Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '17

 
Kategori
Kültürler
Okunma Sayısı
77
 

Olacak, olacak!

Olacak, olacak!
 

https://www.google.com.tr/search?q=umut&espv=2&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi2xcCT-NbSAhXLBiwKHf4zCiMQ_AUIBigB&biw=1366&bih=662#tbm=isch&q=umut+yaz%C4%B1s%C4%B1&*&imgrc=E7iNPPrHEdN0kM:


Dünya gerçekten çok kötü, bu dünyayı kötüleştirenler de biz mahlûkların en akıllısı olan insanlarız!
 
Doğaya bir arı kadar faydamız yokken, her şeyi kullanıyor yok ediyor öz kardeşlerimizle ufacık çıkarlarımız için birbirimizi kesiyoruz, sonra da Allah’a sığınıyoruz.
 
Allah’a göstere göstere (ki Allah bize Şah damarımızdan daha yakındır yazıyor kitabımız Kur-an-ı Kerim’de) birbirimize her türlü kötülüğü yapıyoruz, Allahtan korkuyormuş gibi yapıyoruz. Hoş Allah’ın bizim korkumuza ihtiyacı olmadığı aşikâr. Bu mümkün değil. Biz Allah’tan korksak ne olur, korkmasak ne olur? Hâşâ!  O’nun şanında bir eksilme mi olur? Allah korkusuyla, menfaat, kul, Allah’ın yarattığı canlılar ve doğa korkusunu pek fazla Allah korkusu ile karıştırır mı olduk?
 
Düşünmezler mi? Bu soru en çok “Kur’an-ı Kerim’de” geçmiyor mu? Düşünmek nedir? Soru sormaktır. Düşünmek daha da fazla soru sormayı gerektirir. Daha fazla soru ile ateist olunabilir endişesiyle bizim toplumda "soru sormak" pek hoş karşılanmaz. Küçükler, büyüklerin meclisinde oturmaz, oturamaz, söze karışmaz, öğretmene aykırı soru sorulmaz, bazı sorular günahtır, bazılarına da rütbesinden veya mevkisinden dolayı soru sorulmaz, ustaya meslek erbabına soru sorulmaz, ( meslek sırrıdır) düşünme de bizde fazlaca hoş karşılanmaz. Fikir ağanın fikrinden değerli olmaz, olamaz. Hatta ağanın (burası çok ayıp!) Yeni fikirler de hemen reddedilir. (icat çıkarma) Birçok konuda sıkışanlar dün dündür, bugün bugündür derler. (kendilerine ne kadar dua etsek azdır! literatürümüz bir veciz söz daha kazandı. Bu tıpkı diğer zehirli sözde atasözlerinden, atasözü olduğu da kuşkulu ya "devletin malı deniz, yemeyen keriz" gibi toplumsal düzenin temeline dinamit koyan bir söz olsa da  olsun )
 
Yazanlar ya iş ya sipariş, zaten okuyan, okuduğunu anlayan yok.  Anladığını anlatan olsa da dinleyen yok. Dinleyen olsa uygulayan yok.( Hâlbuki en ucuz ders başkalarının tecrübelerinden alınabilir)
 
Patronu olan kurumların kar arzularını bağış, bahşiş gibi kabul ediyoruz da  (tüm basın yayın araçları bu gruba girebilir) bu dünyanın nihai patronu unutuyoruz. Unutmayalım!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsanların "mahlukların en akıllısı" olduğunu da nereden çıkardınız? Benim bildiğim Allah yarattığı tüm canlıları doğuştan AKIL ile donatarak dünyaya gönderir. Sorun şudur ki biz insanlar aldığımız akla zarar eeeğitimler vasıtasıyla aptallaşırız. Kimimiz dindar olur, kimimiz sağcı,solcu, milliyetçi, ulusalcı, Atatürkçü vs. Buna karşılık hayvanlar bizim gibi akla zarar eğitimler almadıkları için aptallaşamazlar. Siz hiç türünün diğer mensuplarına oranla daha aptal bir kedi, köpek, fare, tilki veya karga gibi bir aptalına rastladınız mı? Veya siz hiç davranış bozukluğu sergileyen bir hayvana rastladınız mı? Tabi sirklerde aptallaştırılanları kast etmiyorum. İnsanlar dünyanın aptallaşan ve davranış bozukluğu sergileyen yegane canlı türüdür. Hayvanları lütfen hor görmeyelim. Selamlar

Mustafa Atilla 
 15.03.2017 12:02
Cevap :
Doğru söze ne denir?  15.03.2017 16:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 420
Toplam yorum
: 51
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 178
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Adım İlhan AYDIN,   "Kimse anasını, babasını, doğduğu yeri seçemez. Ama iyi insan olmayı seçebili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster