Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

02 Mart '12

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
687
 

A.K.M.’de Neşet Ertaş Türküleri konseri

A.K.M.’de Neşet Ertaş Türküleri konseri
 

A.K.M.’de Neşet Ertaş Türküleri konseri dinleyenleri mest etti…

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Halk Müziği Topluluğunun Neşet Ertaş Türküleri konseri Koro Şefi Neslinay Çınar yönetiminde AKM’de gerçekleşti.

Büyükçekmece Belediyesi ve Büyükçekmece Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği işbirliği ile gerçekleşen konserde, babası Muharrem Ertaş’tan devraldığı bozlak ustalığını, şanı ile yaşatan ve Bozkırın Tezenesi olarak anılan Bozlak Ustası Neşet Ertaş’ın hayatı slâyt’la anlatıldı. Slâyt gösterisinden sonra Halk Akademisi Halk Müziği Topluluğu tarafından da türkü severlere Neşet Ertaş’ın en güzel türküleri icra edildi.

İzleyenlerin gönlünde taht kuran Büyükçekmece Belediyesi Halk Müziği Korosu’un muhteşem konserinden sonra sahnede konuşma yapan Büyükçekmece Belediye Başkan Vekili, Meclis Üyesi Ahmet Şahin,”Başkanımız Dr. Hasan Akgün’ün direktifleri doğrultusunda Büyükçekmece’nin kültür ve sanatla anılması için ne gerekiyorsa o yapılıyor. Başta Koro Şefimiz Neslinay Çınar ve korodaki arkadaşlara bu konserin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Bu tür çalışmalar bölgenin sosyal ve kültürel dokusu açısından son derece önem arz ediyor” dedi.

Bölgenin tek Türk Halk Müziği korosunun belediye bünyesinde olmasının Büyükçekmece Belediyesi’nin kültürel çalışmalara ne kadar çok önem verdiğinin ispatı olduğunu dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Ali Üner de seslendiren sanatçıları son derece başarılı bulduğunu ifade etti.

Haber kaynağı ve fotoğraflar Büyükçekmece Belediyesi Başkanlığı

Özel Notum: Sevgili Neslinay Çınar, (Rahmetli Yıldıray Çınar'ın yeğeni) herzaman ki gibi o muhteşem sesinle büyüledin yine herkesi. İyi ki varsın ve Büyükçekmece seninle her zaman artıda... Seni seviyorum ablacım...

''Melekler Yüreğinizden Öpsün''

Sabiha Rana

***

Ulaşım ve iletişim bilgileri:

Beyaz Düşler: www.sabiharana.com

Facebook: Sabiha Rana | Facebook

Facebook : http://www.facebook.com/sabiha.rana

Twitter: http://twitter.com/#!/sabiharana

Milliyet Blog : http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

Naberler.com: http://www.naberler.com/Blog.aspx?Web=sabiharana&CID=6076

YouTube: Sabiha Rana adlı kişinin profil resmiSabiha Rana

İletişim: sabiharana@sabiharana.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eminim çok güzel bir konser olmuştur. Dinlemek mümkün olsaydı daha güzel olabilirdi. Bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

Nelliy İzbudak 
 02.03.2012 15:15
 

Neşet ERTAŞ, türküleriyle gönüllerimizde iz bırakan bir türkü üstasıdır.Geçenlerde Kırşehir'e gittiğimde babası rahmetli Muharrem Ertaş'ın heykelinin yanında onu da elindeki küçük sazıyla gördüm. 1964-1966 yıllarında öğretmenlik yaptığım günlerde Kırşehir'de bir iki kez gördüm. Neşet Ertaş'ı sazıyla, sözüyle aslını inkar etmeyen örnek bir sanatçıdır. Onun "Köprüden Geçti Gelin / ve Zahidem"türküsü dillere destandır. Buradan sevgiliNeşet ERTAŞ'a ve sizlere selam ve saygılar gönderiyorum....A.Güler

Abdülkadir Güler 
 02.03.2012 11:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1986
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4808
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster