Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '17

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
151
 

Kapadokya otellerinin özellikleri ve fiyatları

Kapadokya otellerinin özellikleri ve fiyatları
 

kapadokya otelleri


Kapadokya, ülkemizde turizm cennetlerinden bir tanesidir. Peri bacalarına ev sahipliği yapması nedeni ile her yıl hem yerli hem de yabancı turist tarafından ziyaret edilmelidir. Kapadokya, Avanos Açıkhava müzesi gibi gezilebilecek çok fazla tarihi ve mistik seçenek barındırıyor.
 
Balon turu tarzında farklı seçenekler bulunduğu için yılın her döneminde konaklama imkanı bulunuyor. Yılın her döneminde otellerde konaklama mümkün olduğu için otel fiyatlarında çok büyük değişiklikler bulunmuyor.
 
Tarihi Kapadokya otelleri de bölgenin tüm mistik ve tarihi havasına uygun olan bir yapıdalar. Otellerin çoğunluğu bölgede yer almakta olan taş mağaralardan restore edilmiştir. Üstelik de taş mağaraların ortalama 1000 yıllık bir ömre sahipler.
 
1000 Yıllık Taştan Kapadokya Otelleri
Kapadokya’da bulunan otellerin bir çoğunda oda sayısı az tutuluyor. Çünkü taşların doğal yapısının bozulmaması ve tarihin korunabilmesi açısından restore buna uygun bir şekilde yapılıyor. Otellerin farklı manzaraları bulunuyor ve oda seçimlerinde genel olarak manzara önem taşıyor.
 
Eski dönemlerde farklı amaçlar ile kullanılmış olan oyuklar, günümüz teknolojine uyarlanmış durumdalar. Odaların genel olarak dekorasyonları da tarihi yapılarını andırır şekilde tercih edilmiş. Eski tarzları seven kişilerin tercih ettiği seçeneklerin yanı sıra Çanakkale otelleri tarzında farklı yapılar görmek de mümkün .
 
Otellerde Teknoloji
Kayaların oyulması ya da peri bacalarının oyulması ile restore edilmiş olan oteller içerisinde, günümüz teknolojisini bulabilirsiniz. Wi-fi gibi ihtiyacınız olan tüm hizmetleri otellerde bulabilmeniz mümkündür. Genel olarak taşların oyulması ile oluşturulmuş oteller diğerlerine göre biraz daha ücretli oluyorlar. Kuşadası otelleri tarzında her zaman görmeye alıştığımız otellerin fiyatları ise daha uygun oluyor.
 
Kapadokya’da nerede ise tüm bölgeye yayılmış olan oteller görebilirsiniz. Yeni olan ve yamaç kısımlarında bulunan otellerde çok daha ekonomik olan koşullar ile kalabilme imkanınız oluyor. Kapadokya’da gezilecek olan çok fazla yer bulunuyor.
 
Gezilecek olan alanın fazla olması nedeni ile genel olarak tek gece değil, birkaç gecelik paket konaklama seçenekleri bulunuyor. Konaklama seçeneklerinde fiyatı etkileyen en büyük unsur, otelin size sunmuş olduğu tesis farklılıkları oluyor.
 
Fiyatı etkilen unsurlar arasında, konaklama seçeneğine dahil olan hizmetler yer alıyor. Yarım pansiyon ya da tam pansiyon gibi farklı seçenekler fiyatlarda farklılıklara neden oluyorlar. Otellerin mimarisi, sunduğu hizmetler ve diğer özellikler nedeni ile otel fiyatları arasında çok büyük farklılıklar ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle otel tercih etmeden önce mutlaka araştırma yapılması gerekiyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 122
Kayıt tarihi
: 01.01.14
 
 

Dijital pazarlama hakkında. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster