Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Nisan '14

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
45
 

Abartma konusunda üstümüze yok!

Her zaman bir olayı abartmak adetimiz olmuştur. Uzun boylu birini gördüğümüzde deve, kısa birini gördüğümüz de ise pire diyoruz. Gözlüklüyse dörtgöz, kiloluysa patates. 

Gelelim anlatacaklarıma; Konumuz Selfie

İnsanlar kameralı telefon aldığından beri telefonu uzaklaştırıp kendilerini çekerlerdi. Ve ne zaman bu olayın adına "selfie" denmeye başlandı işte o zaman abartmaya başladık.  Yemek selfiesi, maç selfiesi, uyku selfiesi, zart selfiesi zurt selfiesi .. Amerika'da son zamanlarda seks sonrası selfie patlaması oldu. En azından örf ve adetlerimiz olduğundan onu görmeyiz diye düşünüyorum. " bak ben bunla seviştim, bu da sonrasında ki karemiz" bunun mantığı ne ? yarın bir gün ilişki biter başkası olur o zaman da onunla mı seviştiğini atacaksın.

Bursa’da 2 gençten biri, selfie fotoğraf çekimi için çıktıkları gözetleme kulesinden düşerek hayatını kaybetti. Kolu kırılan diğer gencin tedavisi ise sürmekte diye haber gördüm gördüm bugün. Bir şeyin b.ku çıkmadan rahat etmeyecek miyiz ? Gözetleme kulesinde fotoğraf atınca statü mü yükseliyor ?  Şu saçmalığın esiri olmamak lazım. En azından benim gibi düşünenlerin selfie fotoğraf atmaması ve MSN gibi unutulup yitmesini sağlamalı.

 

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 180
Kayıt tarihi
: 14.11.09
 
 

Şiirlerimi ve anılarımı paylaşmaya geldim. Grafik Tasarımcıyım. Anı yazılarımda biraz daha espril..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster