Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
318
 

Abdi İpekçinin Ölüm Yıldönümü…

Abdi İpekçinin Ölüm Yıldönümü…
 

Yarın merhum Abdi İpekçiyi anacağız. Milliyet’in Genel Yayın Yönetmeni İpekçi, 1 Şubat 1979 akşamı gazeteden Maçka’daki evine giderken otomobilinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmişti. Kimimiz hüzünle, kimimiz ibretle, kimimiz sinirden dudaklarımızı yiyerek, kimimizse başımız öne eğik.

Aradan bunca yıl geçmesine rağmen neden mi böyle karışık duygular içindeyiz? Abdi İpekçinin katilini yargılayıp cezasını veremedik. Adalet yerini bulmadı. Bu da içimizi acıtıyor. Üstelik ne idüğü belirsiz bazı basın mensuplarının caninin hapisten çıkışında sergiledikleri tavır, ona arka çıkıp kral dairesinde ağırlayanlar, hangi vicdanın, hangi adalet duygusunun sahibidirler? Cani de kendini şimdilik Mesih ilan ediyor. Yarın bir gün mehdiyim derse şaşırmamak lazım.

Abdi İpekçi boşuna öldü. Tıpkı Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Çetin Emeç, Necip Hablemitoğlu ve diğerleri gibi. Üzgünüz, bizi bağışlasınlar.

31/01/2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İşin üzücü yanı bu değerleri dünlerde savunanlar, bugünlerde yok edenlerin yanında sınırsız ve kuralsız demokrasi avcılığı yapıyorlar..Selam ve sağlıkla kalın

ŞEVKET ÇORBACIOĞLU 
 31.01.2010 15:02
Cevap :
Merhaba, Kimileri moda sanıp giydikleri vatanseverlik ve özgür bireylik gömleklerini özlerine uygun bir düşünce iktidar olunca çıkarıverdiler. Ben tabloyu böyle görüyorum. Saygı ve selamlar...  01.02.2010 9:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1666
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster