Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '16

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
6975
 

A'dan - Z'ye Çağatay Ulusoy - II

A'dan - Z'ye Çağatay Ulusoy - II
 

AFK - Emir'in Yolu-Anadolu Kartalları-Medcezir-Delibal- Z Reklam


A'dan - Z'ye Çağatay Ulusoy - I yazısının devamıdır.

Yazı çok uzun olduğu için 2.Bölüm olarak devam ediyor.

Leyla Lydia Tuğutlu : Delibal'da Çağatay Ulusoy'un partneri. Filmde sevişme sahnelerinde ne hissettiniz sorusuna sinirleniyor ve şöyle diyor. O sahneler çekilirken sette olması gereken kişiler dışında herkes dışarıdaydı. O gün uzun süre gerginlikten midemin ağrıdığını hatırlıyorum. Biz oyuncuyuz ve hikaye neyi gerektiriyorsa yapmalıyız. Bu filmde tutkulu bir aşkı yansıtmaya çalışıyorduk ve bu sahneler gerekliydi.

 

CVEYKv6WUAAvoHP

 

Los Angeles : Türkiye'den biraz uzaklaşmak istediğim için oraya gittim. Orada bu imkanları en iyi ve en kaliteli şekilde sağlıyorlar. Özellikle Los Angeles'ta birçok oyuncu ve sektörden birçok isim var. Los Angeles, bizim işi yapanlar için okul gibi bir yer. Çevremi geliştiriyorum, farklı kültürler öğreniyorum. Şimdilerde başından çıkarmadığı LA şapkası ile.

LA ŞAPKAI

 

Lösev : Çağatay Ulusoy Lösev gibi Sosyal yardım vakıflarına duyarlı olmuş, Beyaz Atlı Pres olarak afişlere poz vermiştir.

Cff8QiCWIAA47Jx

 

Medcezir : Çağatay Ulusoy'un ikinci oynadığı televizyon dizidir. Oynadığı 2 sezon boyunca çok sevilmiştir.

maxresdefault 75.

 

Midye Dolma : Çağatay tam bir Midye canavarıdır. Yemeğe doymadığı deniz ürünlerinden biridir.

A50M2Z2CUAAJGYy

 

Mutlu Sonsuz : Delibal filminde söylediği bu parça ile YouTube'da 11.800.000 tıklanma ile rekor kırmıştır. Kral Pop'ta aylarca liste başı olmuştur.

CZowSlFWEAEVEq5

 

Orhan Gencebay : Çağatay Delibal'daki oyunculuğu ile Orhan Babanın da hayranlığını kazanmış, evine yemeğe davet etmiştir.

CXS5IgrWsAA2uha

 

Oskar : 2011 yılında bir röportajında Oskar'ı arada bir rüyalarında gördüğünü söyleyen Çağatay Ulusoy bir gün gelecek oyunculuğuyla o ödüle aday gösterilecektir.

leonardo-dicaprio-

 

Oyunculuk : Oyunculuğun henüz başında biri olarak büyük laflar etmek istemem. Ama sadece bir oyuncunun değil, herkesin en güçlü yanı kendi benliği, karakteridir. Mevlana’nın da dediği gibi; dünyada ne varsa, onların hepsi senin kendi benliğinde. Her istediğini kendi içinde ara, çünkü her şey sensin. Çalışmak, öğrenmek... Öğrenmenin yaşı yoktur.

1047500_620x410

 

Ödül : Çağatay Ulusoy, sanat hayatı boyunca onlarca ödüle aday olmuş ve ödüller almıştır. En son 29 Kasım 2015'da 42.Altın Kelebek ödül töreninde 2015'in En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almıştır.

CVAOZcPWIAAxCdK - Kopya

 

Öpüşme : Öpüşme sahnelerinde utandığınız söyleniyor. Yok öyle bir şey, o dört yıl önceki bir röportajdan alınmış bir laf. Dizilerde öpüşme sahnelerinde son derece frofesyonelce yapıyoruz.

Ekran Alıntısı.PNG38.cu6

 

Pakistan : Çağatay Ulusoy'un Hazal Kaya ile oynadıkları "Adını Feriha Koydum" dizisi Pakistan Urdu Tv'de bazı bölümleri gecede 20 milyon kişi tarafından izlenmiştir. Bu nedenle Pakistan'da Çağatay Ulusoy, Türk Televizyon endüstrisinin ebedi kralı ilan edilmiştir.

CeGq-D1XIAA8RDK

Para : Temel politikası, para her zaman kazanılır, şöhret ve itibar kaybedilirse bir daha kazanmak çok zordur. Manevi olarak mutlu olacağım şeyleri tercih ediyorum. Maddi kısmı sonradan geliyor. Bir yapım şirketi yeni dizi için blüüm başına 110 bin TL. rekor teklif yapmıştı. Bağlı olduğu yapım şirketinden ayrılmadı. Parayı elinin tersi ile itmiştir. Parayı arada bir önüne çıkan çocuklara dağıtığı görülüyor.

indir cağatay para

 

Paris : Çağatay set olmadığı izinli günlerinde kafa dinlemek için sık sık yurtdışına çıkmak adetiydi. Paris sokaklarında hayranları ile.

CCKoioxWAAAt924

 

Pijama Partisi : Los Angeles'te Stefano Gabbana'nın pijama partisine katıldı. Gabbana Çağatay'ı Twitter sayfasında yayınladı. En çok tıklananlar arasında, ünlü oyuncu Davit Backham'ı bile geçtiğini görünce şaşırdı.

CfdOMKWWIAAH1uj

 

Piyano : Enstrümanlara sardım bu aralar. Piyano aldım, bir yandan bateri dersleri almaya başladım. Gitar zaten çalıyordum. Kulağımın iyi olduğunu düşünüyorum arada dizide şarkı da söylüyorum. Sesimin iyi olduğunu söyleyemem, keyif alıyorum sadece. Gitarı da kendim için çalıyorum bana keyif veriyor.

CffwpN3WcAEh4gO

 

Reklam Filmi : Colin's Jean firmasının reklam yüzü olmuş, ilk çekimler Taylor Marie Hill ile Bodrum'da çekilmiştir. Önümüzdeki günlerde ekranlarda olacaktır.

Ce9lQj6WIAI1_UO

 

Saç : Saçlarına çok düşkün olan Çağatay, Emir’in Yolu dizisinde, o çok sevdiği saçlarını sanatı uğruna 3 numaraya vurdurması takdire şayandır.

çağatay-ulusoy-6

 

Santa Monica : Santa Monica’dayım. İki odalı bir ev tuttum. Sabahları kalkıp üstümü çıkarıp okyanusun kenarında koşuyorum. Kimse beni tanımıyor. Kendimi dinliyorum. Bir yandan gelecek sezon başlayacak dizi için eğitim alıyorum.

CQi2EFgVAAAZSsY

 

Seks : Bana şimdiye kadar “Merhaba, çok seksisin” diyen olmadı. Genelde ‘ailenin çocuğu’ diyorlar. Herhalde beni daha önceden tanıyormuş gibi hissediyorlar. Samimiyim. Yansıttığım karakterler de hep efendi çocuk karakterleriydi. Bu yüzden kendilerine yakın hissediyorlar herhalde.

indir çağatay seksi erkek

 

Serenay Sarıkaya : Medcezir'de çok iyi bir ikili olmuşlar. Mira - Yaman aşkı ile çok sevilmişlerdir.

Ekran AlıntısıMD51.26A

 

Seul : Güney Kore'de Seul Drama ödüllerinde, En İyi Erkek Oyuncu Adayı olmuştur. Dizisi Medcezir dizilerde 2.lik ödülü almıştır.

BwrlIBcIYAALLfc

 

Sezen Aksu : Delibal filmdeki "Mutlu Sonsuz "şarkısı için Sezen Hanım gerçekten çok hisli cümleler yazmış. Ben de çok hissederek söyledim, hatta gözlerim doldu. O duygu geçtiği için insanlar beğenmiş olabilir. Sezen son konuşmamızda “Bir sosyal sorumluluk projesi için beraber bir şarkı söyleyelim” dedi. Kim istemez ki böyle bir şeyi?

images sezen aksu

 

Sosyal Medya : Sosyal Medya mesajlarını takip ediyorum ama telefonu çok sevmiyorum. Sürekli elimde telefon olmasını, sosyal medyayı çok kullanmayı sevmiyorum. Ama yorumları okuyorum. Instagram ve Twitter hesaplarımı kavga dövüş açtık zaten!

cagatay-ulusoy-telefon-modeli

 

Sualtı sporları : Denizde dalmak Çağatay Ulusoy'un başka bir hobisidir.

BssfQ-QIAAA4ztl

 

Şarkı : Çağatay şarkı konusunda şöyle diyor. Kendi çapımda şarkı söylerdim hep. Sonra bunu bir enstrümanla birleştireyim dedim, gitar çalmayı öğrendim. Oyunculukla birleştirince eğleniyorum ama ticari bir beklentim yok. Albüm çıkarmayı ya da şarkıcılığı düşünmüyorum. Sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamak adına olabilir sadece.

63ba044db09aea42604ee9edaf22210f

 

Şöhret : Zorlandığım zamanlar oldu. Ama bir şekilde şöhretin büyüsüne kapılmadığıma inanıyorum. Biraz içine kapanık bir adamım. Evde saatlerce tek başıma kalıp düşünürüm.

15_d çagatay şöhret

 

Şükrü Dudu : Çağatay’ın 5 yıldır saçlarının yaratıcısı imaj makerıdır. Best Model yarışmasından sonra “Adını Feriha Koydum” dizisindeki Emir’in saçlarının yaratıcısıdır.

739451_detay şükrü dudu

 

Taylor Marie Hill : Bizim sunduğumuz bir isimdi. Sağolsun Colin's, istediğimiz Victoria's Secret mankenini Türkiye'ye getirdi. Bu projede ise Serkan Şedele ile çalışıyoruz.

CezSIuQW8AAkXgK

 

Terazi Burcu : 23 Eylül 1990 doğumlu ve terazi burcundadır. Terazi burcu erkeği fiziksel olarak çekici bir görünüme sahiptir. Genel olarak uzun boyludurlar ve vücutları orantılıdır. Saçları genellikle dalgalı ve parlaktır. Küçük buruna ve göz yapısına sahiptir.

BUhJVHTCMAA5HDZ-Kopya

 

Uğurlu günü Cuma : Çağatay Ulusoy'un uğurlu günü Cuma. Best Model of Türkiye: 15 Ekim 2010 Cuma. Adını Feriha Koydum: 15 Ocak 2011 Cuma. Anadolu Kartalları: 28 Ekim 2011 Cuma, Medcezir: 13 Eylül 2013 Cuma. Delbal: 25 Aralık 2015 Cuma.

966d3563d7832a177ac5325ddcf1e1a0_1302522554

 

Vizyon : Son sinema filmi Delibal yaklaşık 3 ay vizyonda kaldı. 1.464.696 kişi tarafından izlendi. 16.799.258 TL. Hasılat elde edildi.

delibal afiş--

 

Yatırım : Arsa ve gayrimenkul yatırımı yapıyorum. Hizmet sektörüne girmeyi düşünmüyorum. İleride maddi anlamda daha güçlü olduğum zaman yine gayrimenkul sektörüne yatıracağım. Şu an en büyük yatırımım kendime.

Ekran AlıntısıCU.ROPORTAJ.3

 

Yakışıklı Erkek : Genç kızlarımız tarafından oldukça yakışıklı bulunur. Dış görüntünün kendi başına yeterli olmadığını düşünüyor. “Görünüm çok önemli ama yeterli değil. Bence asıl görsellik, yetenek ve dış görünüş birleşince ortaya çıkıyor.”

B2uZzOTIYAALe95

 

Yaman Koper : Rüyamda kendimi Yaman olarak görüyor muyum diye soruyorlar ama çok çalışmaktan rüya görmeye vaktim olmuyor! Yaman’la karakterlerimiz zaten biraz benziyor.
Her zaman her ortamda olduğum gibiyim. Bakışlarımın bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum. Oynadığımız her rol ya da her karakterden etkilenip onlarla yaşamaya çalışırsak, sağlıklı ilişkiler kuramayız.

hqdefault yaman koper

 

Yeni Dizi : Evet, önümüzdeki sezon Ay Yapım'la bir dizi yapacağız. Onun için hazırlanıyorum. Şu günlerde formunda, Eylül'de yeni dizi için fizik ve moral olarak hazır durumda...

CfD7YpAUkAAyplb

 

Yürüyüş ve sabah koşuları : Çağatay'ın vakit buldukça yaptığı sabah sporları ve koşuları yapmaktadır.

Ekran AlıntısıAFK.51

 

Yüzmek : Çağatay'ın en sevdiği spor dallarından biridir. Yaz aylarında fırsat buldukça denizden ve kışın da kapalı havuzda yaptığı en sevdiği sporlardan biridir.

cagatay-in-yeni-hayati 2 Ekran Alıntısıcu-yüzme md.2

 

Yönetmenlik : Los Angeles'ta bir kısa film çektim. Adı 'Home'. Evsizlerle ilgili bir film. Evsiz bir adamın hikayesini 30 dakikada anlattım. Los Angeles, görsel açıdan inanılmaz bir şehir. Bir arkadaşım küçük bir senaryo yazdı ve çektik. Ben oynamadım. Oyuncuları Amerikalılar'dan seçtik. Oyunculuk yapan herkesin başka bir işi var. Bizim çalıştığımız adam avukattı. Hobi olarak oyunculuk yapıyor. Avukatı, evsiz adam yaptık! Esas hedefim festivaller; filmi festivallere göndereceğim.

caga1_1952208133543e899ad1aaa

 

Zaafı: Kuru ete, dolayısıyla mangala zaafı var.

cagatay-ulusoy-kofteci-oldu-mangal-yaparken

Son olarak :

CTHLWhPVEAATazn

Çağatay Ulusoy : 5 yıl önce, 5 yıl sonra. Aynı gülen adam ama, o şimdi mükemmel bir oyuncu, mükemmel ses, mükemmel fizik, mükemmel insan, pırlanta gibi kalbi ve hepside onda var. On parmağında on marifet. Adı Çağatay Ulusoy.

Ve önünde sonsuz bir istikbal var. Eylül 2016 yeni sezonda yeni dizisi ile ekranlarımızda olcak. Yolu açık olsun.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Yazı çok uzun oldu. Bir hata yaptıysak önce Çağatay Ulusoy'dan, sonra da okuyucularımızdan özür dilerim. Eski tabir ile; Sürç-i  Lisan ettiysek afola.

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

CÜmlesine sağlık ve başarılar diliyorum. Ayrıca köşeme onur verdiğiniz için teşekkürler. Sağ olunuz...

Abdülkadir Güler 
 19.04.2016 10:41
Cevap :
Abdülkadir Bey, Ben teşekkür ederim. Ne demek, yazmak kadar güzel olsan her yazıyı okumak da hobimiz. Sağlıkla, huzurlu günler dilerim. Saygı ve selamlar. Abdurrahman Balcılar  19.04.2016 12:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2019
Toplam yorum
: 402
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster