Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '14

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
862
 

ABD dağılacak.

ABD dağılacak.
 

Amerika Birleşik Devletleri, Amerika kıtasına yerleşirken siyahilere yaptığı soykırım ve katliamların hesabını bir gün mutlaka verecektir. Siyahiler, bu zulmü unutmuş değiller. Bugün bir kıvılcım arıyorlar. Bu sebeple Amerika BİRLEŞİK devleti adı altındaki ABD yakın gelecekte siyahiler tarafından dağıtılacak.  Polislerin silahla öldürmeye devam ettiği siyahiler sabrın sonuna geliyorlar.

Bir yandan siyahiler, bir yandan Yahudiler, bir yanda yükselişte olan İslami kesimi ve öte yandan ise adil halk kesimi ABD yi bölecektir.  Çünkü Malcolm X yeniden doğuyor.

Birçok eyalet bağımsızlığını ilan edecektir. Ancak önemli bir nokta var ki; ABD yi yöneten Yahudi bloğu, bağımsızlık ilan etmek isteyen eyaletlerin liderlerine suikast düzenleyecektir.  Halk ise Filistin de olduğu gibi katliamlara maruz kalabilir. “kalabilir” diyorum çünkü aleni baskı yapmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Yahudiler ABD nin namusunu korumak zorundadırlar. ABD yi bütün halde tutmak zorundadırlar. ABD nin güçlü ve büyük devlet olduğu algısını korumak için. Ama ne kadar geciktirilirse geciktirilsin ABD, geçmişte siyahilere yaptığı zulmün ve soykırımın bedelini eninde-sonunda ödeyecektir. Yükselişte olan İslam, halk tarafından benimseniyor. Malcolm X öldürülmeseydi ABD şimdi dağılmış olacaktı.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Fikirci...Neden olmasın; mümkündür. ABD, köksüz bir topluluk...Selamlar

cdenizkent 
 30.11.2014 23:05
Cevap :
evet, köksüz, tarihsiz toplama bir ülke. tıpkı toplama bilgisayar gibi.   01.12.2014 8:11
 

sanirim, yasalar ve sosyo yapi hakkinda eksikleriniz var.Hic bir eyelet federal devletten izin almadan ozerklik oylamasi yapamaz, izinle oylasa bile kongre ve senato 3/2 cogunluk onayi lazimdir ki teknik olarak imkansiz.DEmografiok yapi ve hayat sartlari ve %65 oraninda suclu ve hukumlunun siyah ve hispanik nufus olusu.devlet yardinlarinin %67 si saiyah nufus. Sanirim bu bize yapi sosyal konum hakkinda bilgi verir.

Newyorker 
 30.11.2014 21:40
Cevap :
Sevgili okurum, sizin bu söylediğiniz güzellikle bağımsızlık ilanıdır, doğru. Güzellikle elbette olmayacak. Yazımı dikkatlice tekrar okursanız, gelişebilecek olayın içeriğinden kapalıca bahsediyorum. Ama sizin Türkçeniz belki zayıf olduğundan tam algılayamayabilirsiniz. Sakın beni yanlış anlamayınız, sanırım sizin Türkçeniz biraz zayıf, bu sebeple yazımın içeriğine tam vakıf olamayabilirsiniz. Selamlar.  01.12.2014 16:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 356
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 957
Kayıt tarihi
: 03.09.08
 
 

Ne elimde garantim var ikinci bir soluğu almaya Ne aklım erer dünyayı yıkıp da yeniden yapma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster