Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1260
 

Aaaaa! Hakan Şükür de Türk değilmiş!

Aaaaa! Hakan Şükür de Türk değilmiş!
 

Hay Allah, ne yapacağız şimdi? Gördünüz mü başımıza gelenleri?

Başbakanın başlattığı bu modaya çevresindekiler de hızla uyum sağlıyor. Aklıma ilginç bir teklif geliyor. Acaba bizi yöneten partinin meclis gurubuna sorsak; Herkes ne olduğunu açıklasın. Sanıyorum bir tane bile Türk yoktur. Tabii, isterse olsun, bence bir dahaki seçimlerde o ceylan derisi koltukları zor görürler. Aslında bu durum bir anlamda iyi de. En azından insanların karakterleri hakkında net hükümlere varmak söz konusu oluyor. Başbakan Kürt oylarına talip ya, o yüzden bende sizler gibi mağdurum politikası güdüyor. Yanındakiler de ona uyuyorlar. Yarın başbakan değişip oraya göğsünü gere gere ben Türküm diyen biri gelse bu avane o saniye öz be öz Türk olabilirler.

Etnik köken bilimcilerinin bir kısmının iddiası olan gen yapısına kadar inceleme işini ben kabul etmiyorum. Ben olaya daha toplumcu açıdan bakan “kendini ne hissediyorsan o sun” teorisine inanıyorum. İnsanlar doğduğu yeri seçme şansına sahip değiller. Ancak o yörede doğmuş, büyümüş ama kendini o yörenin insanı hissedemiyorsa zorla mı sen busun diyeceksiniz.

Atatürk, bu yoldan düşünerek birçok etnik kökenin yaşadığı bu toprakları Türkiye Cumhuriyeti, bu cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen, bu bayrak altında yaşayan herkese Türk denir diyerek ilerde oluşacak politik ayrılık manevralarının önüne geçmek istemiştir. Bu cümleden baktığımızda bu gün aleni veya içten Atatürk’e kızanlar haklıdır. O, onların elinden birçok ayırımcı kozları almıştır.

Kurulduğunda 13 milyon civarı nüfusu olan bu ülke bu gün yetmiş dört milyon olmuş ise bunun büyük bir kısmının göç ile oluştuğu ortadadır. Bu yüzden etnik kökenleri ayrıştırıcı politikaların ancak ülkenin parçalanmasına hizmet edeceği kesindir.

Bana göre yapılması gereken şudur. Kendini bütün etnik kimliklerin bir arada yaşayan bütünü olan “TÜRK” olarak hissetmeyenler şapkalarını önlerine koyup düşünmelidirler, bu ülkede ne işim var diye.

İzmir 2013-02-23

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Osman Bey. Gözümüz aydın! Selamlar...

Mesut KARİP 
 12.03.2013 13:15
Cevap :
Merhaba Mesut bey, Sağ olunuz. Saygı ve selamlar...  12.03.2013 17:01
 

Dost, Hakan Şükür'ün nasıl biri olduğunu öğreniyoruz işte... Sorun etnik köken sorunu değil; ama yıllardır onun ağzından etnikiteye ait bir laf duymadık, başbakandan sonra o da "Arnavut" um demeye başladı... Başbakana bu kadar yaranmaya çalışmak insan kişiliğiyle nasıl bağdaşır bilmem? Topçuyken de sevmezdim ben Şükür'ü. GS'i karıştırır, milli takımı karıştırır dururdu... Tam partisini bulmuş... Saygılar, selamlar

UFUK KESİCİ 
 26.02.2013 8:26
Cevap :
Merhaba dost, O zaten Galatasarayın "F" tipi adamıydı. Yerini buldu. Saygı ve selamlar...  26.02.2013 14:48
 

Hakan Şükür'ün bu anlamsız sözlerine bende çok kızdım. Bir Türk vatandaşı olarak soğuk duş etkisi yaşadık.Ancak internette o kadar ileri gidildi ki kimileri yakışıksız bir şekilde hakarete ve hatta küfüre vardırdılar işi. Şükür ne de olsa ay-yıldızlı formayı şerefle taşımış bir insan.En azından bu nedenle tepkilerde ölçülü olmalıyız.Selam ve saygılar..

mustafa semih arıcı 
 24.02.2013 21:57
Cevap :
Merhaba, Hiçkimsenin hiçkimseye hakaret etmeye hakkı yoktur. Ancak Türk olmadığını kendi rızası ile beyan eden birinin göğsünde ay yıldızı onca yıl şerefle taşıdığına inanmak bana zor geliyor. Kendisi bunu da açıklamalıdır. Saygı ve selamlar...  24.02.2013 23:00
 

Birer birer ortaya çıkıyor, akla kara!

Mahmut Ekrem Muhalefet demokrasiye geliştirir 
 24.02.2013 12:47
Cevap :
Merhaba, Bencede öyle. Bazen şerden bile hayır çıkabiliyor. Saygı ve selamlar...  24.02.2013 17:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1657
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster