Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
725
 

ABD güdümlü cemaatçi Gestapo rejimi

ABD güdümlü cemaatçi Gestapo rejimi
 

Muhalif görüş Gestapo sorgusunda


Gestapo bilirsiniz, Hitler’in Nazi Almanya’sının gizli polis örgütüdür. Hitler bu örgüt aracılığıyla kendine muhalefet görüşleri sindirmiş ve yok etmiştir. Şili’nin Pinochet’ine, Endonezya’nın Suharto’suna, Irak’ın Saddam’ına bakın, her faşişt rejimin bir Gestapo’su olmuştur. Bizim de maşallah F tipi savcılarımız ve polislerimiz var.
Saddam dahil bütün bu eli kanlı 20. yüzyıl diktatörlerinin arkasında ABD’nin Reagan, Bush, Cheney, Wolfowitz benzeri sağcı neoliberalleri vardı. Bu konuda Kanadalı gazeteci Naomi Klein’ın Şok Doktrini’ni mutlaka okumanızı öneririm; neoconların ve neoliberal ekonomistlerin Güney Amerika ve Endonezya’daki marifetlerini çok güzel anlatıyor.

Bunlardan bir tanesi çok çarpıcı: Nobel ödüllü Milton Friedman okulundan gelen neoliberal Şikago ekonomistleri ve Ford araba şirketi, tarihin en acımasız diktatörlerinden Pinochet’le son derece içli dışlıydı. Hatta öyle ki, Ford’un Şili’deki fabrikalarında Pinochet’in polisleri için işçi sorgulama ve işkence odaları kurulmuştu. Ayrıca Ford, hak hukuk falan isteyen dik kafalı işçilerini katledilmek üzere Pinochet’e şikayet ediyordu. Aynı CIA’nin yurtsever solcuları, militan İslamcılar tarafından katledilmek üzere Suharto’ya ispiyonlaması gibi... Pinochet döneminde başta aydın yurtseverler, işçiler ve sosyal demokratlar olmak üzere onbinlerce insan ortadan yokoluvermişti.

Bütün bunlar olurken, o dönemlerde ABD’nin sağcı yayın organlarında Pinochet’i ve onun liberal ekonomi politikalarını öven yazılar yayınlanıyordu. Halbuki Pinochet gelmeden önce Şili Güney Amerika’nın bir İsviçresi, eğitimi ve gelir dağılımı düzgün bir sosyal refah ülkesiydi. Pinochet’le birlikte bütün ekonomi altüst oldu. Geniş halk kitleleri sefalete düşerken Pinochet’in çevresinde zengin bir azınlık türedi.

Bütün bu olanlar size tanıdık gelmiyor mu?

Siyasi islamci zihniyet beyin yıkamayı ve sosyal baskı kurmayı iyi bilir. Adamınların mesleği bu, aksi halde din üzerinden nasıl siyasi güç ve para kazansınlar?

Neler oluyor, neler... Muhalif görüşler üzerindeki engizisyonvari Ergenekon baskıları, Deniz Feneri gibi din sömürüsüyle yürütülen organize hırsızlıklar, AKP cemaatine yakın duranların fütursuz yolsuzlukları, hiçbir gazetecilik etiği takmayan yandaş medya, sosyal devleti çökertip halkı AKP hükümetinin ve cemaatlerin sadakasına mahkum etme sinsilikleri, kendi cemaatinden olmayanları ötekileştirp düşman görmeler, hedefe varmak için her yöntemi mübah sayan, hiçbir ahlaki kaygı tanımayan makyavelist anlayışlar... Üstüne üstlük de ortak düşman sayılan Atatürkçülere, yurtseverlere ve antiemperyalistlere karşı ABD ve sinsi AB’yle işbirliği...

Hala Türkiye’de F tipi cemaatlerin hayranı geri zekalı Türk-İslamcılar var. Hem Cuma namazı çıkışlarında anti ABD’ci anti-İsrailci sloganlar atar, hem de bunların kucağında oturup BOP’un asbaşkanı olmakla övünen AKP’lilere oy verirler. Hiç düşünmez misiniz, Fethullah nerede yaşıyor? Normal vatandaş ABD’ye bir vize bile alamazken bu eski imam nasıl orada saltanat sürüyor? CIA ajanlarıyla, hristiyan psikoposları ve uydurma hahamlarla ne işler karıştırıyor?

Ey halkım, lütfen biraz gözünü aç! Ve artık uyan. Eski eski Osmanlılarin "idraksiz Türk milleti" sözünü gözünü seveyim haksız çıkar. Geç de olsa öğrenebileceğini, olan bitenlerden ders alabileceğini cümle aleme göster. Birilerinin din iman diye seni kandırmasına artık izin verme.

Mustafa Tümener, Ankara Şubat 2009

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 111
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1229
Kayıt tarihi
: 24.08.07
 
 

Adım Mustafa, inanırım sadece kendi aklıma. Makine mühendisiyim, ama başta doğa, İslam kültürü ve po..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster