Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
4167
 

Kadrolu kahraman: Savcı Zekeriya Öz!

Kadrolu kahraman: Savcı Zekeriya Öz!
 

Ergenekon Soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz zamanında çok eleştirilmişti. Yöntemlerinden, geçmişi hatta eşinin kıyafetine kadar çok konuşulmuştu. Ekrandaki yorumcular ve köşe yazarlarının bir kısmı için kahraman iken diğer kısmı için hukuku katleden kişiydi.

Bu yorumculara göre, bu savcıya baskı yapılmamalı ve koruma altına alınmalıydı. Bunun için yanlış hatırlamıyorsam kendisine başbakanın eski zırhlı makam aracı bile tahsis edilmişti.

Uzun süredir adı duyulmayan, pasif göreve alındığı iddia edilen Savcı Öz, dün başlattığı operasyonla yine gündeme oturdu. Akşam haberlerinde Kılıçdaroğlu’nun “umarım Deniz Feneri Soruşturmasını yapan savcıların başına gelenler bu savcıların başına gelmez” açıklamasını duyunca şaşırdım. Yine gazetelerdeki “savcılara baskı yapılacağı, bu amaçla HSYK’nın toplandığı” haberlerini görünce de. Ayrıca AKP Sözcüsünün “masumiyet karinesi gözardı edilmemeli” açıklaması da ilginç.

Anlaşılan, Savcı Öz aynı şekilde görevine devam etmekle birlikte, bu sefer daha önce hukuku katlettiğini iddia edenlerin gözünde kahraman, kahraman olduğunu iddia edenlerin gözünde de hukuku katleden kişi olacak.

Sayın Savcı ne kadar daha görevine devam eder bilmiyorum da benim merak ettiğim, görevini kahraman olarak mı yoksa hukuku katleden biri olarak mı bitireceği.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

adam gibi adam. temzlemek ıçın tanrı tarafından vazıfelendirilmış ellerıne sağlık....

Teknolocin 
 19.12.2013 14:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1095
Toplam yorum
: 603
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 596
Kayıt tarihi
: 15.02.11
 
 

Oğul, torun, kardeş, yeğen, kuzen, yangınzede, kazazede, ilkokul öğrencisi, okur-yazar, marangoz ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster