Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Mahmut Ekrem Muhalefet demokrasiye geliştirir

http://blog.milliyet.com.tr/profilimaspx

25 Haziran '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
512
 

ABD'nin ve Batı'nın ekmeğine yağ sürüldü! Hillary Clinton kıs kıs gülüyor!

ABD'nin ve Batı'nın  ekmeğine yağ sürüldü! Hillary Clinton kıs kıs gülüyor!
 

Suriye tarafından düşürülen uçağımız, Şahinlerin ekmeğine yağ sürdü!

ABD Dışişleri Bakanı, Hillry Clinton'un , Türk Askeri uçağının Suriye tarafından düşürülmesiyle ilgili; ABD olarak, bu küstahlık kabul edilemez, eylemi mümkün olan en güçlü şekilde kınıyoruz, Bu Suriye'li yetkililerin  uluslararası normlara, insan hayatı, barış ve güvenliği duyarsızca  hiçe saymasının diğer bir yansımasıdır'' dedi.

İyi de bir yıldır,Türkiye'yi Suriye'yle kapıştırmak isteyen, ABD ve Batı değilmi, AKP ve Başbakan'ın Suriye''ye yaptığı müdahale, komşu ülkenin iç işlerine karışmak değilmidir? Bir yıl önce ortak bakanlar kurulu toplantısı yapılan Beşer Esad'la,  ne oldu da , Esad'a demokrasi dersi vermeye kalktık.

İnsana demezler mi? Siz önce Misak-ı Milli sınırlarınız içinde ki, ileri demokrasinize bakın. Muhalefete tahammül edemediğinizden, yazarı, çizeri, aydını, askeri, savcıyı ,  medya mensuplarını kimini ergekoncu kimini  muhalefet ettiği için, tutuklayıp hapiste tutuyorsunuz diye.Avrupa insan hakları mahkemesinin, Türkiye'ye verdiği cezalar da rekor kırdığımızı yüzümüze vurmazlar mı?

Rahmetli Özal'ın bir koyup üç alacağız, macerasını ne çabuk unuttuk. Biz çok unutkan bir milletiz, daha dün onbir askerin başına çuval geçiren Amerikalı subay değilmiydi. 

 ABD ve Batı'ya güvenip, şahinleşen Başbakan'ımız, Fransa'nın Libya politikasını belleğinden çıkarmaması gerekir. Bugün, Suıriye için kılını bile kıpırdatmıyacak olan Fransa,  Libya'nın aksine, Suriye'de petrol olmadığını  biliyor.

BOP projesine eş başkanlık verip, Türkiye''yi bu bataklığa angaje etmek için türlü uğraşılar verdiler, vermeyede devam ediyorlar.

Köşeye sıkıştırmaya çalışılan kedi ise var güçüyle ilk hamleyi, başarılı bir tarzda yaptı, maalesef,  jetimizi vurdu.

Şu ana kadar bulunamıyan pilotlarımız akibeti meçhul. Ne yazık ki Türkiye, Suriye konusunda, sırtı sıvazlanmaktan başka, başta ABD , Batı ve Nato'dan destek görmesi güç.

Netekim, Nato genel sekreteri, Rasmussen defalarca söyledi, ''Nato'nun, Libya gibi, Suriye'ye müdahale etmek gibi bir niyetiin olmadığını.Irak'ı vuran ABD birbuçuk milyon çoluğun çocuğun, kadının kanına girerken, bahanesi Saddam'ın nükler silahları idi, bugün Suriye'yi insan haklarıyla yargılayan ABD, kendisinin Irak'ta yaptığı, insan hayatına, duyarsızlık ve küstahlık değilmiydi?

PKK'yi destekliyen, Irak'ta barındıran kim? bugünkü Irak hükümetimi, Suriye mi, İran mı? Yoksa ABD ve Barzani mi?   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 101
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 629
Kayıt tarihi
: 13.05.08
 
 

Hızla kirlenen dünyamızda, üstümüze düşen görevi yerine getirmek için çalışmak, gelecek kuşaklara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster