Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ocak '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
765
 

ABD Kendi Çıkarları İçin Her Ülkeyi Satabilir…

ABD Kendi Çıkarları İçin Her Ülkeyi Satabilir…
 

ABD’de başkanlık ister Demokratlar’da olsun ister Cumhuriyetçiler’de, dış politikaları  hiç değişmez. ABD seçimleri öncesinde de Demokrat’ların başkan adayı Hilary Clinton Kürtleri silahlandırmaktan söz ediyordu.  Trump’ın da farklı bir şey yaptığı yok.  Gerek ABD’nin gerekse Rusya’nın Suriye’ye ilgisinin petrolden kaynaklandığı biliniyor. Şu anda Fırat’ın doğusundaki petrol yatakları ABD’nin, Fırat’ın batısındaki petrol yatakları ise Rusya’nın kontrolunda.  3,5 milyon Suriye’li ise bizim topraklarımızda barınıyor.

Peki ABD, kendi yarattığı DEAŞ’a karşı neden kendi askerlerini değil de, YPG yi kullanıyor?

Çünkü, ABDli bir askerin kargo uçağıyla gelmesi, maaşı ve masrafları aylık 10.000 dolar, YPGli sözde askerin ise 400 dolar.  Üstelik yaralanma ve ölüm tazminatı yok.

Peki 57 Müslüman ülkeden bir tanesi çıkıp, “ABD-Türkiye” krizi ile ilgili Türkiye’nin yanındayız” diyeni duydunuz mu? Nerede Katar? Nerede Azerbaycan?  Somali dahil onların en ufak bir sorunlarında biz maddi veya manevi olarak  onların yardımına  koşmuyor muyuz?

Diğer taraftan İran ve Rusya, Şam yönetiminin siyasi ve askeri olarak en büyük destekçisi olarak yeniden inşada rol alacak, ancak asıl büyük rolü, bu ülkeye yaklaşık 5 bin 800 km. uzaklıktaki Çin üstlenecekmiş. Suriye ile 911 km. lik sınıra sahip ülkemize ise kapılar kapalı olacak.

Bizim şu anda bunlarla işimiz yok. Bizim için en önemli nokta bu terör örgütlerini sınırımızdan uzak tutmak, uzak tutmaktan ziyade onları yok etmek. Bu bakımdan belki de şimdiye kadar yaptığımız en doğru iş kendi göbeğimizi kendimiz keserek önce Afrin’i daha sonra sınırımızdaki teröristleri ortadan kaldırmak oluyor. Allah askerlerimizi korusun.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aynen öyle Sayın Işık, Aydın'a hiç uğramiyorsunuz,Aydın'a uğrarsanız bir kahvemi ve çayımı içebilirsinis. Selamlar...

Abdülkadir Güler 
 31.01.2018 7:05
Cevap :
Çok teşekkürler Abdülkadir bey. Yolum o tarafa düşerse, sizi rahatsız ederim. Saygılar, selamlar...  31.01.2018 12:37
 

Her ülke kendi çıkarlarını korumak zorunda. Türkiye de sonunda evet yerinde bir harekatla terör yuvalarını dağıttı. Bu yuvaların gelişimini destekleyen Amerika ve diğer emperyalist devletlerdi. O nedenle şimdi ahkam kesip duruyorlar. Lokmanın çiğnenmesi zorlaştı tabi. Umarım Türkiye dişlerini kırsın, kırmalı. Yıllardan beri bilinen bu emellerini gerçekleştiremeden defolup gitsinler. Umarım Türkiye de sonunda anlar artık kimin kardeş, kimin hain olduğunu...Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 27.01.2018 13:40
Cevap :
Silah konusunda bugüne kadar ABD'ye bağımlı yaşamıştık Ayşegül hanım. Ama artık bazı silahlarımızı kendimiz üretiyoruz. Rusya'dan S-400 füze antlaşması imzaladık. Savunma sanayimiz geliştikçe onlar da yavaş yavaş geri çekileceklerdir. Artık her istediklerini yaptırmaları zor olacaktır. Bu ülke geçmişte "Tam bağımsız Türkiye" isteyenleri ipe göndermişti. Artık ayaklarımızın üstünde durma zamanı geldi de geçti bile. Teşekkürler. Saygılar, selamlar...  27.01.2018 20:15
 

:)))...ederini bulursa hiç dinlemez...satar...konjonktür meselesidir her şey abd için...şimdilik söz konusu olmasa da...bence...:)))

nedim üstün 
 27.01.2018 13:35
Cevap :
Herhalde içlerinde en namusluları biziz. En azından bugüne kadar kimseyi satmadık.   27.01.2018 20:12
 

Bizim hiç dostumuz yok Erol bey, ne varsa kendimizde var, o bakımdan kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz daha doğrusu buna mecbur bırakılıyoruz. En zor zamanlarında yanlarında olduğumuz maddi ve manevi yardımlar yaptığımız ülkeler şimdi neredeler? Yardım diye çağrılarda bulunurlarken yanınızdayız diyebilecek sesleri neden çıkmaz? Dünya menfaat dünyası, en küçüğünden en büyüğüne kadar. Allah askerlerimizi korusun, selam ve saygı ile...

Yurdagül Alkan 
 27.01.2018 11:03
Cevap :
ABD bizi bugüne kadar çok kullandı Yurdagül hanım. Hani bir söz vardır. Artık "Maymunun gözü açıldı" diye. Artık bundan sonra ABD'nin verdiği hiç bir söze güvenmeyiz. Bundan sonra onlar bizim peşimden koşsun. Araplara gelince, onlara arkamızı dönmek bile tehlikelidir. Onlar arkadan vurmaya alışıktırlar. Yine ne varsa bizde var. Teşekkürler. Saygılar, selamlar...  27.01.2018 12:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 975
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3174
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster