Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '07

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
699
 

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Eğitim Yönetimi Profesörleri biraraya geldi

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Eğitim Yönetimi Profesörleri biraraya geldi
 

Abant İzzet baysal Üniversitesinde Türkiye'deki Eğitim Yönetimi Profesörleri biraraya geldi.
Hedefleri daha iyi eğitimci nasıl yetiştirmek olan profesörlerimiz ,eğitimin yaşadığı zorlukları ve değişimlerin nerelerde olması gerektiğini içeren konferanstaki amaçları, iyi bir eğitimci nasıl yetiştirilmelidir oldu.
Mastır ve Yüksek lisans öğrencilerinin eğitimindeki sorunlar vemezun olduktan sonra hangi özellikleri taşımaları gerektiği ele alındı.


Eğitimde daha başarılı Mastır ve doktora öğrencileri yetiştirebilmek için neler yapılmalı konulu konferansta eğitimin sorunları ve Türk milletine yaraşır eğitimcilerin özellikleride ele alındı.
Türkiye'de eğitimin eksikleri her zaman vurgulanır ve her çarpıklık eğitime bağlanır. Eğitimin nasıl olması gerektiği her kesim tarafından söylenir. Eğitim nihayet eğitimciyi yetiştiren Profesörlerini birikimlerinden ,bilgilerinden yararlanarak ele alındı. Objektif ve birikimlerinden yararlanmamız gereken kararlar yöneticilerimiz tarafından dikkate alınmasını bekliyoruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

gülfer hanım'a katılmadan edemiyorum. neticede eğitim ve öğretim konusunda dinleyen ve anlamaya çalışan öğretmenlerle, öğretim görevlileriyle tartışmaktan hiç çekinmem. tabi tecrübelerinin de büyük getirisiyle genelde onlar haklı çıkarlar. lakin şunu da az duymadım. "evet, haklısın aslında." koca anfileri dolduran profesörlerin bile derslerine gitmeyerek ufacık şeylerden şikâyet eden öğrencilerin sayısı az değil. ama yine de içlerinde öğretmenlere eksiklerini gerçekten de anlatabilecek çok sayıda genç var. ve bunları dinlemek istemeyen çok sayıda öğretmen, öğretim görevlisi... eski bloglarınızı okumakta çok geç kaldığımın farkındayım, ama bu tip haberleri öncesinde bildirebilirseniz daha yararlı olabileceğini düşünmekteyim. belki öğrenci katılımı bir iki kişi de olsa artar, belki birisi söz verildiğinde elini kaldırır da çarpıcı bir şeyler söyler? saygılarımla,

Burak Durukan 
 14.07.2008 15:33
Cevap :
Teşekkür ederim.  14.07.2008 15:59
 

Tam 3 senedir süren Yüksek lisans eğitimim, nihayet bitti; tezim 2. savunmada kabuledildi. Fakat, bu eğitime başlamadan önceki ve şuandaki fikirlerim çok bambaşka hale geldi. Sadece Prof. veya Doç, yrd. doç. vb. öğretim elemanlarının değil, bizzat master öğrencilerinin, YÜKSEK LİSANS hakkındaki görüşleri de, yaşadığı zorluklar ve ortalıkta dönen uygunsuz öğrenci seçimleri vb. meseleler de konferansta ele alınmalıydı. Mesele, 2 tarafı da eşit ilgilendirmektedir.!!

Gülfer Özel 
 08.12.2007 14:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 189
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 4011
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

      Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Fizik öğretmenliği bölümünden..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster