızlıktan kurtulmanıza garanti gözüyle bakın. Uzmanlar 40 defa çiğneyin diyor biliyorum sıkılacaksınız ancak kabızlıktan kurtulmak için bol bol çiğneyin!

Bol bol meyve yiyin. Posalı yiyecekleri kabızlığa iyi gelir. Sabah kalktığınızda güne elmayla başlamayı deneyebilirsiniz. Elmanın hem uykuyu açtığı da kanıtlanmıştır. Kendinizi sınırlamayın. İncir örneğini verdim ama armut, erik, vesaire de iyi gelir.

Ben bitkisel bir kür önermeyeceğim. Bunlara gerek olduğunu sanmıyorum düzenli ve sağlıklı beslenme kabızlığın üstesinden gelir. Unutmayın kabızlık basura neden olur. Basur hastalığına da yakalanmak istemiyorsanız önerileri dikkate alın.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 81325
Kayıt tarihi
: 21.03.12
 
 

Doğal tedaviler üzerine yazılar yazıyorum. Şifalı bitkilerin kimyasal maddelerle karışmadan direk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster