Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ekim '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
669
 

ABD dersini aldı mı ?

ABD dersini aldı mı ?
 

Bugünki Milliyet Gazetesindeki Sn. Taha AKYOL'un " Bir komplo teorisi" başlıklı yazısı beni 40 yıl geriye götürdü. Ankara İmam- Hatip okulunda genç bir öğrenciydim. Okulumuzda yeni yeni örgütlenmeye çalışan Mücadele Birliği adında bir derneğin sempatizanları vardı. Bu arkadaşlar dünyada yaşanan her olumsuz gelişmeyi döndürür dolaştırır "Siyonizm"in üzerine yıkarlardı. Bu fikirleri birçok arkadaşımız tarafından alaya alınır; "Mutfağımızdaki kalorifer böceklerini de mi Siyonistler gönderiyor?" denilerek gülmece konusu edilirlerdi.

Aradan yıllar geçti. Arap- İsrail savaşları yaşandı. Filistin'de zulüm had safhaya ulaştı. ABD Yönetiminin İsrail'e bila kayd'u şart (kayıtsız şartsız) desteğinin sürüyor olması bir çok arkadaşımızın kafasında "acaba" şeklinde soru işaretleri uyandırdı.

Günümüze baktığımızda şöyle bir tablo ortaya çıkıyor. İran'ın restine karşılık ABD Yönetimi İsrail'in bütün ısrarlarına rağmen müdahale için ayak sürüyor. Batının müttefik olabilecek ülkeleri isteksiz hatta karşı. Acaba diyorum bizim mutfakta da son günlerde kalorifer böcekleri tek tük de olsa görünmeye başladığına göre İsrail kendi güvenliği için Dünya ekonomilerini tehlikeye mi atıyor? Ne de olsa İsrail'in sırtı kalın. Hem can güvenliği paradan daha önemli. İnşallah zarar görmeyiz. Bu umutla Ramazan Bayramınızı kutlar sağlık ve esenlikler dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 74
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 526
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

İlahiyat Fakültesi mezunu emekli İmam-Hatibim. Emekli olunca yazarlık uğraşına ağırlık verdim. İlk k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster