Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
282
 

Sandığa git!

Sandığa git!
 

Çok az kaldı referanduma. Bir tarafta deli gibi çalışıp cesurca vereceği oyu açıklayanlar, diğer tarafta fişlenme kaygısıyla susanlar. Fakat en kötüsü, referandum için çalışsa da umutsuz olan bir grup var. Benim söylemek istediklerim de o gruba: 

Ülkeye yapılan her tahribatta kahrolduğunuzu biliyorum. Fakat milletin ses çıkarmaması artık pes ettiğinden değil. Tembeliz! Köprüden önceki son çıkış gibi, sınava son gece çalışmak gibi, sevgilisi terk etmek üzereyken kendine çeki düzen vermek gibi, başvuruları son gün yapmak gibi, Osmanlının çöküşünde 'vatan elden giderken' uyanmak gibi bir huyumuz var bizim. Bir başka tabirle yumurtayı kapıya kadar bekliyoruz işte.               

Ama artık son şansımız olduğunun farkındayız. Ve bilinçsizce oy veren kitle iyice küçüldü gözümüzde büyütsek de.

Onun için bu son günde dişinizi sıkın. Bu her şeyi teslim ettiğimiz değil, o sınavı geçmek ya da başvuruyu yapabilmek için son anlar. Bu son çabanın sonrası tatil, zafer, adına ne derseniz o işte. Ama önce sandığa gitmek ve sandığı korumak önemli. Bir de soğukkanlı olmak. Çünkü 17 Nisan'dan sonra da birlikte yaşayacağız..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gereksizlik gerekliliklerin önüne geçince iş başa düşüyor umarım herkes kendine düşenin farkında olur ve yapması gerekeni yapar...herşeyin hayırlısı inş.

Tülay EKER 
 15.04.2017 9:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 145
Kayıt tarihi
: 24.11.16
 
 

Siyaset bilimi mezunu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster