Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
463
 

ABD Ne Yaparsa Yapsın Kaybetmeye Mahkum

ABD Ne Yaparsa Yapsın Kaybetmeye Mahkum
 

ABD Eridikçe Yerine Türkiye Geliyor.


15 Temmuz vakasından sonra, olan biteni bilmezliğe gelen ABD olaydan kısa bir süre sonra ülke içerisinde algı operasyonlarına başladı. Bunun planlı bir darbe olduğunu, bu darbeyi de Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi ele geçirmek için planladığını yaydılar.

ABD, 24 Haziran Başkanlık seçimleri sonrası finans hamlesiyle tekrar geldi. ABD, Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda ve bu kadar yüksek bir oyla geleceğini tahmin etmiyordu. Seçimler ikinci tura taşınacak ikinci turda ERDOĞAN bertaraf edilecek ve eski Batıya yarayan parlamenter sistemin devamlılığı sağlanacaktı. İkinci tura kalan seçimlerin neticesinde Erdoğan, başkentçilerse, milletvekili sayısında üstünlük kurularak, Başkan eritilecek ve ortadan kaldırılacaktı. Olmadı. Erdoğan daha ilk turda başkan seçilince bu planlar buharlaştı.

ABD’nin Türkiye’ye karşı hiçbir planı tutmuyordu. Bıkmak yok, pes etmek yok yeni planlarla saldırmaya devam.  Bu ilkeyle Ağustos ayında ABD Finans Operasyonuyla geldiler. Paraları canlarından değerli olan Amerikalılar, payı piyasaya sürerek ve de çekerek lastik oyunu oynuyor. Aynı parayı ite çeke maliyetsiz bir savaş yürütüyorlar. Finans derecelendirme kuruluşları batılı devletlerin hiç birine parmak sallamazken Türkiye ve Türk finans kurumlarına oyun üzerine oyun oynayabiliyor. ABD’nin şefliğini yaptığı derecelendirme korosu kendisine verilen notaları tam olarak basarak görevlerini layıkıyla icra ediyor yapıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye finansal olarak ABD dahil tüm batıdan daha iyi gidiyor, daha da artarak gidecek.

Bunların hepsinin sonu gelecek. Bu batı çıkarlarını göz önünde tutarak önalan tüm uluslararası kurumlar revize edilecek, gereksiz olan kurumlar lağv edilecek ve dünya adalete kavuşarak bir rahat nefes alacak. Esas o zaman gerçek özgürlükler gündeme gelecek. Esas o zaman insan metalaştırılmaktan kurtulacak, sömürülmekten ve bombalanarak öldürülmekten kurtulacak, gaz ve nükleer silahlarla katledilmekten kurtulacak. Tüm bu katliamlar batı tarafından dünyanın gündemine getirilmiş ve mazlumlar katledilmiştir. Buna bir dur denecek dönem tam yolumuzun üzerindedir. Batının bu bentleri yıkıla yıkıla mazlumlara da yaşama şansı tanınacaktır.

ABD, defaten girdiği bilek güreşinde Türkiye’nin bileğini bükememiştir. Türkiye’nin tüm bu yaptıklarını cezalandıramayan ABD Türkiye üzerindeki operasyonlarından vaz geçmiyor. Vaz da geçemez. ABD’nin Türkiye ‘den vazgeçmesi demek, dünya liderliğinden vazgeçmesi, eriyen ABD’nin cüce bir dev olarak hayatını devam ettirmesi demektir.

ABD, Türkiye’ye giremezse Ortadoğu’ya, Kafkaslara, Balkanlara ve Afrika’ya da girmez. Eğer biz ABD ve Avrupa’ya bu imkanları tanırsak bu oyun ister istemez uzar. Biz bu oyunu ilkinde bozmalıyız. Aksi taktirde sonrasında da çok kanlar dökülür. Çok mazlumlar ölür. Allah Türkü muvaffak eylesin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 887
Kayıt tarihi
: 29.06.08
 
 

1971 İzmir doğumluyum. Strateji, Taktik Felsefe, İşletme, Liderlik, Kalite Güvence Sistemleri, El..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster