Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ağustos '19

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
20
 

ABD Oyun İçinde Oyun!

 Trump, Erkin Koray'ın söylediği 'bir o yana bir bu yana yatma şaşkın' şarkısında olduğu gibi Suriye konusunda sürekli tutum değiştiriyor. Daha önce Suriye'den geri çekileceğini beyan eden ABD bugün deyim yerindeyse işgalin tam ortasında yer aldığını görmekteyiz.

Güvenli bölge konusunda Türkiye'ye karşı ABD'nin cimri yaklaşımı yeni bir operasyonun habercisi gibi görünmekte, zira 5 kilometre önerisinin Türkiye'nin kabül edeceği durum değildir.

Ben burada şuna dikkat çekmek istiyorum, o da şu; Birleşmiş Milletler'in onayı doğrultusunda hayata geçirilmek istenen Güvenli Bölge, istenseydi daha önce gerçekleştirilemez miydi? yani örneğin beş yıl önce veya yedi yıl önce hayata geçirilemez miydi?

Bal gibi geçirilebilirdi..

Amerika burada hem bağcıyı dövmek istiyor hem de üzüm yemek istiyor..Dövme konusunda sekiz yıldır oldukça yol almış, sıra üzüm yemeye geliyor güvenli bölge konusunda istediğini elde edindiği zaman.

Amerika sekiz yıl boyunca Suriye'de binlerce insanın kanını döktü, binlce insanı yurdundan ederek multeci durumuna soktu ve şehirleri cehenneme çevirdi.

Trump insanlıkla alay edercesine iki ay önce 'ABD olarak İran'a saldırıda bulunacaktık ama teknik fizibilite sonucunda 150 kişinin hayatını kaybedeceğini öğrenince saldırıyı durdurdum' sözleriyle dünya kamuoyunu ayakta uyutmaya çalıştığını görüyoruz. Binlerce Suriye'li insanın kanını ben mi döktüm Trump?!..

ABD'nin işi kan dökmek ve silah tuccarlarını zengin etmektir! Güvenli Bölge yedi yıl önce hayata geçirilme istenseydi silah tuccarları kazanıyor olmayacaktı. Peki ya ülkemize 40 yılda ABD'nin paralı terör örgütünün verdiği maddi manevi zararlarını bir düşünelim..

Amerika, Güvenli Bölge konusunda Türkiye'nin isteği doğrultusunda orta yol bulunacak ve bundan sonrasındaki hedefi Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçirmek olacaktır. O zaman süreci içerisinde üzümler kıvamına getirilerek tüm ortadoğu'nun kaynaklarını ele geçirecektir.

Oyun içinde oyun!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2231
Toplam yorum
: 1104
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 451
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster