Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Eylül '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
370
 

AB Üyelik Süreci Şartları Yerine Getirme Zorlaması Nedeniyle Yine de İşimize Yarıyordur

AB Üyelik Süreci Şartları Yerine Getirme Zorlaması Nedeniyle Yine de İşimize Yarıyordur
 

Yani AB’ye girmesek de olur. Zaten AB başlık açma adına şunu yapacaksın bunu yapacaksın diye şartlar koşup eksikliklerimizi ortaya koymak için ilerleme raporları hazırlamıyor mu? Bunlar ülkemize kazanım, mecburen ilerliyoruz yani.

Hukuk sistemimizi değiştiriyoruz. AB’ye uyum yasaları çıkarıyoruz. Başlıklar açılıyor, dolaysıyla ülke düzenimiz AB’ye uymak zorunda. Bu da bir nevi birliğe girmektir.

Şüphesiz bir ülkenin AB’ye alacağız diye yıllarca böyle kapı önlerinde bekletilmesi doğru değil. Bu konuda sayın Cumhurbaşkanı'nın restini çok anlamlı buluyorum. Gerçi biz de ülke olarak AB’ye girmeyi pek hak etmiyoruz ama bu kadar da olmaz yani.

Yine de 50-60 yıllık uzun bekleme süreci kayıp yıllar olarak değerlendirilmemeli. AB üyelik süreci her şeyden önce ülkemiz için bir itici güç, biraz okul, medeniyet kapısı…

Diğer Ortadoğu ülkelerini görüyoruz, AB maceramız olmasa biz de aynı olacaktık. Çoğunun petrolü şunu bunu var da ayaktalar, bizim hiçbir şeyimiz yok yine onlardan iyiyiz.

Bu biraz da AB konusu yüzünden böyle; yönümüz Avrupa’ya çevrili olduğu için insanlarımız kendilerini farklı düşünmek zorunda hissediyor. AB ile yaşanan bunca olumsuzluğa rağmen böyle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

AB süreci değişimin motoruydu. Ülkemiz Ab sürecinden hızla uzaklaşarak kendisine yeni bir yer-blok arıyor. Bugün haberlerde artık yaz saati uygulamasının yapılmayacağı söyleniyordu. Yani AB uzaklaşma-koparma süreci aslında geçen yıl başlatılmıştı. Her yönüyle AB sürecinden hızla uzaklaşma..."Medeniyet dediğin tek kişi kalmış canavar" saptamasının yansıması bu iktidarla kaçınılmazdı. AB yolundan uzaklaşmak belirttiğiniz gibi onların normlarından da uzaklaşmak olacaktır. Durmadan batı düşmanlığını körükleyenler malesef amaçlarına çok yakındır. Yazınızdan "AB den uzaklaşırken bir kez daha düşünün uyarısını anladım." Elinize sağlık.

DurmuşGüler 
 14.09.2017 21:01
Cevap :
İlgili yazınızı da okuduktan sonra bu yorumunuzu daha iyi anladım.  19.09.2017 19:45
 

Merhabalar. Yıllardır bizi oyaladılar. İnsana bu ağır geliyor. Yoksa, sizin de bahsettiğiniz gibi, yasalarımız ve uygulamalarımız biraz daha medenileşmiş oldu. Ama bazı uygulamalar (adalet vs.) henüz bizim için erkendi. Kadına şiddet uygulayanın suçu sabit olduğu halde, şiddeti uygulayanın kadını bu sefer öldürmek üzere dışarı salıverilmesi doğru değil. Hırsızlık yapan, adam döven, yaralayan vs. ifadeleri alınıyor, dışarıdan mahkeme edilmek edilmek üzere salıveriliyor. Daha buna benzer örnekleri çoğaltabiliriz. Avrupa Birliği eninde sonunda çözülecek ve dağılacak gibi görünüyor. İnşAllah dağılır, biz de bu dertten kurtulmuş oluruz. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 10.09.2017 0:21
Cevap :
"Kadına şiddet uygulayanın suçu sabit olduğu halde, şiddeti uygulayanın kadını bu sefer öldürmek üzere dışarı salıverilmesi doğru değil. " Yorumunuzdaki bu kısım hukukta örnek teşkil edecek bir uyarı bence.  13.09.2017 20:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3679
Toplam yorum
: 11097
Toplam mesaj
: 281
Ort. okunma sayısı
: 686
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster