Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
405
 

ABD - AKP - AB

ABD - AKP - AB
 

PUSULA


A.B.D'nin Sovyetler Birliği'nin dağılması için binlerce takla attığı malumdur.
Şimdi de A.B.D'nin dağılması için aynı taklaları Rusya atıyor. 10-15 yıllık bir ömrü kaldığını düşünürsek iyi gidiyor sanki.!!

Hep söylüyoruz AKP, A.B.D ile işbirliği yaptı, iktidara geldi, onların isteğine göre hareket ediyor. AKP'nin başlangıcı itibariyle bakıldığında öyle görünüyor.

ABD, Türkiye'de halkın pisikolojik ve ekonomik olarak 28 Şubat devamında çok sıkıntılar çektiğini ve sabırların sonu geldiğini, yeni bir oyalamaca, olarak AKP ile çeşitli şartlarda anlaşarak, ülkede bazı iyileştirmelerin yapılmasına izin verilmiş olabilir mi_?.Yalnız bazı konularda AKP sanki ABD'nin sözünü dinlemiyor gibi görünüyor. Danışıklı dövü mü? var.

Avrupa Birliğinde de bakıyorsunuz Türkiye sebebiyle sıkıntılar çıkıyor.
Acaba AKP ile ABD arasındaki anlaşma şartlarının biride AB'nin yıkılmasını sağlayarak ABD'nin avrupada daha rahat hareket etmesini sağlamak mı_? ABD Türkiye'nin AB üyeliğini sürekli her konuda destekliyor.
ABD yıkamasa dahi Türkiye AB'ye girmesi halinde içinde bir truva atı olacak.

Acaba bu arada Avrupa Birliği ile de mi anlaşma yapıldı. ABD'nin ortağı olduğumuza göre, AB, ABD'nin niyetini bilmek isteyecektir.

AKP belki de iki tarafında isteklerini yerine getirmeye çalışıyor olabilir. İki taraflı çalışan ajanlar gibi.Bu durudan AB memnun olmamış gibi bu kapatma davası bence AB'nin bir uyarısı olabilir çünkü CHP kapatılması yönünde tavrını gösteriyor. Ama ABD Türkiye'de daha fazla söz sahibi olduğuna göre bu savaşın galibi
ABD-AKP anlaşması devam ettiğ sürece AKP'nin lehine olacaktır.

Eğer AKP kapatılırsa HALK önceki kapatma davasında olduğu gibi sessiz kalacağını zannetmiyorum.Bir HALK darbesi olur. Bu yanlışı yapanlarda, onları destekleyenler cezalarını görürler.
Ve sonucunda AKP tek parti olarak %100 oy ile iktidar olur.
Daha rahat bir şekilde ülkeyi idare eder.

Kimbilir belki de böylesi daha iyi olur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Birincisi 10-15 yıllık ömrü var dediğiniz ABD mi? ABD'nin 15 yıllık ömrü falan kaldığını düşünmüyorum. ''Halk darbesi''nden kastınız nedir, halkın sandığa gidip oy vermesi mi? Buna darbe değil demokrasi denir. Doğru olan tespitiniz AKP kapatılır ve yeni bir parti kurulursa daha fazla oy alacaktır ama kesinlikle yüzde yüz değil.

Arif Şahin 
 17.06.2008 16:46
Cevap :
ABD'nin ömrü bence o kadar. Halkın darbesi de sizin söylediğiniz gibi. Bence %100...  18.06.2008 11:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 20
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 114
Kayıt tarihi
: 29.03.08
 
 

Mehmet Haras İlkokul mezunuyum. Çiftçilik yapıyorum. İnternet benim için iyi oldu, yeni sistemler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster