Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Nisan '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
425
 

AB’ de takke düştü, din göründü !..

AB’ de takke düştü, din göründü !..
 

Sonunda AB’ nin ne olduğu pek dîni bütün Almanya Başbakanı Angela Merkel’in AB’nin kuruluşunun 50. yılında yaptığı konuşmada ortaya çıktı. Ne demişti pek dîni bütün Merkel ;

"Bizim köklerimizde YAHUDİLİK VE HIRİSTİYANLIK VAR!".

Törenden sonraki basın toplantısında , Papa 16. Benedict'in din unsurunun Avrupa Anayasası'na dahil edilmesi yönündeki isteği hakkında görüşünün sorulması üzerine Merkel, bir şeyin daha işaretini veriyor; "Kökenimizin Hıristiyanlığa ve Yahudiliğe dayandığı şüphe götürmez. Ancak bunun anayasada yer alıp almaması tartışılabilir.!.."

Yani "Din unsuru AB anayasasında yer alamaz" demiyor, "Tartışılabilir!" diyor. Bu ne demek? Bu bize göre şu demek;

"Biz Avrupa Birliği ülkeleri olarak Hıristiyanlık ve Yahudilik din kültürü üzerine oluşmuş bir toplumuz ve bu husus, ileride AB Anayasamız da yer alabilir, bunu düşünüyoruz" demektir.

Evet, bu gerçeği anlamak istemeyen, "AB'ye giriyoruz !" çığlıklarıyla meydanlarda coşan, havai fişekleri patlatan, AB balonları uçuran büyüklerimize duyurulur!

AB bir balondur ve balon patlamıştır!

Siz bakmayın yayımlanan Berlin Bildirgesinde dîni unsurlara yer verilmedi ebediyatına.

AB'nin kurmayları, AB’ nin Hıristiyanlık ve Yahudilik unsuru üzerine kurulduğunu, Müslüman ve Türk halkının orada yerinin olmadığını daha nasıl anlatsınlar? Bir davul zurna çalmadıkları kaldı.

Ama bizimkiler hâlâ üç maymunu oynamakta ısrarlılar. Bilmiyorlar, görmüyorlar, duymuyorlar… Ne yazık…

***

Batı, yani ABD ve AB Türkiye’yi sömürüyor. Türkiye şu anda yarı sömürgeleşmiş durumda. Çünkü ekonomik özgürlüğü elinden alınmış. Üretemiyor, satamıyor. Alıyor, alıyor, alıyor.

ABD, AB, Çin, Uzakdoğu ülkelerinden iğneden ipliğe her şeyi satın alıyor. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ekranlara çıkıp , yabancı yatırımların nasıl arttığını övgüyle anlatıyor!.

Bankalar satıldı, iletişim yabancıların elinde, her köşe başı süper marketlerle, dev alışveriş merkezleriyle dolu. Bu merkezlerdeki mağazaların neredeyse yüzde 80’ i yabancı firmalar. Bu firmalar dışarıdan kendi ülkelerinden getirdiği malları Türkiye’de satıyor, para kazanıyor. Çifte vurgun!

Otomobil üretimi yapılan tesislerde ara mallar dışarıdan geliyor, yani ithalat yapılıyor. Bir yabancı marka elektrik süpürgesinin çöp torbası dışarıdan ithal ediliyor, yoksa çalışmıyor. Bu örnekler binlerce çoğaltılabilir. Bu dev alışveriş merkezlerinde üniversite mezunu gençlerimiz tezgâhtarlık yapıyor! Tezgâhtar bir nesil yetiştiriyoruz. AB ve Uzak Doğu mallarına tezgâhtarlık yapan üniversite gençliği. Çünkü iş yok. Tüketim çok, israf diz boyu. Halkımız kredi kartlarına dayanarak alıyor da alıyor. Zaten plân da bu! Devleti ve halkı borçlandırmak… Plan tıkır tıkır işliyor…

Küçük esnaf öldürüldü. Kobi'ler can çekişiyor. Ve bizi yönetenler hâlâ AB'ye girme hayaliyle yanıp tutuşuyor.

Baylar, bayanlar; AB bizi almayacak, AB bizi kendisine tezgâhtar olarak hazırlıyor, bizi sadece 70 milyonluk dev ve maalesef aç ve açgözlü bir "Pazar" olarak görüyor. Halk bunu anladı. Yapılan anketlerde yüzde 60'ı AB'ye karşı. Ama siz anlamadınız, anlamak istemiyorsunuz!

Birinci ağızdan da anladığınız gibi ; AB bir Hıristiyan ve Yahudi kulübüdür. Burada bir İslâm ülkesi olan Lâik ve Atatürk Türkiyesi'ne yer yoktur. Türkiye AB için sadece büyük bir pazardır. Sadece PAZAR!

Bu böyle biline!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Hergünlü, Yazdıklarınızda çok haklısınız. Avrupa kendi çıkarlarına uymayan girişime onay vermez. bİZİM ÇOK İSTEKLİ DAVRANMAMIZ ASLINDA BİZİM ZARARIMIZA. Bizi istekli gördükçe bizden koparacakları ödünlerin peşinde oluyorlar. Öncelikle AB'NİN ALTERNATİFLERİNİNDE DÜŞÜNCEMİZDE OLDUĞUNU ONLARA HİSSETTİRMELİYİZ. AB BİR HRİSTİYAN KLÜBÜ VE BİR ÇIKAR KLÜBÜ. Ço iyi bir diplomasi gerekiyor ama bu ufukta gözükmüyor. Sağlık ve esenlikler dileğiyle saygılar.

Erdoğan Şahin 
 02.04.2007 23:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 490
Toplam yorum
: 631
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1107
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ankara doğumluyum. İstanbul'da uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Halen, kayıtlı-ruhsatlı malî m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster